Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

@MMCzysci zalezy jaki wheel cleaner, jeden ma inhibitor korozji, co jest mega fajne, drugo zaś jest mega mocny. Niekiedy po prostu nie bedziesz w stanie doczyścicć felg tak jak to robią dedykowane środki. Przy regularnym myciu auta spokojnie wystarczy szampon na takie felgi, plus od czasu do czasu cos mocniejszego jeżeli posiadasz powłoke na felgach 🙂 ja osoatnio umyłem felgi APC, bo fajnie odetkało mi powłoke 😄 

Jak trafisz na porządnme szczury w felgach to wtedy zrozumiesz po co sa dedykowane środki zasadowe/alkaliczne/kwasowe 😄 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Streat napisał:

nie wiem 😂 z chemii byłem słaby, a że w arsenale mam i zasadowe i alkaliczne dlatego podałem je do przykładu

kurła 😬 nie pisz tego "na głoś" .... detailer, który nie wie czego używa, po co i jak działa 😄 

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie: czy preparaty T&G i deironizery można użyć na lekko brudny i mokry lakier, czy koniecznie umyty i suchy, bo w przeciwnym wypadku kula ziemska wybuchnie/coś źle zareaguje? 😀

Pytam, bo chciałbym kilka kropek po prostu spryskać i wypłukać na bezdotyku bez dokładnego mycia.

 

Edit: kurczę, faktycznie było o tym stronę wcześniej coś. Nie zagłębiłem się wystarczająco dobrze. Ale dziękuję serdecznie za odpowiedzi 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie: czy preparaty T&G i deironizery można użyć na lekko brudny i mokry lakier, czy koniecznie umyty i suchy, bo w przeciwnym wypadku kula ziemska wybuchnie/coś źle zareaguje?
Pytam, bo chciałbym kilka kropek po prostu spryskać i wypłukać na bezdotyku bez dokładnego mycia.
O tym dywagowaliśmy kilka postów wcześniej

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mokrym słabiej działa, to się zgadzam, ale czy na brudnym? Jeśli nie jest to nie wiadomo jakie błoto, tylko zakurzone auto, to moim zdaniem nie będzie wcale gorzej...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czym zabezpieczyć śruby do kół?

Na zdjęciu (po prawej) widać jak wyglądają po sezonie letnim (podejrzewam, że to sprawka deairona), próbowałem FK hi temp ale jak widać nie pomogło.

(ta po lewej, jakby się ktoś pytał, potraktowana Autosolem)

srubki.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, gąbki z rotacji (pełne) można wykorzystywać bez przeszkód na DA ? Nie zniszczeją ? Mam cały arsenał do rotacji a zaopatrzyłem się teraz w DA i nie wiem czy jest konieczność zamawiania kolejnych takich samych gąbek od tego samego producenta tylko z "dziurką" 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, czaja135 napisał:

Szybkie pytanie, gąbki z rotacji (pełne) można wykorzystywać bez przeszkód na DA ? Nie zniszczeją ? Mam cały arsenał do rotacji a zaopatrzyłem się teraz w DA i nie wiem czy jest konieczność zamawiania kolejnych takich samych gąbek od tego samego producenta tylko z "dziurką" 😀

śmiało możesz używać , ale pamiętaj o czystości pada

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki brzydki biały osad na dekielkach od felg. Nie kruszy się pod paznokciem, nie zszedł vampirem, prickbortem ani nawet glinką. Co to może być i jak sobie z tym poradzić?IMG_5059.jpg.e6fd03756d2064a699be1618f609bed7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ze względu na zakończenie sezonu narciarskiego postanowiłem ściągnąć bagażnik. Mam taki co mocuje na ramce dachu czyli styka się z lakierem .

Na pierwszy rzut oka nie widać śladów ale już po głębszym przyjrzeniu widać rysy.

Myślałem żeby na przyszłość przed założeniem wrzucić w miejscu styku qd lub wosk, co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Pioter83 napisał:

Myślałem żeby na przyszłość przed założeniem wrzucić w miejscu styku qd lub wosk, co sądzicie?

To Ci w zaden sposób nie zabezpieczy lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi. Tylko folia...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ter napisał:

Mam taki brzydki biały osad na dekielkach od felg. Nie kruszy się pod paznokciem, nie zszedł vampirem, prickbortem ani nawet glinką. Co to może być i jak sobie z tym poradzić?

Masz jakies Aio? Np Adbl Aio lub jakąś pastę polerską ? Groszek na mikrofibre i spróbuj 🙂 powinno coś pomóc, jak nie to nowe musisz kupić 

19 godzin temu, ter napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.