Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od pewnego czasu mam pewien problem... W trakcie prania z mojego odkurzacza (Lavor GBP 20) strasznie się pieni... Dzieje się tak nawet jak w zbiorniku na brudną wodę jest jej bardzo minimalna ilość. Na początku wszystko idzie ok, gdy tylko w zbiorniku zbierze się ok. 250-500ml wody to widać pianę wydobywającą się spod pokrywy odkurzacza, jest to o tyle dziwne, że piana nie tworzy się na dnie zbiornika z brudną wodą i unosi się u góry tylko od razu wylatuje spod pokrywy (tak jak zaznaczyłem na foto)

image.png.f8435336be6ef4e7b6c3360b2b245907.png

Posiadam chemię Maxifi - PreSpray rozrabiam wg. zaleceń w ciepłej wodzie 1:66, następnie nanoszę na tapicerkę, szczotkuje i po około 5 min przechodzę do płukania przy pomocy PowerRinse (1 miarka na 10L ciepłej wody) i za każdym razem to samo - piana spod pokrywy odkurzacza... Próbowałem nawet dolewać Tenzi DeFoam ale dzieje się to samo.

Ma ktoś może jakieś wskazówki albo pomysły, co może być nie tak?

EDIT: Próbowałem również za pomocą ADBL PreSpray Pro i płukanie ADBL Textile Rinse i działo się dokładnie to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tanie oświetlenie -> mocno przenośne typu latarka, mała lampka polecacie ? Coś co pomoże ocenić stan lakieru. Jak na razie (jakimś cudem .. ) latarka w S10e wydaje się lepsza -> cieplejsze światło, o mniejszym natężeniu ale pokazujące więcej rys niż Scangrip Flash Mini -> światło zimniejsze, i znacznie mocniejsze, ale mniej swirli pokazuje .. to samo Convoy S2+ -> dużo światła, ale nic nie widać 😞 

Budżet 100-200zł, typowo amatorska zabawa. Raczej bez stelaży itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma porównanie myjek z Lidla? Mam phd 135 i coś zaczyna niedomagać choć niby ma jeszcze gwarancję. Zastanawiam się czy phd-170 zauważalnie lepiej myje? Moja od początku nie urywała 4 liter

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkadio_Gdansk to dołóż i kup coś lepszego, mocniejszego. Różnica jeśli ją dostrzeżesz będzie niewielka co już widać na papierze. 
Jakieś propozycje? Lidlowa 399 kosztuje więc pytanie ile dołożyć do czegoś lepszego. Polecana lavor vertigo 26 za jakies 800 można kupić kwestia czy jest coś innego wartego polecenia?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Arkadio_Gdansk napisał:

Jakieś propozycje? Lidlowa 399 kosztuje więc pytanie ile dołożyć do czegoś lepszego. Polecana lavor vertigo 26 za jakies 800 można kupić kwestia czy jest coś innego wartego polecenia?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Ja znalazłem i kupiłem na OLX Karcher K5 z roczną gwarancją za 600zł. Działa do dzisiaj. Mam jeszcze Parkside PHD-135 - do ogarnięcia szybkiego auta pod domem jest ok i w zupełności wystarcza, ale K5 w porównaniu z nią jest zdecydowanie dużo mocniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 20.03.2020 o 20:56, MMCzysci napisał:

Podbijam pytanie z wczoraj, a właściwie - dzisiaj 😉 Czy Tar Pro ADBL różni się znacząco od tradycyjnego T&G?

różni się. lada moment będzie o tym post na naszym fb. Tar PRO jest do stosowania punktowego. Znacznie mocniejszy niż zwykły tar. Stosujemy nakładając na mikrofibrę i następnie na najgrubsze kropki smoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MMCzysci napisał:

Czyli do dekontaminacji się nie przyda?

Nada się, ale do stosowania punktowo, a nie do oprysku wszystkich powierzchni naraz. Chociaż przypuszczam (mój domysł, gdyż nie stosowałem dotąd tego produktu), że spryskanie dolnych partii karoserii (czyli tych, na których gromadzi się najwięcej substancji smolistych) i nie dopuszczenie do zaschnięcia (skrócenie działania w stosunku do typowych produktów T & G) nie powinno narobić szkód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W temacie past polerskich jestem kompletnych laikiem. A chciałbym kupić coś, co pozwoli mi na RĘCZNĄ polerkę głównie słupków w piano, ale i drobnych rysek (np. w okolicy klamek), zegarów (plastikowe szybki) czy oprawek okularów (🤣).

Potrzebuję czegoś, co będzie łatwe do użycia i nie zostawi bałaganu w postaci hologramów. Do tego możliwie jak najtańsze 😉 i w niedużej pojemności (500 ml max, pewnie nawet 250 wystarczy - albo mniej, jeśli są takie ilości dostępne).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kepacz napisał:

Cześć

W temacie past polerskich jestem kompletnych laikiem. A chciałbym kupić coś, co pozwoli mi na RĘCZNĄ polerkę głównie słupków w piano, ale i drobnych rysek (np. w okolicy klamek), zegarów (plastikowe szybki) czy oprawek okularów (🤣).

Potrzebuję czegoś, co będzie łatwe do użycia i nie zostawi bałaganu w postaci hologramów. Do tego możliwie jak najtańsze 😉 i w niedużej pojemności (500 ml max, pewnie nawet 250 wystarczy - albo mniej, jeśli są takie ilości dostępne).

