Jump to content

AreK

Administrator
 • Content Count

  6,386
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  56

AreK last won the day on May 28

AreK had the most liked content!

Community Reputation

1,062 Genialna

About AreK

 • Rank
  Pasjonat detailingu
 • Birthday 11/09/1976

Informacje

Recent Profile Visitors

10,012 profile views
 1. @xadamx jak idziesz do dentysty i chcesz leczyć jeden ząb to on robi Ci przy okazji resztę i wybiela ?
 2. Panowie, przywołuję Was do porządku. Jeśli się nie uspokoicie to całą ekipę wyślę na kwarantannę. Bardzo proszę o merytoryczne posty a nie personalne przepychanki.
 3. @Hawk XCE-cichsza, mniejsze wibracje, ergonomia, nowa technologia. VGR-kultowa, może wygodniejsza na poziomych płaszczyznach, można tanio kupić używkę. Ja wymieniłem VRG na XCE i nie żałuję decyzji.
 4. @MlodyKoguT oczywiscie pomogę, serdecznie zapraszam
 5. @Lesio24 kup tą maszynę. Zobaczysz, że jest świetna. Ja nie wyobrażam sobie pracy bez maszyny planetarnej.
 6. Zapomniałem dodać, że wszelkie wątpliwości dot. demontaży itp rozwiewał właśnie Paweł. @BiałyGTi to wybitny znawca modelu. Dzięki!
 7. @lukeu edytuj post Wiesz, kto by się podjął...... Napisałem trochę przewrotnie mając na myśli wszystkich, którzy robili coś przy tym aucie. Wiesz jak jest jeśli robisz to na co dzień. Najłatwiej polakierować bez szacunku do oryginalnego stanu. Oczywiście, szanuję też detailing nowych samochodów. Robiłem to sporo czasu
 8. ...no i się nie zawiodłem. Świetnie Paweł.
 9. @Fredi88 vacso to bardzo fajny produkt. Nie ma konkurencji. Gdy mam uwalone zawiasy to go aplikuje i zostawiam nawet na dwa dni. Następnie karcher i praktycznie bezdotykowo wszystko czyste. Analogicznie robię z komorą silnika. Jedyne co mnie wkurza to padające szybko atomizery. @lukeu przeczytaj jak Wikipedia opisuje Detailing. To Wy młodzi kończynie często na nowym aucie zabezpieczając je powłoką. Im droższe i szybsze auto tym większy wow i fejm. Dla mnie to rzemiosło i tak też siebie określam. Detailing to tez sztuka. Tak jak określa się sztuką np odnawianie starych mebli. Opalarka. Rozgrzewasz ją i ogrzewasz tworzywo powolnymi ruchami raz przy razie. Musisz uważać bo zbyt długie odpalenie w jednym miejscu, spowoduje rozlanie struktury i wybłyszczenia . Proste ale trzeba być bardzo uważnym. Trzeba tez mieć świadomość, ze nie każdy plastik można uratować w ten sposób.
 10. Decyzja była prosta. Grubo albo wcale. Na golfie jest pełna korekta. Cięcie powtarzałem kilka razy żeby uzyskać taki efekt. Dla mnie to wręcz nieprawdopodobne jak udało uratować się ten lakier. Projekt jest również dla mnie ogromną lekcją. To kolejny dowód na to, że uczymy się całe życie a lakiery to wiedza bez końca.
 11. Dokładnie 86 godzin Bardzo dobry płyn. Niestety produkty, które zatwierdziłem bądź były wykonane wg moich uwag zostały wstrzymane. Wirus skutecznie zablokował projekt. Niestety tylko ja i ktoś tam jeszcze może się cieszyć z używania fajnego systemu polerskiego. Myślę, że wrócimy do projektu.
 12. Pisałem ją blisko miesiąc, stąd myląca data wrzucenia relacji.
 13. W Enzo użyta jest ta sama piana ale to nie są pady tej firmy. Tak, wymywałem ale nie potrzeba. Od aplikacji Ess do aplikacji wosku minęło sporo czasu. To wymycie miało na celu raczej ogólne oczyszczenia lakieru.

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.