Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

witam, robie korekte da 12mm żółty nat + koch f5, efekt zero rys ani mikro rys , drugi etap menzerna 3500 + czerwony nat na "pięćdziesiątce żadnej różnicy, po czarnej gąbce to samo, czy to granica połysku lakieru? obroty dodawane stopniowo do 5 bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie śmiesznie i nie śmiesznie. Jak rozcienczyc zapasy IPA, aby były bezpieczne dla rąk do dezynfekcji? Jest tu jakiś magik, który określi proporcje gdyby juz nic nie było na rynku? Wiem mydło itd. Ale moje małe dzieci myją rączki tak sobie. I czy to na sens z IPA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel ale to do domu? Ja używam marki Dettol. Tyle, że poza tym jak się go wyciera i jaki ma zapach to nie mogę nic napisać bo sprawdzić czy bakterie usuwa nie mam jak :-D Ogólnie jak dobry płyn do szyb. Nie śmierdzi i dobrze się wyciera nawet na szybach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, damiano2007 napisał:

@Jmr83 to w jaki sposób to powstało?

Gdzie ty tam szpachle widzisz? Widać jak byk, że element został czymś dociśnięty/uderzony i zrobiła się wgniotka. Pękł lakier. @Jmr83 zanim zaczniesz cokolwiek robić wyciągnij wgniotkę, dopiero później spokojnie dokonaj miejscowej naprawy.

2 godziny temu, Streat napisał:

kup zaprawke w kolorze oderwi to co juz odpękło i zamaluj zaprawkę, zalej dokładnie i powinno byc ok

Obawiam się, że jeżeli jest to nowe auto (ma pół roku) to lepiej żeby skorzystał z AC i naprawił w serwisie. Inaczej może stracić gwarancję na perforację nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Glassgaurd napisał:

Panowie śmiesznie i nie śmiesznie. Jak rozcienczyc zapasy IPA, aby były bezpieczne dla rąk do dezynfekcji? Jest tu jakiś magik, który określi proporcje gdyby juz nic nie było na rynku? Wiem mydło itd. Ale moje małe dzieci myją rączki tak sobie. I czy to na sens z IPA?

70% wodny roztwór stosowany jest jako płyn antyseptyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie śmiesznie i nie śmiesznie. Jak rozcienczyc zapasy IPA, aby były bezpieczne dla rąk do dezynfekcji? Jest tu jakiś magik, który określi proporcje gdyby juz nic nie było na rynku? Wiem mydło itd. Ale moje małe dzieci myją rączki tak sobie. I czy to na sens z IPA?

Napisz do mnie na priv wyślę Ci proporcje i co i jak zrobić.
Kilka tygodni temu pytalem was o płyny w sprayu do dezynfekcji
9032004728
Ktoś coś o tym albo tej firmie ?

A jaki to ma skład bo nie widzę w aukcji?
  • Dziękuję 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 

Pacjent Peugeot 3008 kolor Vapor gray potocznie zwany upośledzoną świnką morską. 

Mam zamiar zrobić delikatną korektę. Lakier jest w dobrym stanie, jednak chciał bym go odświeżyć. Auto ma w końcu 10 lat. Oczywiście na początek pełna dekontaminacja + glinka.  

Niestety ze względu na miejsce zamieszkania nie mam największego wyboru past czy padów. 

Z tego mogę wybrać:

Menzerna: one step 3w1, 2500 albo 3800

Rupes: Keramik fine albo quartz medium

Koch: F6 01, M3 02, P3 01, P2 02

I na koniec 

Gtechniq P1 nano 500 ml za 57 zł ( wydaje mi się, że dość tanio ) 

 

Do tego Hamron DA 15 + żółty/niebieski pad turtle vax. Ewentualnie mogę dokupić Koch fine cut pad, jednak jego cena jest trochę wysoka. 

Na koniec położę Fusso 12 month 

A tak wygląda pacjent: 

Maska:

E3mGlce.jpg

Tylny błotnik:

ZY2sqsH.jpg

Pozdrawiam i z góry dzięki za podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę dopiero dzisiaj dokładniej przyjrzałem się lakierowi. Auto posiadam krótko, i pierwszego dnia zostało tylko odpowiednio umyte + chemiczna dekontaminacja. Teraz zamierzam po zimie powtórzyć proces + glinka + położenie wosku. Jak już pisałem auto od 10 lat nie widziało szczotki, rękawicy czy ręcznika. Myte naturalnie deszczem i kilka razy w roku na myjni bezdotykowo. Sam obecnie mam problem z umyciem, bo od 3 miesięcy codziennie pada .

Czyli nie bawić się w polerkę tylko cleaner i na to wosk. Czy może jednak spróbować tego Gtechniq P1 nano, jak zobaczyłem cenę, to aż sprzedawcy spytałem czy to nie błąd. Bo jest śmiesznie tani jak na butlę 500ml. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KudlatyEOS napisał:

Tak naprawdę dopiero dzisiaj dokładniej przyjrzałem się lakierowi. Auto posiadam krótko, i pierwszego dnia zostało tylko odpowiednio umyte + chemiczna dekontaminacja. Teraz zamierzam po zimie powtórzyć proces + glinka + położenie wosku. Jak już pisałem auto od 10 lat nie widziało szczotki, rękawicy czy ręcznika. Myte naturalnie deszczem i kilka razy w roku na myjni bezdotykowo. Sam obecnie mam problem z umyciem, bo od 3 miesięcy codziennie pada .

Czyli nie bawić się w polerkę tylko cleaner i na to wosk. Czy może jednak spróbować tego Gtechniq P1 nano, jak zobaczyłem cenę, to aż sprzedawcy spytałem czy to nie błąd. Bo jest śmiesznie tani jak na butlę 500ml. 

 

Daj sobie spokój z aio.

Cleaner + wosk.

Polecam też zapoznać się z tym:

.Przygotowanie.png.75762908a16c8be224f2b747d3aebb04.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory przy poprzednim aucie stosowałem taki schemat 

Piana, płukanie, mycie właściwe ( 2 wiadra ), czekałem aż auto trochę przeschnie ( co by mi chemia za szybko nie spływała ) i chemiczna dekontaminacja ( czasem powtarzałem, pomagałem jej pędzelkiem ), powtórne mycie ( 2 wiadra ), IPA 50/50 z wodą demineralizowaną, fusso ( tylko to mam więc używam ). 

 

Myślę, że i teraz zastosuję ten schemat, Jedynie Fusso położę maszynowo. Ze względu, że jak wielu z forum nabyłem pierwszą maszynę DA po promocyjnej cenie. 

Niestety z zakupem cleanera może być problem, nie ma takiego wyboru jak w Polsce. 

Dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.