Jump to content

Strus

Użytkownik
 • Content Count

  2,714
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  24

Strus last won the day on January 16

Strus had the most liked content!

Community Reputation

522 Genialna

About Strus

Informacje

 • Imię
  Rafał
 • Auto
  Volvo V40
 • Lokalizacja
  Łódź
 • Województwo
  Łódzkie

Recent Profile Visitors

3,816 profile views
 1. No więc właśnie - to nie jest typowy szampon, stąd typowe zastosowanie nie jest dla niego miarodajne
 2. No, przyszła kolej i na mnie. Na wstępie oczywiście podziękowania dla firmy @Deturner za udostępnienie próbki. Idea wykorzystania szampony jako opcji do psikania na lakier jest dość interesująca. Ja jednak, jako blokers, nie miałbym możliwości sprawdzenia jak taka forma funkcjonuje. Dlatego bez kombinowania sprawdziłem szampon w formie tradycyjnej. I tak oto przed wyjazdem na myjnię, w domowej łazience, wlałem 50ml szamponu do wiaderka. Dolałem około 8 litrów wody w sposób, w który robię to zawsze, czyli prysznicem. I tu lekkie rozczarowanie. Piana mizerna. Nawet bardzo mizerna. Może ze 2 centymetry. Sprawę trochę zrekompensował rozchodzący się zapach cytrusów z przewagą grapefruita. To mi podeszło. Bardzo. No, to jedziemy na myjnię. Na myjni dobiłem około litra wody z lancy pod ciśnieniem i sprawa piany niestety nie uległa jakiejś znacznej poprawie. Sama piana też jakaś specjalnie gęsta nie jest W trakcie mycia piana znika o ile w ogóle się na lakierze pojawia. O ile poślizg jest całkiem fajny i myje pod tym względem dość przyjemnie o tyle w zasadzie całkowity brak piany tą przyjemność psuje. I tu znowu wspomnę o dużym plusie szamponu bo zapach się rozchodził wokół całego stanowiska. Po około 2 minutach na samochodzie wygląda to tak: Podsumowując moje odczucia + zapach + poślizg - brak piany = domywanie na normalnym poziomie - myje = wypłukiwanie spoko bo piany nie ma więc to ani zaleta ani wada w tym kontekście Nie sprawdzałem jak wpływa na LSP bo na aucie testowym nic nie było Mnie jakoś nie porwał
 3. Aleście się czepili....... Dla mnie guma to guma. Opona to opona. Kropka. Człowiek inwencją się w domowym zaciszu wykazał a tu ....... Na opony samochodowe wrzucę również i dam znać ile poleżał.
 4. Skoro coś co nazywa się Tire & Rubber Dressing w/g Ciebie zostało stworzone do opon samochodowych to albo producent winien zmienić nazwę i sprecyzować jakie rodzaje gumy należy preparatem traktować albo najzwyczajniej się mylisz. Guma to guma. Kropka. ma działać. I działa. Całkiem nieźle działa. od sprawdzenie trwałości są w tym wypadku inni choć być może wrzucę go jeszcze na oponę w aucie. Ale, jak wspomniałem - niestety zapach rozpuszczalników na poziomie benzyny ekstrakcyjnej i nitro jest nie dla mnie. Przy moim faworycie SG Coco po prostu nie mam kompletnie ochoty po raz drugi podchodzić do Testowanego produktu. Tylko i wyłącznie przez zapach.
 5. A to czemu ? Bo to się tylko do gumy z której robi się samochodowe opony nadaje ? No bez jaj
 6. Naprawdę myślisz że 7 letnie dziecko będzie tak jeździć żeby dressing na bokach opon w czymkolwiek przeszkadzał ?
 7. Na wstępie przyznam że nazwanie tego wpisu testem byłoby nadużyciem. Jest to raczej krótka prezentacja która, mam nadzieję, będzie uzupełniana przez innych. Produkt który otrzymałem od firmy @DETAILiNK to dressing do opon. Niestety na dzień dzisiejszy brak jakichkolwiek informacji o produkcie więc nie zamieszczę info "co mówi producent". Wiadomo jedynie że produkt można aplikować na mokro ale zdecydowanie lepiej na sucho i to taka metoda jest zalecana. Produkt otrzymałem w formie 15ml testera. Jest to zielona ciecz, raczej niezbyt gęsta aczkolwiek sprawia wrażenie oleistej. Zapach, a raczej smród, jest fatalny. Jak dla mnie jakieś rozpuszczalniki. Jako że pogoda ostatnio dramatyczna to nie miałem zamiaru się katować na bezdotyku. Za to kilka dni temu wpadł dla córy rower na nowy sezon i pomyślałem..... a czemu nie ? I tak właśnie produkt aplikowałem na opony rowerowe. Aplikacja trochę nietypowo i na szybko. Opony były przetarte jedynie Interior Cleanerem i zostawione do całkowitego odparowania. Potem spokojnie nakładałem dressing. To co zauważyłem - dressing lubi być nakładany na bogato - aplikacja jest bezproblemowa - przyciemnienie na więcej niż zadowalającym poziomie Po aplikacji na 3 strony opon rozmiaru 20 zostało trochę mniej niż połowa testera czyli zużyłem około 8-9ml Prawa Deturner Lewa @DETAILiNK Lewa SG Coco Prawa Detailink Prawa Deturner Środek Detailink Lewa SG Coco Prawa Detailink Lewa nic Góra Detailink Dół nic O ile produkt wydaje się być spoko opcją jeśli chodzi o przyciemnienie, wygląd i aplikację o tyle w moich oczach kompletnie dyskwalifikuje go zapach. Dziękuję bardzo @DETAILiNK za udostępnienie próbki
 8. Bo produkty nastawione na taflowanie, których usilnie @Domel szukał, to taki chyt maketindody. Nie ma i nie będzie. Cuda nie istnieją. Nie będzie woda po deszczu spływać z auta, nie będzie dzięki temu auto bardziej czyste. Będzie tak samo uwalone ale bez ślicznych kropelek. Pokazywałem nawet kiedyś jak wygląda auto po produktach kroplujących a jak po tych zrzucających. Śmiem zaryzykować że gorzej po tych drugich. Jak na razie Water Gold jest dla mnie debesciak
 9. Ja się wciąż mocno zastanawiam jakie znaczenie ma owa śliskość. Sam czasem sprawdzam, ale to bardziej pod kątem przekazania info w świat niż dla siebie. Moim zdaniem to jest parametr który kompletnie nie ma znaczenia. Rozumiem ze to mogłaby być kwestia zrzutu ale BSD tępe jak cholera a zrzuca elegancko. Więc ja akurat tem parametr pomijam przy każdym produkcie bo nie bardzo jest go do czego odnieść - ani to zaleta ani wada.
 10. Strus

  Torba na kosmetyki

  Wchodzisz na portal gdzie jest Smart. Wpisujesz „promo bag” Cieszysz się z ilości ofert Nie dziękuj
 11. Z mojego punktu widzenie nie różni się to kompletnie niczym od SSW czy Water Golda a 3 czy nawet 5 aut z jednej puszki za 70zł czynią Bazookę produktem mocno nieopłacalnym.
 12. Niezmiernie mi przykro ale absolutnie nie wierzę że to foto jest po QD od OhMyCar. Miałem wszystkie ich produkty więc co nieco mogę o nich powiedzieć. I powiedziałem już gdzieś na forum.
 13. Nie ma sensu. On się dociera od razu. Przy 2 psiakach na element chcesz jeszcze oszczędzać ?
 14. Można na mokro czy tylko na sucho ? PS - Śmierdzi niestety mało przyjemnie

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.