Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywistym jest, że jak się zgłębia tajniki jakiejś dziedziny, to ciężko usiąść na dupie i myśli się nad udoskonalaniem stosowanych technik.

Zatem mając we wszystkich autach które mam pod opieką dwa pełne komplety kół, zmieniam je sam, w sposób totalnie pedantyczny, czyszcząc i konserwując przed założeniem (zimówki od razu po ściągnięciu, letnie zwykle o takiej porze jak teraz), a i montaż jest udoskonalony do granic możliwości - jak widzę rzucanie kołami i dopier*alanie ich pneumatem na wulkanizacji, to aż mną telepie.

No i właśnie. Tak se myślę: czy w okolicach kół jest jeszcze coś wartego dopieszczenia w ramach sezonowej zmiany kół? Przy zakładaniu letnich zwykle jest ciepło, fajnie i przyjemnie, a dzień już długi, więc można podziałać pod pretekstem usuwania śladów zimy. No nie wiem: może zaciski przemyć zmywaczem uniwersalnym? Może amortyzatory przemyć pędzelkiem i APC i czymś psiknąć? Uprzedzając sugestie, nadkoli nie czyszczę, bo piszę na forum pełne nazwy produktów, więc nie mam czasu. #pdk :mrgreen:

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Michał126 ja mam swojego sprawdzonego wulkanizatora ktory nawet dokreca mi recznie koła 😄 tylkoi odkrecanie jest pneumatem 😄 co mozna zrobic to na pewno zająć sie piastami, dobrze je wyszczotkowac, szczotka drucaną, zacisk mozna przemyć no i ogolnie nadkole ogarnac 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 godzin temu, Michał126 napisał:

Zatem mając we wszystkich autach które mam pod opieką dwa pełne komplety kół, zmieniam je sam, w sposób totalnie pedantyczny, czyszcząc i konserwując przed założeniem (zimówki od razu po ściągnięciu, letnie zwykle o takiej porze jak teraz), a i montaż jest udoskonalony do granic możliwości - jak widzę rzucanie kołami i dopier*alanie ich pneumatem na wulkanizacji, to aż mną telepie.

Mam to samo 😃

7 godzin temu, Michał126 napisał:

No i właśnie. Tak se myślę: czy w okolicach kół jest jeszcze coś wartego dopieszczenia w ramach sezonowej zmiany kół? Przy zakładaniu letnich zwykle jest ciepło, fajnie i przyjemnie, a dzień już długi, więc można podziałać pod pretekstem usuwania śladów zimy. No nie wiem: może zaciski przemyć zmywaczem uniwersalnym? Może amortyzatory przemyć pędzelkiem i APC i czymś psiknąć? Uprzedzając sugestie, nadkoli nie czyszczę, bo piszę na forum pełne nazwy produktów, więc nie mam czasu. #pdk :mrgreen:

Przy zmianie kół na letnie zawsze myję nadkola. Mimo to skrótów nazw na forum nie stosuję :mrgreen:

Sprężyny i inne elementy zawieszenia smalcuję Finish Kare Hi-Temp. Na resztę dressing :good:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, david2888 napisał:

Daj sobie spokój 🙂

kup sobie wosk do takich "dekorów" @Manufaktura Wosku interior finish HD.

Cos tam zakryje, doda balasku 🙂

U mnie nie ma tragedii, jakieś pojedyncze ale drażnią jak cholera 😕

Gdzieś na angielskim forum Skody ktoś używał Autoglym SRP lub Meguiars Scratch X 2.0.

https://www.briskoda.net/forums/topic/449192-piano-black-trim-and-scratches/

Co uważacie o czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy są jakieś wytyczne dla tworzywa z którego będzie zrobiona butelka, chcę zakupić triggery guala plus butelki ala ChemicalGays aby mieć wszystko z jednej parafii np:

https://www.centrumopakowan.com/product-pol-385-Butelka-500-ml-PET-28-410.html

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy są jakieś wytyczne dla tworzywa z którego będzie zrobiona butelka, chcę zakupić triggery guala plus butelki ala ChemicalGays aby mieć wszystko z jednej parafii np:
https://www.centrumopakowan.com/product-pol-385-Butelka-500-ml-PET-28-410.html
 
Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Zależy, co chcesz tam wlewać. Te co podlinkowałeś to PET. Większość mocniejszej chemii jest w hdpe. W petach np. T&G jest za to, z tego co pamiętam.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mareczek720 napisał:

Poszukuję wieratrko-wkrętarki

Za 129zł ( do 17 marca , potem 179zł) kupisz w OBI wkrętarkę LUX'a  (jest w gazetce) . Dostajesz 30NM momentu twardego, 2 biegi, 20V 2Ah baterię z ładowarką ok 45min . Wszelkie sprzęty tej klasy czyli Grafity , Einhele , B+D za  2x taką kasę zostają w tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cześć, powoli buduje sobie zestaw i podczas tworzenia koszyka dostalem od mr cleanera wybor gratisu, próbowałem znaleść coś na forum na temat tych produktów ale widze srednio cokolwiek jest, a dokładniej to chodzi mi o te produkty:

Monster shine aplikator - cutting, lite polishing i finishing (każdy osobno oczywiscie)

MrCleaner wax aplicator (jego raczej odrzuce, jakoś nie czuje ze bedzie mi potrzebny czesto)

 Miał ktoś doświatczenie z tymi produktami? Jak juz pisalem, aplikator wosku raczej bedzie mi zbedny, ale nad aplikatorami sie zastanawiam. cutter i lite polish służa (w sumie jak nazwa wskazuje) do polerowania recznego, ale nie wiem czy nie beda za agresywne dla japońca, finishing mi obecnie lezy najbardziej bo wydaje sie najbardziej uniwersalny i łagodny. Ktoś miał i ma jakies przemyślenia, doradzi coś? Bardzo popularne jest na forum tri-color, ale o tych konkretnych gąbkach nic nie moge znaleść
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Skav mam w domu niebieska i żółtą 😄 Niebieska jest zdecydowanie twardsza wiec jeżeli masz japonczyka to raczej wybrałbym żółtą 😉 nawet fajnie mozna rysy zgubic przy pomocy menzerny 2500 i zółtej gabce 🙂

 @vhs w zadnym wypadku, dywaników welurowych nie impregnuje sie lepiej żeby woda z butów wsiąknęła w taki dywanik welurowy ktróy łatwo wysuszysz i wypierzesz aniżeli mialaby scieknąć i w wykładzinę sie dostac. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Streat napisał:

 @vhs w zadnym wypadku, dywaników welurowych nie impregnuje sie lepiej żeby woda z butów wsiąknęła w taki dywanik welurowy ktróy łatwo wysuszysz i wypierzesz aniżeli mialaby scieknąć i w wykładzinę sie dostac. 

Tak mi się wydawało, ale wolałem się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2020 o 15:31, CarlosBlack napisał:

@ter plastikowy chrom złapał koronawirus 😉 a poważniej, na 90% nic już z tym nie zrobisz. Z ciekawości, ile lat? Akurat zabieram się za "kure" 4 letnią. Myta wyłącznie ręcznie. 

auto z grudnia 2013, 75k przelotu, zimówki mam na osobnych felgach. Widziałem na allegro komplet dekielków z kurą za 40zł więc chyba nie chce mi się czekać na paczkę z chin, ale dzięki za info 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.