Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.03.2020 o 11:32, grizzy napisał:

Mam pytanie: czym zabezpieczyć śruby do kół?

Na zdjęciu (po prawej) widać jak wyglądają po sezonie letnim (podejrzewam, że to sprawka deairona), próbowałem FK hi temp ale jak widać nie pomogło.

(ta po lewej, jakby się ktoś pytał, potraktowana Autosolem)

 

 

 

Można np. tym:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ma znaczenie w jakiej kolejności zastosuje deironizer i tar&glue na lakier 
2. Możecie polecić jakiś dobry środek do czyszczenia kokpitu? + coś do zabezpieczenia felg po myciu? (czy zwykły qd się nada?)

Czy taka kolejność jest ok? teraz używam akurat takich kosmetyków:

APC adbl nadkola i koła > płukanie > opony RRC Tire & Rubber > alufelgi RRC WHEEL GEL PLUS > płukanie > deironizer adbl > płukanie >>>>> wnętrza drzwi i progi APC > płukanie > mycie wstępne pianą aktywna adbl + pędzelkowanie zakamarków > płukanie > mycie zasadnicze na 2 wiadra adbl > płukanie > usuwanie smoły tar&glue > płukanie > deironizer > płukanie > suszenie   ( i auto przygotowane na korektę lakieru skończone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, quq napisał:

Ma znaczenie w jakiej kolejności zastosuje deironizer i tar&glue na lakier 

Ma. T&G nie toleruje za bardzo czegoś mokrego pod sobą.

 

42 minuty temu, quq napisał:

APC adbl nadkola i koła > płukanie > opony RRC Tire & Rubber > alufelgi RRC WHEEL GEL PLUS > płukanie > deironizer adbl > płukanie >>>>> wnętrza drzwi i progi APC > płukanie > mycie wstępne pianą aktywna adbl + pędzelkowanie zakamarków > płukanie > mycie zasadnicze na 2 wiadra adbl > płukanie > usuwanie smoły tar&glue > płukanie > deironizer > płukanie > suszenie   ( i auto przygotowane na korektę lakieru skończone)

Za dużo roboty sobie sam robisz.

Jak nie jest bardzo brudny to walisz T&G na niego deiron, w tym czasie możesz ogarnąć felgi i opony, potem piana, spłukanie, mycie, suszenie, koniec

Jak jest mocno brudny to piana, mycie, suszenie, t&g, deiron, felgi i opony, spłukanie, mycie i koniec.

 

 

 

@WładekT  poczytać forum o przygotowaniu lakieru, zastosować się, woskować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Crasher napisał:

@ghost

Powraca do mnie temat stozkowego filtra. Korzystając z okazji wyczyszczę ile mogę klapkę przepustnicy. Pytanie czym?

Też zgłębiałem temat, okazuje się, że nie tylko nasączenie jest problemem. Te filtry po prostu przepuszczają znacznie więcej syfu:

 

 

Przepływki czyściłem preparatem marki CRC i produkty tej marki działają.

Do przepustnicy też coś powinni robić, ale Liqui Moly i Wurth też coś powinny mieć w ofercie dedykowanego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Krótko i na temat - wszystko mam, poza porządną rękawicą. Co polecacie w rozsądnych pieniązkach? Caremitt ponoć nie najlepsza, oferty z Ali odpadają, bo chciałbym to załatwić w miarę szybko.  GYEON Q2M SMOOTHIE - może ta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/15/2020 at 2:09 PM, Streat said:

@Skav mam w domu niebieska i żółtą 😄 Niebieska jest zdecydowanie twardsza wiec jeżeli masz japonczyka to raczej wybrałbym żółtą 😉 nawet fajnie mozna rysy zgubic przy pomocy menzerny 2500 i zółtej gabce 🙂

