Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Część Panowie .

Jestem laikiem w temacie czyszczenia wnętrza samochodu ,chciałbym zacząć dbać o wnętrze swojego pojazdu sam ,stosując jakieś proste zabiegi .

Czy jest tutaj gdzieś dostępny poradnik dla totalnego laika ? Gdzie będzie opisane co potrzebuję,aby zacząć swoją przygodę z detalingiem wnętrza ?

Głównie chodzi mi o to co potrzebuję ,aby samemu odświeżyć swoje wnętrze .

 

Dzięki za pomoc :-)

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, grechut napisał:

To czym to ogarnę.? 

1. Nie wiem jak świeżę fusso, jaki jego stan, ale na pewno musisz potraktować to wieloetapowo

2. Mycie wieloetapowe. Zasadą. Np jakims szamponem odtłuszczającym. Np fx protec żółty, Ultracoat shampoo+, adbl Shampoo pro?

3. Użyć jakiś Wax off np detailing Wax off, lub SG CITRUS OIL w oprysku + wzruszenie rekawica.

Jeśli to nie pomoże, to...

4. Użyć cleaner. Ręcznie lub maszynowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, paki112 napisał:

@grechut  szedłbym w waxoff lub cleaner

OK, dzięki 

 

2 minuty temu, D@ViD napisał:

1. Nie wiem jak świeżę fusso, jaki jego stan, ale na pewno musisz potraktować to wieloetapowo

2. Mycie wieloetapowe. Zasadą. Np jakims szamponem odtłuszczającym. Np fx protec żółty, Ultracoat shampoo+, adbl Shampoo pro?

3. Użyć jakiś Wax off np detailing Wax off, lub SG CITRUS OIL w oprysku + wzruszenie rekawica.

Jeśli to nie pomoże, to...

4. Użyć cleaner. Ręcznie lub maszynowo 

Super.

Ale jeśli będę robił polerkę to jakbym umył wieloetapowo + cleaner przed polerowaniem to też mogłoby pomoc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, paki112 napisał:

@grechut  Carpro UK? Kanapka UK + SIC wyniesie Cię 120/130 zł

Ewentualnie próbuj Aqua One

Zastanawiam sie własnie bo został mi FX z zeszłego roku, a ona tak +- trwałość na rok ma. Zastanawiam się właśnie nad czymś trwalszym a niewiele droższym. W/w zestaw poleży ok 2 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 godzin temu, grechut napisał:

Zastanawiam sie własnie bo został mi FX z zeszłego roku,

jezeli butelka jest otwarta to po 7 dniach produkt nadaje sie tylko do kosza jeżeli sie nie myle 🙂 W instrukcji chyba nawet o tym jest napisane 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Streat napisał:

jezeli butelka jest otwarta to po 7 dniach produkt nadaje sie tylko do kosza jeżeli sie nie myle 🙂 W instrukcji chyba nawet o tym jest napisane 
 

Butelka nawet nie byla otwierana. Czekała na lepsze auto 😄 Niemniej dzięki za uwage!

 

btw, na A6 C6 w sedanie wystarczy 10ml powłoki ( np. CQ 3.0 )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem Karchera WD3 + końcówkę do prania. 

Co polecicie do prania dywaników materiałowych i raz na jakichś czas przeprania fotela ? Typowo do użytku domowego, na ten moment mam tylko Bonneta od ADBL.

Maxifi Master Pre-Spray a potem Maxifi Power Rinse ? Czy overkill w przypadku dywaników materiałowych ? Jest coś co zostawi po sobie przyjemny zapach ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, FilipO napisał:

Niedawno kupiłem Karchera WD3 + końcówkę do prania. 

Co polecicie do prania dywaników materiałowych i raz na jakichś czas przeprania fotela ?

 

W3 to nie jest odkurzacz do prania ekstrakcyjnego, tylko to ściagania wilgoci, wody jak już 🙂

Zastanawiam się cóż magicznego tam zakupiłeś hmmm🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FilipO napisał:

Niedawno kupiłem Karchera WD3 + końcówkę do prania. 

Co polecicie do prania dywaników materiałowych i raz na jakichś czas przeprania fotela ? Typowo do użytku domowego, na ten moment mam tylko Bonneta od ADBL.

Maxifi Master Pre-Spray a potem Maxifi Power Rinse ? Czy overkill w przypadku dywaników materiałowych ? Jest coś co zostawi po sobie przyjemny zapach ? 

 

Maxifi Soap Free. Użyjesz jako pre spray.

WD3 nawet przy odciąganiu wody szału nie robi, wypada blado. I szybko silnik dostanie fory -> idzie woda, wilgoć do komory silnika. Wiec szybko go zajedziesz.

w/w proszkiem ogarniesz robotę bez obaw że zostaną zacieki czy inne kwiatki. Sprawdzone w boju, aczkolwiek to taka namiastka prania daleka do ideału.

A ta końcówka do prania to niby co -> plaska ssawka do odciągania ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D@ViD @V1RU$ za bardzo skrótem poszedłem ze do prania. Tak do odciągania wody. 
Co do samego prania - sugerowałem się wątkiem doboru odkurzacza, odkurzacza piorącego i wd3 się ponoć nadaje również i do prania, ale to ze nie zastąpi typowego odkurzacza do prania to wiem. 
Jeśli coś będę prał to co najwyżej pare dywaników w miesiącu i tyle. 
 

Co do samej wilgoci cóż.. można by zacząć od tego czym ona jest itp itd. Ale to nie ma sensu.. bodaj sam producent przedstawia ze ściągnie resztki wody itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.