Pozdrawiam!

Moim zdaniem Meguiars Ultimate Compound powinien się sprawdzić, jeśli w grę wchodzi tylko ręczna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#zostanwdomu

Chciałbym coś powalczyć z czarnym porysowanym Uni które miało korektę we wrześniu.. z daleka i bliska wygląda fajnie, ale pod latarką jest dramat.. miejscami lakier fajnie wykończony a miejscami jakby nie ruszony na tym kawałku.. 

Chociaż czytając temat @AreK i @wojtek1788 którzy robili korekty lakieru w AR Giulietta, wychodzi na to ze lakier jest koszmarem w obróbce i ciężko wyciąć z niego rysy.. czas mam, niestety z narzędzi jedynie roller 9mm i najtwardzym padem jest evo pad od ADBL. Myślałem nad zakupem futra flexipads i 3d 500+520. 

Inna opcja to szybki ruszenie 3d One + evo pad Ale raczej nic to nie da i FW paradise na to. 

Co byście polecili do tak zniszczonych chromow?  Autosol Metal Polish coś ruszy te swirle aplikowany przez mikrofibre? 

20200324_180108.jpg

20200324_180012.jpg

20200324_175655.jpg

20200324_175734.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KUBA46 @StreatTak, korekta za 1.5k i przy oddaniu słowa "cięższego lakieru w obróbce i wykończeniu nie mieli". Miejscami jest w miarę fajnie wykończony, ale rysy wszędzie pozostały. Miejscami mniejsze, a miejscami jak na foto. Już pomijam fakt że po powrocie do domu pod maską i w paru innych miejscach pozostał pył po paście. 

Przed korektą lakier wyglądał jak na fotkach w relacji u Wojtka.  Ale to nie ten sam kolor, tam jest czarny metalik z czerwonymi drobinkami. Tu czarne UNI.. 

 

W miesiąc po korekcie auto dostalo ode mnie wosk FW Paradise, i było myte na bezdotyku, na jedno wiadro, z mocnym prewashem i 2 rękawice ( jedna góra, druga progi ) .  Ogółem myte średnio raz na 2-3 tygodnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Streat napisał:

@FilipO to Ci powiem ze nie popisali sie za taka cene... Ja rozumiem czarne uni ale jeżeli im nie wyszło to cena w dół. 1.5k za takie cos w zyciu bym nie dał 

A ja odbierając auto byłem wręcz zachwycony, jak ten lakier odżył. Wtedy była różnica ogromna, ale teraz, szczególnie w momencie kiedy od 2 tygodni bawię się z Rollerem (zrobione 2 auta) i jestem zadowolony z efektów (może nie mam wielkich wymagań, ale chce by lakier był dobrze wykończony, i by zniknęło 90% swirli, zostały jedynie grubsze rysy) to efekt po korekcie Alfy uważam jednak za słaby 😞 

Fakt faktem na tym lakierze widać wszystko, po myciu auto po 2-3 minutach już zakurzone .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, FilipO napisał:

z czarnym porysowanym Uni które miało korektę we wrześniu..

 

16 minut temu, FilipO napisał:

było myte na bezdotyku, na jedno wiadro, z mocnym prewashem i 2 rękawice ( jedna góra, druga progi ) .  Ogółem myte średnio raz na 2-3 tygodnie. 

Wygląda, jak myte kilka razy na szczotach... I wycierane ręcznikiem po bezdotyku... Widząc taki lakier, uwierzyłbym w korektę co najmniej 2-3 lata temu... Ewentualnie pół roku temu, ale przy przebiegach auta +5 tyś. km / miesiąc i myciu co najmniej 2-3 razy na szczotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 auto od czasu korekty nie myte na szczotkach -> te widziało parę razy, dobre kilka lat temu. Od czasu korekty zrobione może 4k km. Zawsze porządny Prewash SG CO, potem SG Sleek i  rękawica już nie miała co zbierać, druga specjalnie na progi i skrajne dolne elementy .. następnie wycieranie ręcznikiem od WS..  rękawice porządnie wypłukane po każdym myciu auta .. fibry to samo, nigdy na ziemię nie upadły itd.. 

@Malwin41 przy odbiorze usłyszałem ze była jakaś powłoka niby polimerowa czy coś, ale zapomniałem dopytać. Efekt taki że po miesiącu z hakiem i 1,5k km zrzucała wodę taflą jakby nic nie było na aucie. Stąd FW Paradise (ale ten bez cleanera i trzymał do stycznia) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@FilipO ceramika która leży miesiąc? No nie oszukujmysie ale fusso lezy 6 miesiecy a gdzie tu do ceramiki... Byle jaki wosk poleży 3 miesiace... Szczerze to wydaje mi sie że zrobili to meznerna 3in1 badz inna pasta ktora ma duzo wypełniaczy bo az mi sie nie chce wierzyć, głupi vision leży spokojnie 6 miesięcy po korekcie lakieru a troche auto juz przerobiłem i potestowałem. Podeślij link do tego studia detailingowego zobaczymy co to oni tam daja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilipO  - przypuszczam, że poszedł szybki one step, potem glaze/politura, na to jakiś wosk/sealant... Jeśli faktycznie tak było (chociaż już sam opis kolegi wystarczy), to firma działa zgodnie z hasłem "Nasz klient odwiedzi nas tylko dwa razy: pierwszy i ostatni" 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.