Nad niebieska nawet zbytnio nie myślałem bo miałem przeczucie  ze może być lekko za "mocna" na japońca w rekach amatora. Co do pozostalych - żółta to rozumiem ze pod lekka polerke może podejść, ale z tego co widze czarna głownie służy do nakładania/wypracowywania kosmetykow + dokończenia po polerce, tylko pytanie czy jest sens sie w to pchac i czy zwykła fibra by nie dała rady jej zastapić? Dokupić druga za te 10zł to nie problem raczej, a miałbym coś ala tricolor juz załatwione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Szukam paru rzeczy do aktualizacji mojego arsenału. W domu pojawiły się lakiery akrylowe, więc postanowiłem przerzucić się z rękawicy z mikrofibry na wełniaka. Z tym, że nie chcę wydawać na to 70-100 zł 😃 Wiem, że na Ali można było wyrwać za grosze, ale aktualnie chyba ta opcja odpada 😕 Znajomemu kiedyś udało się kupić niemarkową rękawicę za ok. 30 zł. Jeśli to możliwe to interesuje mnie ten poziom cenowy 😛

EDIT: po przeczytaniu poprzednich postów aktualizuję pytanie. Aktualnie mam rękawicę z mikrofibry, ale z takimi frędzlami. Dobrą opcją będzie przerzucenie się na coś w stylu rękawicy od ADBL albo Work Stuff (zminimalizuje to powstawanie rys na akrylu?) czy tylko wełniak mi pomoże?

Do tego potrzebuję nowy ręcznik do osuszania. Też nie za drogi - myślę, że do 50 zł już można coś sensownego kupić. Do tej pory korzystałem z dwóch Fluffy Dryerów - pierwszy był ok, ale szybko się zmechacił, a drugi z kolei średnio wchłania. Ważne dla mnie, by był porównywalnej wielkości co Fluffy i był w stanie wysuszyć Superba mk3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kepacz napisał:

Do tego potrzebuję nowy ręcznik do osuszania. Też nie za drogi - myślę, że do 50 zł już można coś sensownego kupić. Do tej pory korzystałem z dwóch Fluffy Dryerów - pierwszy był ok, ale szybko się zmechacił, a drugi z kolei średnio wchłania. Ważne dla mnie, by był porównywalnej wielkości co Fluffy i był w stanie wysuszyć Superba mk3.

Gyeon Silk Dryer 50x55, na allegro jest Fireball Pin Towel 72x95 przeceniony na 54,40. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kepacz napisał:

 

Do tego potrzebuję nowy ręcznik do osuszania. Też nie za drogi - myślę, że do 50 zł już można coś sensownego kupić. Do tej pory korzystałem z dwóch Fluffy Dryerów - pierwszy był ok, ale szybko się zmechacił, a drugi z kolei średnio wchłania. Ważne dla mnie, by był porównywalnej wielkości co Fluffy i był w stanie wysuszyć Superba mk3.

Dodaj się do rabatowej grupy któregoś z naszych partnerów i w tej cenie dorwiesz nowego Extreme Drying Towel od Shiny Garage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADBL Roller 9mm -> jaki jest rozmiar klucza do wymiany talerza na 75mm ? Ktoś może posiada drugą sztukę klucza / zalega mu / gdzie można go dostać? Bądź poznać jaki jest poprawny wymiar klucza ?  ANB twierdziło że "załatwimy" i cisza, @ADBL twierdzi że w autoryzowanym sklepie partnerskim można dostać,, a w praktyce nigdzie nie ma. 

Czy warto po 3d one hybrid + ADBL Evo Pad robić wykończenie czarnym padem ADBL ? da to jakiś efekt czy nie ma co się bawić, skoro Evo Pad jest padem "silnie tnącym pozostawiającym polishowe wykończenie" ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FilipO napisał:

Czy warto po 3d one hybrid + ADBL Evo Pad robić wykończenie czarnym padem ADBL ? da to jakiś efekt czy nie ma co się bawić, skoro Evo Pad jest padem "silnie tnącym pozostawiającym polishowe wykończenie" ? 

To jest raczej zależne od tego jak będzie wyglądał lakier po polerce i jaki efekt chcesz uzyskać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.