Jump to content

ghost

Użytkownik
 • Content Count

  2,254
 • Joined

 • Days Won

  39

ghost last won the day on January 30

ghost had the most liked content!

Community Reputation

858 Genialna

6 Followers

About ghost

 • Rank
  Miłośnik wet-looku i koneser połysku

Informacje

 • Auto
  sztuk dwa, deep black

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wpadły mi ostatnio w ręce 2 samochody, ta sama marka, ten sam model, srebrny i czarny metalik. Potwierdziło się, że czarny pochłania więcej światła, a na srebrnym odczyty odbitego światła są wyższe. Po zakończeniu testów wszystkie wyniki postaram się opublikować ale już dziś też coś mam dla Was. @ShiningCar tak jak obiecałem, wrzucam wyniki pomiarów połysku po 3D One:
 2. Powinieneś częściej się wypowiadać, bo zawsze można liczyć na dawkę konkretnej wiedzy. Jednak to już jest bardziej zaawansowana chemia. To miałbym dwa pytania bardziej łopatologiczno-użytkowe 1. Czy dla naszych potrzeb detailerskich takie zmywacze to dobry wybór zamiast dedykowanych płynów inspekcyjnych lub ipy? Bo nawet przy takim Koch Chemie SIL jest informacja, że może zmatowić lakier, i należy wtedy go rozcieńczyć. 2. Nawiązując do Twoich dokładnych opisów, to który bo polecasz i dlaczego? Ranal T4W App Boll Novol Dupont Wurth Ranal Hml
 3. A różni się procedura czymś od zwykłego detailngowego płynu inspekcyjnego lub ipy? Poszedłem dziś specjalnie do garażu i sprawdzałem zmywacz sylikonu. Odparował szybko jak rozpuszczalniki benzynowe i płyny inspekcyjne na bazie alkoholu.
 4. W zeszłym roku robiłem cięcie na mercedesie, DA15 ClearCut Niebieski twardy nat, wyciął pięknie i mogłem to zostawić jako onestep, podczas inspekcji żadnych holsów i haze, ładny połysk. Finish zrobiłem tylko bo chciałem wyciągnąć max, miałem wolny czas i chciałem potestować pasty wykończeniowe Świetnie się pracuje z tymi lakierami.
 5. Po zdjęciu widać że dużo nakładasz, aż 6 groszków. Tym bardziej aplikator mikrofibrowy łatwo przesączyć, spróbuj mniej na tricolorze. Albo pomyśl o tanim DA. Professional polish jest "non-abrasive", więc ścieralność zależy głównie od aplikatora. Ale ręcznie nadal będzie znikoma. A PP nie jest oszustem, nie ma olejków i wypełniaczy, sprawdziłem to Dobrze Ci się kojarzy, bo firma ma spora tradycję, oni np wynaleźli quickdetailer. UC to pasta średnio ścierna ale nietypowa. O tym za chwilę. UP to pasta finishowa/claner/glaze z linii dla entuzjastów. M205 to typowy finish dla profesjonalistów. UC jest ponadczasowy, bo to produkt idiotoodporny dla entuzjastów i amatorów. Ma ogromne ilości olejków, które mocno podbijają połysk oraz zamaskują płytkie ryski. Maszynowo usunie. Ręcznie nadal się narobisz jeżeli chcesz coś fizycznie wyciąć. Jednak sztuczka w tym, że to czego nie usuniesz to i tak sporo ukryje. Defekty będą mniej widoczne chyba, że użyjesz płynu inspekcyjnego.
 6. Trenuj trenuj, na zdrowie Ci wyjdzie. Jak lakier jest już doprowadzony do bardzo dobrego stanu lubię czasami ręcznie, ale aplikatorem typu tricolor. Jednak efektów maszyny nie przebijesz. Maszynki zależnie od typu często pracują w zakresie 1000-3000 obrotów. Pomyśl ile czasu potrzebujesz by tyle samo wykonać ręcznie Mówiłem, że ten szampon ma paskudne tendencje do przysychania latem. Watwrspotów pozbywasz się na dwa sposoby: chemicznie lub mechanicznie. Chemicznie: z domowych sposobów to ocet lub roztwór kwasku cytrynowego (główny składnik odkamieniaczy ekspresów do kawy). Są też dedykowane środki: preparaty typu WSR, water spot remover Mechanicznie, spolerowanie. Poczytaj o połączeniu Meguiars Ultimate Conpound + tricolor. Jest to ponadczasowa para. W tym miesiącu opublikuję testy UC, a na chwilę obecną nieścierny PP bardzo ładnie sobie poradził:
