Jump to content

analyzator

Użytkownik
 • Content Count

  839
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

analyzator last won the day on July 16 2019

analyzator had the most liked content!

Community Reputation

182 Genialna

About analyzator

Informacje

 • Imię
  Piotr
 • Auto
  2017 Focus 1,5eb red / 2018 Lexus CT200h
 • Lokalizacja
  Lublin
 • Województwo
  Lubelskie

Recent Profile Visitors

1,207 profile views
 1. @Kamsyyo na lakierze, hobbystycznie. Nie miałem jeszcze water spota który by się nie poddał ręcznie gąbką i zwykłym dodo juice lime prime.
 2. @DaV może sobie spokojnie leżeć na szybie i nie robi żadnych szkód? Mam trochę water spotow na szybach i Car pro sobie nie radzi.
 3. @bonderez tak z twojego doświadczenia to rzeczywiście ściąga? Próbowałem różnymi stężeniami zdejmować adbl quick wax, ostatnio woski z maski które miały po 3000 km przebiegu. Próbowałem zdejmować starego fusiaka który był przykryty kilogramem detailerów. I jeszcze nigdy nie miałem po nim tafli ale też nie dawałem mu łatwego zadania.
 4. @powalla i się zgodzę i się nie zgodzę. Dobrze jest mieć śwadomość ograniczeń hobbistycznego dzielenia się opiniami. Z drugiej strony warto się tymi opinami wymienać. Wartość dodana jest. Pytałem wyżej o Sonax Actifoam Energy. Ktoś ma z nią doświadczenie?
 5. @Orgazmus tylko rozrób z wodą demineralizowaną A próbowaliście Koch chemie fse? Moim zdaniem jeżeli nie patrzymy na zabezpieczenie to jest rewelka. Kwaśny odczyn powinien być akurat dla powłok.
 6. Używam najtańszych z Auchan. Do rzeczy które nie są lakierowane nadają się okej. W promocji jak widzę po złotówce to dokupuje 20 sztuk. Piorę je hurtem i wracają do stanu fabrycznego. Nie widzę absolutnie żadnego sensu żeby do plastików na wysokości nóg albo do opon używać lepszych jakościowo. Do mokrych prac przy na przykład desce rozdzielczej czy innych elementach wnętrza które nie są brudne w piasku spokojnie możesz wziąć najtańsze fiberki z show car shine. Używam takich w kolorze białym to ładnie widać co fiberka zrobiła. Krótkie pytanko ode mnie. Co prawda już zamówiłem ale chętnie usłyszę jakieś sugestie. Sonax profiline actifoam energy. Oprysk ręczny 1 do 100/200? Zamówiłem jako neutralna na lato bo nie ma sensu wyciągać bilt-hamber auto foam jak auto jest tylko zakurzone. Jakieś doświadczenia od kogoś kto już przelał butelkę? Jest sens używania jako szampon? Jak domywanie i przysychanie?
 7. Po samym o płukaniu to lepiej się szybkim tempem przejechać żeby zdmuchnąć wodę. Weź pod uwagę że to dalej nie jest zgodnie ze sztuką. Masz gwarantowane waterspoty. Malo ale w końcu się uzbiera Sprawdzałem na ile można odchodzić od sztuki i jaki będzie efekt. Właśnie płukania i spray n rinse czy szybszego mycia auta. Waterspotow i rysek przybywa. Kończy się polerka. Laik by powiedział że auto było dalej jak nowe ale to forum o detailngu a nie ośla łączka Nie znam sonaxa. Jak może być używane jako spray n rinse to ok. A już sobie znalazłem tego sonaxa i rzeczywiście jest do nakładania na mokro.
 8. Jak auto ma nie być prawidłowo umyte to są produkty spray and rinse. Auto przykurzone to takie które po myciu nie wyjechało z garażu;)
