Jump to content

analyzator

Użytkownik
 • Content Count

  619
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

analyzator last won the day on July 16 2019

analyzator had the most liked content!

Community Reputation

100 Genialna

About analyzator

 • Birthday 03/17/1983

Informacje

 • Imię
  Piotr
 • Auto
  2017 Focus 1,5eb red / 2018 Lexus CT200h
 • Lokalizacja
  Lublin
 • Województwo
  Lubelskie

Recent Profile Visitors

969 profile views
 1. @Eidos71 a siła magica to nie jest czasem krycie rys? Zrywanie taśmy robi wrażenie ale oglądałem na komórce
 2. @tazman i jak gala, otwarte? Lublin, spot w weekend?
 3. To moje wnw to bieda przy tych akcjach
 4. @Lukaso dużo zależy strona 88, pierwszy podpunkt. Gloss był mierzony na panelu przejechanym papierem 3000. Zgodnie z opisem, na perfekcyjnym lakierze różnice były mniejsze + ten rozstrzał 30 - 90% to też jest skala do testu. Potwierdza się stara prawda, że wygląda stan lakieru a wosk t wisienka na torcie. Mogę postawić tezę, że na lakierze przelecianym 3000ką testowaliśmy trochę krycie i trochę grubość warstwy wosku. Nie mam miłości do looku po FK ale to nie znaczy, że wygląda słabo i że za komplet zdolności bym nie polecił. Jon sam mówił, że jest obowiązkowy u każdego detailera. To jest mocny sealant za grosze to ja cie proszę Pewnie dla "looku" będziemy szukać mniej "color stable" bo jest szansa, że na danym lakierze po prostu najwięcej zmienią.
 5. ekhm, hmm https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=4750FB1-19
 6. @lukasz_byd @Vujek dokładnie tak. Olej z ASO. Box ze względu na gwarancję. Towar od Gcs także śpię spokojnie. w tym silniku można byłoby dołożyć kilka koni/nm i poprawić przebieg za pomocą strojenia. Wolę mieć jednak swobodę wyciągnięcia puszeczki.
 7. @piotroosh jak psikasz na bogato to jakieś 600 700 ml roztworu. 1:50, 15ml na mycie. Na kompakt 400-500 ale zwilżam nim całe auto i felgi, nie żadne dwa strzały na drzwi duże znaczenie ma też atomizer bo na pewno można oszxzedniej. Wypłukuje się fajnie, jest efekt spieniania w trakcie wypłukiwania, zostawia zaskakująco fajny połysk. Nie ma niestety tej śliskości w dotyku.
 8. W kwestii dodatków. Jest sens coś lać do nowego auta? focus 1.5eb 182 + box = 200+. Olej castrol aso co jakieś 10-12k. Głównie miasto. Czasem dynamicznie.
 9. Ściągaczki gumowe kupisz w każdym markecie po parę złotych a tak serio to ręczników mnogość. To przy okazji pytanie ode mnie. Kropeczki na srebrnym chromie jakieś wtrącenia czym to najlepiej doczyścić? Druga focia jakieś kolorowe ślady na szybie, to samo pytanie.
 10. @pablo15005 coś tam było robione ale wciąż mój use-case jest taki, że nie ma po co ceramiki kłaść
 11. @david2888 jak pisalem od początku na pograniczu percepcji i autosugestii Po drugie test trwa. QD to koch fse który spłynie pewnie z deszczem + na masce dotknąłem wilgotna w qd fibrą kilka kropek daj spokój
 12. @Deturner dej coś więcej bardziej show, hybrydka, wegiel? przewidywana trwałość? Co tam pichcicie? W aucie używam ostatnio interior cleanera i dresingu. IC użyty na fibrę do przetarcia kurzu nie ściąga dresingu. Mycie kierownicy to zwilżenie fibrą, zaraz przetarcie i do sucha inną ćwiartką fibry. Sprawdza się dobrze. Przeleciałem też dresingiem plastiki. Od poprzedniej aplikacji siedział dobrze. Mniej się świecił ale wciąż był. Przy próbe usunięcia było widać, że znika. Przy dorzuceniu na wierzch dostawał jeszcze minimum wigoru i wracał połysk. Lubię się z tym produktem. Wspominałem już chyba, że ma jedną wadę/cechę. Efekt zależy od ilości = trzeba kontrolować ile aplikator oddaje, bo może nam wyjść nierówno. Raczej szybko siada więc ciężko mówić o docieraniu. Nie mam z tym problemu. Ot, staranność.
 13. Miałem kiedyś okazję zadać pytanie jednemu z producentów kosmetyków - co jest najtrudniej wyprodukować, pod kątem formulacji. Bez wahania odpowiedział, że woski. Długo to było testowane?
 14. @smatusiak pytanie dodatkowe - czego oczekujesz kładąc ceramikę? Mam dwa nowe auta. Oba nie nadawały się kładzenia ceramiki bez korekty, przy obu zostalem przy klasycznych woskach.
 15. Mój test wciąż czeka co nie znaczy, że nie używam produktu. Po prostu ciężko wyrobić sobie opinię. Wrzucałem już na jedną oponę K2 Sigmę PRO, Deturner Creamy Tire Dressing i miszcza CarPro Perl (w roztworze raczej do wnętrza (1:4/1:5). Warunki drogowe są słabe. Auto robi minimum kilometrów i czeka na mycie kół. To da jakiś pogląd na trwałość. Wrażenia z używania Sigmy są następujące: - Super zapach. - Konsystencja żelu - nie jestem fanem. Płynniejsze produkty rozprowadzają się łatwiej i same penetrują wzorki na oponie. Tutaj trzeba przypilnować. - Aplikowałem one shotem. Towar przsychał w trakcie rozprowadzania mimo że gąbka nie była sucha. Po prostu wymagał dolania w trakcie pracy na pojedynczej oponie bo zaczynał się "ciągnąć". To powoduje, że wydajność nie jest wysoka - roztoru perla użyłbym połowę mniej, albo mniej. - Mając porównanie z Perlem - perl 1-1 z wodą lub mocniej rozrobiony rozprowadza się sam - Podoba mi sie efekt. Jest bardzo czarno, Oleiście bym powiedział. Bez docerania jest połysk ale nie jest to taki max gloss. Wygląda super. Wiem, że co powyżej ma wydźwięk negatywny ale trochę "dłuższa i cięższa" aplikacja to nie jest koniec świata. Efekt jest bardzo przyjemny. Bez docerania look podoba mi się bardziej niż niedotartego świerzego perla. Przyjemny zapach i może łatwiej będzie aplikatorem fibrowym. To jeszcze będzie. Ogólnie jeśli trwałość i "odbijanie" brudu/domywanie będzie na plus to przy tej cenie produkt będzie się pięknie bronił. Bez fotek się nie liczy to dodaje. Na czarnej feldze świeży K2 bez docierania. Na srebrno czarnej feldze k2 deturner i carpro, przed i po myciu. ewidentnie wszystkie dressingi siedzą i bardzo dobrze bo samochód zrobił może ze 150 km. Opona szybciutko się do czyściła i widać było śliczne kropelki. Niemniej przyciemnianie słabiutko u wszystkich. Została jakaś satynka. Dla przypomnienia Perl był nałożony w bardzo mocnym rozcieńczeniu zwykle zalecanym na plastiki wewnętrzne.

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.