Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Z racji ogromnych rozmiarów oryginalnego tematu tworzę nowy, część 6, dla ułatwionego moderowania tematu.

 

 

(W tym temacie wpisujemy konkretne krótkie pytania i oczekujemy konkretnych krótkich odpowiedzi)

 

WAŻNA UWAGA: Najpierw używamy opcji "SZUKAJ" a następnie zadajemy TU pytanie!!!

Za każde pytanie poniżej wszelkiej krytyki udzielamy bonusowego punktu.

 

 

 

* tylko żeby nie było pytań, na które odpowiedzi będą bardzo obszerne, bo wtedy lepiej zrobić oddzielne wątki - pytania mają być takie, na które odpowiedź można udzielić w 1-2 zdaniach.

 

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka mam pytanie już jakiś czas minął od używania time to shine snow white, i teraz pytanie do tych co używają czy ona zjada woski naturalne np body wax ?:) czy nie rusza nic, bo po testach jak patrzyłem to temat ucichł i nikt na razie nie dal konkretnej odpowiedzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Gumis23[/ref], wydaje mi się, że nie :thumbdown: szyba jest dużo bardziej twarda i tlenek daje jej radę a klosze to jednak plastik :dontknow: Ja używam kocha H 8.2 i antiholo na rotacji i padach 80mm / 55mm i idzie bardzo fajnie oczywiście wcześniej szlif papierkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Gumis23[/ref], wydaje mi się, że nie :thumbdown: szyba jest dużo bardziej twarda i tlenek daje jej radę a klosze to jednak plastik :dontknow: Ja używam kocha H 8.2 i antiholo na rotacji i padach 80mm / 55mm i idzie bardzo fajnie oczywiście wcześniej szlif papierkami ;)

Też tak myślałem, mam pasty koch, menzerna itp pady też i to zawsze nimi robię oczywiście jak mówisz wczesniej szlif papierkiem. Pytam bo po prostu bylem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy. Któreś auto z kolei robią mi się hologramy po pastach i padach gdzie wcześniej nie było mowy o nich. Np cały system UHS od rupesa. Różne auta dziś np walczę z peugotem 407. Jakieś pomysły? Dodam ze zrobiłem już kilkanaście aut i nigdy nie było tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robię na da i wszystko tak jak zawsze i nigdy nie było problemu. Po przejechaniu uhs robią się hologramy później gdy chce je usunąć np Kochem antyhologramem to i tak nie znikają mam jeszcze pastę finisz od nanolex i od polytop antyhologram i żadna nie działa :/

Pady nowe i mikrofibry tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyna rupes 15 mark II

Zestawienie I pad i pasta rupes UHS

II pad royal pads biały i pasta tnąca nanolex (super one step mi wychodził tym zawsze)

Pad tnący nanolex + pasta nanolex tnąca na koniec finisz tez nanolexA pasta + pad

Hologramy chce usunąć Kochem i nie daje rady

Pasta wypracowana po mojemu dobrze pad suchy i ciepły na koniec bardzo nie ma co docierać na lakierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żaden antyhologram sobie nie radzi tak? Oczywiście pad do antyhologramu czysty do użytku? Próbowałeś samą wodą na czystym padzie? Możesz też spróbować Zmniejszyć obroty z antyhologramem lub fibra i ręcznie z antyhologramem

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zwilżyć pad woda+ pasta na to?

 

Średnia gąbka, finisz pasta.

Prędkość 2-3 dwa szybkie powtórzenia następnie 2 bardzo wolne z odpowiednim naciskiem i ostatnie na miękko. Jeśli zostaną holosy, w którą strone się układają?

 

Ewentualnie pad primeujesz pastą i następnie wypłukujesz pastę wodą, wodę odciskasz, i polerujesz, tak też spróbuj.

 

Jak wygląda Twój prime padów? Jak rupes nakazuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.