 9. Woski! Weź pod uwagę że skuteczne usunięcie powłoki to polerowanie. Dla mnie to był podstawowy stoper. Naturalek na lato. Na zimę finis/fusso. Duże przebiegi robisz?
 10. Woda jest lubrykantem. Normalnie przy myciu dobrą rękawicą używamy 6-7l szamponu. 2l z pianownicy nie da takiego zwilżenia niestety. Myłem tak auto ale nie jestem fanem. wszystko też zależy od dwóch rzeczy. Jak bardz brudne jest auto i często zapominane 2. jak staranny jest prewash. Opryskanie pianeczką i spłukanie pianeczki to nie jest solidny prewash. Solidny to kilka minut staranego płukania auta po dobrej pianie. Uogólniając, da się ale ryzyko rośnie.
 11. Nie wiem o co cały szum. Hydro słabsze niż na kilkumiesięcznym wosku. Mam z 20 butelek i z 10 wosków twardych i nic nie ma takiego słabego Hydro po aplikacji. Kropelki jak ziemniaczki zero podcięcia. z drugiej strony wg jak na jego możliwości na tym foto nie zachwyca. Może przykurzony? Ale to tylko kropelki. Może zrzut wody jest fajny ciekawy jak wyglądałoby to po przejechaniu 100 m.
 12. @kriss76b ceramit jest ok ale nie jest trwała. U mnie po może kilkunastu użyciach/praniach zrobiła się hmm jak szmatka Pierwsze wrażenie ok ale down de road idzie do kosza inawet felgi myję innymi, tańszymi, które się trzymają. Nie jest zła - blisko optymalnego uniwersalnego rozmiaru. Gyona mam i odpowiednik od workstufa. Dobre rękawice to są i niosą dużo szamponu. 9l w wiadrze to minimum bo szybko znika. Jak dla mnie są +/- takie same. Fotki gdzieś wrzucałem, chyba w wątku o tanich fibrach.
 13. @Streat 0 na rozprowadzenie. Próbowalem pracować nawet na 2. Przy 3-3.5 to pasta wysychała po dwóch przejazdach tak +/-. Ogólnie poszło ok ale powinno być łatwiej i przyjemniej następnym razem. Była też zauważalna różnica między zółtym i czerwonym natem. Na żółtym pasta schła w oczach. Na czerwonym trochę wolniej. Pracowałem na obszarze 3-4 rozmiary pada. Głównym problemem było czyszczenie po pracy, pylenie i ogólnie wymycie pasty pod ledem. Żeby było czysto to jednak mocne tarcie i 2-3x wipeout. Pady na auto poszło łacznie 8 sztuk, zmieniane, czyszczone bez sprężarki, max obroty i twarda szczotka. Na żółtym 4rc robiąć komplet felg, pracując dużo pod kątem itd, użyłem pada na felgach w skrócie, do końca praca była przyjemna, wycieranie super, pasta się wypracowuje na mokro. To samo na 4rc one step który jest szorstki w dotyku. Naty są ogólnie sztywniejsze i może gęstsze.
 14. Wracam do mojego polerowania i zachowania past Koch chemie m3.02 i f5.01. Na padach nat czerwonym i żółtym pasty pylily bryliły przysychały. Zdejmowanie ich z lakieru było katorgą. Robiąc felgi czy mój test panel na padach 4cr żółtym i one step pasta wypracowywała się na przezroczysto i miło docierała. Naty są zauważalnie wieksze, z centymetr. To pytanie. Zwaszego doświadczenia czy to jest kwestia kombinacji czy zbyt wysokich obrotów? Czy po prostu robiąc karoserię miałem większy obszar i te pasty tak się powinny zachowywać? Maszyna to hamron 15.
 15. @Pike no ciekawa kombinacja. Zadam pytania pomocnicze a dalej może pomoże ktoś z kolegów z realnym doświadczeniem pasta oferująca zabezpieczenie, potem glaze, potem fusso co planujesz osiągnąć? jak się pacjent ma?

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.