Skocz do zawartości

Prosimy wyłączyć Adblock'a, nasze forum korzysta jedynie z reklam statycznych. 

Firmy zainteresowane reklamą na forum Kosmetyka Aut zapraszamy do zapoznania się z tematem w poniższym linku.

Partnerzy forum - zasady współpracy.

Polecane przez nasz zespół

Specjalnie wyselekcjonowana przez redakcję, promowana zawartość naszej strony.

Polecane zestawy kosmetyków dla początkujących detailerów, każdy znajdzie zestaw dla siebie w przystępnej kwocie.
  • 89 odpowiedzi

Ważne jest, aby wiedzieć, że niewłaściwie stosowana glinka może spowodować powstanie zarysowań na lakierze, dlatego znajdziecie tu kilka kwestii, na które należy zwracać uwagę:

1. Glinka nie może być przechowywana w zbyt niskiej temperaturze, jak również powierzchnia lakieru nie powinna być za zimna, ponieważ wówczas przy zetknięciu z samochodem glinka ponownie wychładza się i twardnieje.

2. Im glinka jest bardziej miękka, tym łatwiej się nią pracuje i jest ona delikatniejsza dla lakieru.

3. Przed użyciem glinki należy ją dobrze ugnieść, tak aby zewnętrzna warstwa, która będzie miała bezpośredni kontakt z lakierem, była całkowicie czysta. Drobne zabrudzenia trzeba więc wgnieść do wewnątrz. Dzięki ugniataniu glinka, pod wpływem ciepła rąk, staje się także bardziej miękka.
  • 925 odpowiedzi

Ostatnio na forum jest dużo pisania o niczym więc myślę, że kilka osób ucieszy się bardziej rzeczowego tematu. Postaram się sensownie napisać kilka moich przemyśleń z pracy maszyną DA i porównam ją z pracą na rotacji. Może to w jakiś sposób pomoże niezdecydowanym nowicjuszom w podjęciu decyzji o kupnie maszyny odpowiedniej dla nich. Oczywiście nie odkryję tu Ameryki, a raczej podsumuję ważniejsze informacje rozsiane po forum w jednym miejscu.
  • 296 odpowiedzi

×