Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@antek1987 ogolnie sprzęt milwaukee to już wyższa klasa z tego co słyszalem. Sam nie miałem jakoś zbytnio okazji sie pobawić (poprostu nie ta branża - u mnie to co najwyzej sie srubokręt przyda od czasu do czasu), ale slyszalem opinie od osoby pracującej z różnymi wkretarkami i innymi cudami na codzien od X lat że podobno żdane makity i inne boshe nie maja podjazdu. No ale niestety trzeba też sie nieźle wypłacić za taki sprzęt

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CarlosBlack  bardzo możliwe  , ale przy pracach tylko i wyłącznie przy swoich autach to naprawdę nie widzę różnicy między meec z juli A tym Milwaukee oczywiście oprócz ceny dwie wkrętarki,  zakretarka  działaja już dobrych kilka lat A Milwaukee niestety już nie i nauczony sytuacją nigdy już nie wydam 1K na klucz jak to miało miejsce z Milwaukee,  acha  coś z narzędzi wurth jeszcze sie znajdzie które działają też szmat czasu ale w tej chwili naprawdę nie widzę sensu przepłacać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam auto po korekcie zabezpieczone powłoką carbonq 10h (niestety jakoś nie przypadła do gustu, po pół roku przestała funkcjonować) podbijam to co każde mycie ręczne prostaff'em CC water Gold .

Czy jest coś lepszego od tego Golda dla podbicia efektu szlistości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bigsmith21 napisał:

Planuje zrobić One stepa Enigmą od AW i na to wrzucić "biedronkowe" k2 Gravon Lite. Pytanie czy wymywac ipą?

Nie musisz wymywać (a nawet nie powinieneś). Enigma AIO to pasta z dodatkiem SiO2, więc stanowi od razu podkład pod powłokę/wosk z dodatkiem SiO2. Jeśli chcesz wymywać, równie dobrze możesz one step wykonać "zwykłą" pastą polerską.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kamil598 napisał:

O widzisz tego nie wiedziałem 🙂 Próbowałeś takich kombinacji? Nie skraca trwałości tego co na tym leży?

Primery pod ceramikę żadna nowość, oprócz enigmy masz CP essence,  ts essential, ads blue lotion, gyeon primer.

Poczytaj o Essence o tym masz najwięcej informacji ze wszystkich

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim teście, na FB swego czasu @AreK pokazywał jak ciężko jest wymyć Essence 🙂 Zwykłe Wipe Outy tego nie zrobią. Taka IPA 50%, to można spokojnie przelecieć lakier, żeby chociaż kurz ściągnąć 🙂 ale ważne zeby odczekać po Essence. Według mnie z 4 godziny chociaż 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Panowie czyli dobrze rozumiem. Poleruje auto essence i docieram tylko suchą fibrą nadmiar pasty tak? Docieram tak aby lakier wyszedł bez mazów? I dopiero godzies po 4h wymyć to? Czy poleruje i zostawiam ten nadmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Streat napisał:

Panowie czyli dobrze rozumiem. Poleruje auto essence i docieram tylko suchą fibrą nadmiar pasty tak? Docieram tak aby lakier wyszedł bez mazów? I dopiero godzies po 4h wymyć to? Czy poleruje i zostawiam ten nadmiar?

Cytuje instrukcje z grupy FB Carpro 🙂 dotycząca aplikacji CP Essence. Ja tak robiłem bynajmniej:

Cytat

1) Rozkładamy go na prędkości 1, na obszarze roboczym

2) pracujemy na około 2/3 aż do klarowności

3) po jej osiągnięciu zwiększamy prędkość do 4 i zaczynamy przesuwać maszynę bardzo powoli, aby wyglądało to jak na video w zwolnionym tempie

I tak jeździmy ze 2/3 minuty, aby Essence się dobrze zgrzał z lakierem

Najlepiej co każde wypracowanie czyścimy pada.

Potem docieramy lakier gdy ostygnie.

Po skończonej pracy z Essence wrzucamy pada/pady oraz fibry do np. wody z szamponem, lub od razu przepieramy, aby ograniczyć w nich twardnienie sio2.

Reload / Hydro2 możemy zaaplikować od razu.

W przypadku powłoki / wosków / innych sealantów, ze względu na rozpuszczalniki

Czekamy minimum 4h w tem pokojowej (zimniej - dłużej) delikatnie przemywamy Eraserem i po pół h możemy aplikować co tam chcemy.

 

To "wygrzanie" jest ważne i w sumie wypracowanie aż do klarowności. Dotarcie na spokojnie nawet po skonczonym drugim elemencie.

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.