Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zdurniałem 😉 Kupiłem nowy akumulator do motocykla, bo poprzedni wyzionął ducha, trochę z mojej niefrasobliwości (nie sprawdzałem nigdy poziomu elektrolitu, licząc, że ASO robi to co roku), a trochę pewnie ze starości (był z 2009 roku). I tak jak nigdy nie smarowałem niczym klem w akumulatorach, tak tutaj stwierdziłem, że to zrobię, bo nówka akumulator i dużo czasu przez kononowirusa, więc niech motocykl będzie przygotowany do sezonu należycie. Główny powód - korozja na klemach ze względu na dostęp wody przez dziury na mocowanie tylnych podnóżków. Chciałem to zrobić silikonem w sprayu (https://eshop.wurth.pl/Kategorie-produktow/Silikon-w-sprayu/31113007150102.cyid/3111.cgid/pl/PL/PLN/), którym konserwuję wszystkie połączenia elektryczne narażone na wilgoć, ale gdzieś wyczytałem, że to niewskazane, bo zadziała jak izolator, więc ograniczyłem się do nakrętek i łbów śrubek w miejscach styku z akumulatorem, bo poprzednie tam przywarły. No i dzisiaj tak czytam i wychodzi, że w sumie to klemy i tak smaruje się po zmontowaniu wszystkiego (a ja mam zwyczaj zabezpieczania czegokolwiek przed zmontowaniem) i chyba jednak ten silikon w sprayu się nada, chociaż są do tego specjalne preparaty.

No i teraz pytanie:

 - kupić to i zastosować: https://eshop.wurth.pl/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/3111-B1-Site/pl_PL/-/PLN/ViewModelDetail-ShowRecommendedModel?CatalogCategoryID=jZsKD92eOk4AAAFA9PpeklN8&CampaignName=CS005&RecoId=box1@productdetailpageA
 - spryskać tym co mam, czyli silikonem w sprayu,
 - czy może kupić i zastosować coś jeszcze innego, np. w postaci pasty?

A może olać? 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, CarlosBlack napisał:

Jak na "początek" to drogi zakup 😉 a jeśli się temat polerki znudzi za miesiąc? Generalnie w tej kasie kupisz da i rotacje albo dwie różne da. 

 

Zawsze można odsprzedać , rotacji nie chce bo się boje , wole coś bezpieczniejszego 🙂 jedna i druga na ebay po 360euro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pytanie banalne ale jak spieniacie szampon we wiadrze? Dwa razy używałem autolanda aktywnego i dwa razy piana bardzo słaba, a na forum spotkałem się z opinią, ze autoland aktywny daje super pianę. Woda ciepła nalewana słuchawką od prysznica + dolewane z lancy w celu spienienia. Adbl snowball tym samym sposobem dał bardzo fajną pianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autoland nie jest szamponem który się mega pieni. Wynika to z jego przeznaczenia. Szampony odtłuszczające na przykład praktycznie kompletnie nie mają piany. Taki FX Protect Nano na przykład, z dodatkiem Si02 też się nie pieni.

Jak chcesz fajną pianę to szampon zmień. Poza tym Autoland aktywny nie jest szamponem do regularnego mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł mi atomizer od Work Bottle - tak jakby w ogóle nie tworzył ciśnienia ssącego. Jakiego typu są tam montowane - jakiej nazwy?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł mi atomizer od Work Bottle - tak jakby w ogóle nie tworzył ciśnienia ssącego. Jakiego typu są tam montowane - jakiej nazwy?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


A padł definitywnie? U mnie jeden od Ech2o zaczął strasznie sie zacinać, przy tym dużo trzeba było na sucho pompować. Tak jakby w butelce resztka płynu była. Już miałem go wyrzucić, ale w domu przepłukałem wodą i śmigał. Aktualnie problem występuje sporadycznie, najczęściej po skończeniu butli i zalaniu nowej. Zauważyłem, że na pierwsze psiknięcie dobrze rozkręcić bardziej atomizer a dopiero potem wyregulować. Ogólnie te atomizery są bardzo nierówne, inny śmiga mi z UWC już strasznie długo i nic nigdy się nie działo.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, spróbuję Twojej metody, ale wydaje mi się, że po nim. Mam tych butelek kilka i wczoraj myślałem, że wyrzucę jedną do śmieci, bo tak się przycinał trigger, ale póki co jest okej. Butle solidne i praktyczne, ale atomizery... czort niech je weźmie...

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowe końcówki wydechu z nierdzewki ulter'a,i tak sie zastanawiam nad tym czym je zabezpieczyć, i czy w ogóle taki zabieg ma sens?
Z powłok "pod ręką" mam mrfixa,cquartz'a i dlux'a,któreś z tych ma prawo zadziałać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus też tak tłumaczyłem sobie brak piany, aż przeszukałem forum i @rygryss wspominał o dobrej pianie z autolanda, a nawet w relacjach z mycia tigry widziałem autolanda z turbo pianą. Może to był dodatek bubble makera?

Wiem wiem, normalnie myje snowballem (na razie). Po prostu dwa auta z podwórka przed nałożeniem pierwszego lsp ogarniałem autolandem i za każdym razem zastanawiałem sie czy aby na pewno tak ma to wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu ktoś kto nakładał na Zymol HDC jakiś sealant sensowny typu Wolfgang DGPS? Ma prawo poleżeć to czasowo podobnie jak HDC + titanium? Lubię efekt HDC i szklistość sealanta, może ktoś próbował czy to działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orgazmus wszystkie zadziałają, ale najlepszym wyborem będzie dlux. 

@daniel23584 loteria z tymi temperaturami.

W nocy zazwyczaj paczki są na samochodach albo magazynach. Dopiero z rana trafiają do paczkomatu. Oczywiście ten schemat może ulec zmianie. Odbierz jak tylko dostaniesz sms i powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel23584, @KUBA46 - a czy paczkomaty nie są ogrzewane zimą i klimatyzowane latem? Końcem lutego zamówiłem towar, który przeleżał w paczkomacie cały dzień (odebrałem go późnym wieczorem) i był ciepły, mimo nocnego chłodu. Poza tym coś buczy z paczkomatu, jak się podejdzie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.