Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Icey33 napisał:

@adek21 Zależy czy cenisz sobie doznania estetyczne ale sądząc po obecności na forum to tak - w takim razie wypadało by wymienić parę - tak żeby były równe. 
Jakiś konkretny powód że pękł? Może drugi też zaraz pęknie? 

Ja jak wymieniałem halogeny przeciw-mgielne to kompletem - mimo że jeden był prawie jak nowy a drugi mleczny i przydymiony. 

Pamiątka ze starej stłuczki (nie z mojej winy), nie miałem wtedy czasu na użeranie się z ubezpieczalnią sprawcy. Chodziło mi oto czy przy wymianie lamp jest taka sama zasada jak przy wymianie żarówki, że lepiej jest wymienić obie niż tylko jedną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2021 o 16:47, Masa05 napisał:

Jaki to samochód i jakiego typu uszczelka ? Zwykle jest tak, że to co jest na obwodzie szyby czyołowej to po prostu "osłona" szyby, bo uszczelnia ją klej. W większości BMW jest plastikowy stelaż, a z zewnątrz guma. 

chodzi o te przy szybach bocznych, auto to VW, wydaje mi się, że bliżej temu do gumy. Więc bardziej skłaniam się ku b2b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie taka rozkmina - wnęki drzwi myjecie przed czy po umycia auta z zewnatrz? Z tego co widzialem to chyba popularniejsza jest opcja 2. Z jednej strony umycie wnęk przed może doprowadzić ze znowu będa uwalone po myciu auta z zewnatrz, a z 2 mycie po sprawa chyba ze na nowo trzebaby progi przeczyscic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Osc napisał:

Dlaczego nie ma ich w innych sklepach?

Możliwe, że ich nie ma bo..

4 minuty temu, Osc napisał:

można produkować tanio a zarówno dobrze

Nie no, a tak serio to młoda, świeża marka i zapewne jeszcze nie przebiła się do większości sklepów, choć..

przychodzi mi luźna rozkmina, że może te większe sklepy nie chcą 'takiego' producenta z takimi cenami bo jak produkt naprawdę by się przyjął wśród klientów to siłą rzeczy sprzedaż dużo droższych, marketingowych, wypromowanych "odpowiedników" z dużo większą marżą poszłaby się ... - nie sprzedawałby się 😉 

Nie wiem, możliwe, że się myle - tak sobie gdybam 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2021 o 15:41, V1RU$ napisał:

Da się.

Jak jesteś mięczakiem i boisz się atakować z myjki i lancy to jak najbardziej polecam.

A tak poważnie. Spisuje się do komory silnika i wnęk BDB. Używam od dłuższego czasu.

Że tak powiem potęguje działanie użytej chemii i nie ma obaw jak przy akcji z wodą.

Więc polecam.

A i żona się ucieszy bo ogarniesz jej fugi w łazience.

To nie tak że się boje płukać silnik myjką, ale zawsze jest ta „doza niepewności” a jeśli jest bezpieczna alternatywa to bardzo chętnie 🙂  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus jest ich nieoficjalnym przedstawicielem marketingowym na forum bo nie są partnerem 

Godzinę temu, Osc napisał:

Firma carlab. Ktoś ma jakieś informacje o niej? Zastanawia mnie jak można produkować tak tanio a zarówno dobrze. Dlaczego nie ma ich w innych sklepach? 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Osc @Grzechu23

Firma w branży chemicznej nowa nie jest. Istnieje chyba 20lat wiec jakiś dorobek mają. Jest to mała, prawie że rodzinna firma. Chemię detailingową zaczęli robić chyba z 1,5 roku temu. 
 

Strona/sklep się robią ale nie posiadam info kiedy się zrobią. 
 

To nie jest tak, że sklepy nie chcą takiego producenta. Wręcz przeciwnie. Jest dużo zapytań o wspôłpracę. Jednak firma konsekwentnie odmawia. Dlaczego? Ano dlatego, że ceny musiałyby pójść o minimum 30% do góry bo na polskim rynku takie marże chcą mieć sklepy. Dlatego zdecydowali o sprzedaży bezpośredniej aby zachować cenę produktu na niskim poziomie. 
Jak da się zauważyć ich chemię da się lubić i ja kibicuję i trzymam kciuki bo swoje 5 groszy do tego ogródka wrzuciłem i fajnie że nie idą na marne. 
 

w razie pytań zapraszam na priv bo nie chcę za bardzo „mieszać” na forum i nie chcę żeby to było nieodpowiednio odebrane z racji tego ze firma na razie partnerem forum nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus dziękuję za odpowiedź. Również bardzo kibicuje carlabowi i mimo, że jeszcze ich produktów nie mam to w maju jak będę w Polsce z pewnością kupię duże bańki. 

Nic na priv! Użytkownik pyta więc proszę odpowiadać 😉 wyjdzie im to na plus 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RoBerTo91 napisał:

Panowie podpowie ktoś ile po otwarciu buteleczki z powłoką nadaję się ona jeszcze do nałożenia i gdzie ją przechowywać aby wydłużyć jej przydatność?

Najważniejsze jest aby szelnie zamknąć opakowanie. Trzeba dobrze oczyścić koreczek, ja stosuje dobrze naciągniętą taśmę pakową, potem obcinam nadmiar i dokładnie zakręcam. Potem albo folia stretch dokładnie na całą buteleczkę albo stary sposób z woskiem/parafiną że świeczki wokół zakrętki. I tak sobie stoi w szafce w 20 stopniach. Otwierane (głównie CarPro) po 8-12 miesiącach miały jedynie drobne kryształki przy otworze korka. Niektórzy wrzucają do lodówki - ja tego nie stosowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można używać deironizera przy znaczkach samochodu? Tak mi przyszło do głowy czy tego w ten sposób nie uszkadzam.  Na toyotcie krwawiło ale to byl starszy samochód. W Vw nowy samochód tyle tego poszło. Nie wiem jak te loga są popodklejane.

Image-1228.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2021 o 12:07, Osc napisał:

Firma carlab. Ktoś ma jakieś informacje o niej? Zastanawia mnie jak można produkować tak tanio a zarówno dobrze. Dlaczego nie ma ich w innych sklepach? 

Od siebie dodam, że interior cleaner, Deiron HD i szampony bardzo fajnie

Teraz kupiłem kwaśną pianę i Tire Cleanera, ciekawe jak z nimi będzie

Ogólnie chemia warta wypróbowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dostanę mniejsze opakowanie Infinity Wax SuperGloss +? 
Z małym może być ciężko. Shiningcar i ANB chyba nie mają.

Możesz śmiało brać dużą puszkę. W mojej ocenie to naprawdę bardzo fajny przyjemny wosk, warty polecenia. Coraz częściej chce go wrzucać na lakier.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.