 7. Przez niemal cały rok są takie same: urodziny sklepu, święta, majówki, inne okazje do -15% na cały asortyment, lub więcej na pojedyńcze marki Największe promocje są zazwyczaj na BlackFriday i noworoczne czyszczenie magazynów a reszta jak się trafi, nie ma reguły.
 8. Jakimi padami robiłeś i na jakiej maszynie?
 9. Ależ już napisano i zmierzono laboratoryjnie urządzeniem za kilkanaście tysięcy PLN. Link: Wowo - czyli wax on wax off to fusso na pewno nie jest A o efekcie wow ciężko mówić na panelach wysokiego połysku w ogóle. Różnice ciężko było zmierzyć nawet przez super precyzyjny sensor. Przy woskach, od bardzo drogich po tanie, zysk połysku wyniósł 4% (+/-2%). Fusso akurat było w środku stawki osiągając wynik lepszy choćby od testowanego Swissvaxa i Angelwaxa. Żeby zobaczyć różnice w połysku trzeba mieć wprawne oko, większość osób łatwiej wyłapuje przyciemnienie. Ten parametr jest bardziej powiązany z innym mierzonym tam parametrem, stabilnością barwy. Poczytaj bo mało kto ma dostęp w domu do urządzeń laboratoryjnych tego typu
 10. Powiedz to Brianowi z Apex Detailing, który ciągle testuje nowości, a od 20 lat korzysta z IPY 12.5% Albo Mike'owi Phillipsowi, żeby spalił wszystkie swoje książki detailingowe a renomę guru wsadził w buty, bo korzysta ze stężenia poniżej 25% Przy obecnych cenach ipy to Boll, Novol, Koch Chemie SiL, Shiny Garage Sis wydają się zdecydowanie korzystniejsze finansowo.
 11. Nawet jak woda jest twarda to masa szamponów detailingowych posiada dodatki zmiękczające np. Duragloss 901. Z pianą też potwierdzam, że wFx protect nano jest gorsza niż niemal we wszystkich około 30+ szamponach jakie testowałem. Mniej piany oferowal Sonax biało czerwony z woskiem, ale to było dawno i mam nadzieję, że pamięc nie zawiodła. No i zdecydowanie mniej piany ma Advanced Poseidon, ale on ma dodatki celowo zmniejszające pianę i przyspieszające osuszanie. Co do zielonego FX potwierdzam, że ma jakieś dodatki hydrofobowe. Jednak nie do końca dobrze zaprojektowano ten szampon. Już w momencie mycia nawoskowanego samochodu, hydro cały czas jest silne i szampon z niego ucieka. Efekt jest taki, że w ciepłe dni przysycha jak szalony. Nie polecam osobom, które lubią myć na otwartej przestrzeni.
 12. O ile przepisy się nie zmieniły to nie każde, tylko takie, które posiada przestrzeń bagażową wystarczająco dużą by zmieścić osobę. Dla przykładu w jednym ze swoich modeli McLaren żeby spełnić ten warunek nie zamontował mechanizmu otwierającego, tylko zwykłą przekładkę, która dzieli przestrzeń bagażową na pół
 13. Proszę weź głęboki oddech i przeczytaj na spokojnie kontekst pytania. Bo jak bym miał pod ręką to była by inna historia To nie forum o problemach osobistych. Każdy ma inne potrzeby i kryteria. A to jest forum detailingowe. Dlatego proszę uszanuj też różne potrzeby.
 14. Może i powinienem... ale mam ograniczoną liczbę aut którymi się opiekuję jako entuzjasta, nie robię ich hurtem. Tym bardziej, że najwięcej się trafia niemieckich. Znajomy się przymierzał do zakupu takiej Avki jak w temacie i zapytał o lakier, jako, że nie miałem do czynienia, to gdzie lepiej zapytać jak nie tu?
 15. Czy te toyoty mają lepszej jakości lakier niż hondy? Bo honda to mam wrażenie, że robią wyrób lakiero-podobny.

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.