Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. To mój pierwszy post tutaj i parę pytań.  W dziedzinie autodetaligu jestem całkiem zielony. Auto myję na myjni bezdotykowej lub na działce. Ponieważ samochód zakupiony 8 miesięcy temu ma bardzo ładny lakier chciałbym go w tym stanie utrzymać. Zaznaczam że chcę to zrobić jak najtańszym kosztem ,bez użycia maszyn polerskich itp.

Poczytałem trochę, pooglądałem youtube i zdecydowałem się na takie produkty:

ADBL T&G TAR AND GLUE REMOVER – PRODUKT DO USUWANIA SMOŁY I KLEJU Z LAKIERU 1L

ADBL VAMPIRE LIQUID PŁYNNY ŚRODEK DO CZYSZCZENIA FELG I LAKIERU DEIRONIZACJA 1L

ELITE DETAILER CAR PAINT CLEANER – CZYSTY CLEANER DO LAKIERU 500ML

ADBL SLIPPY – LUBRYKANT DO GLINKI, WYSOKI POŚLIZG, PRZYJEMNY ZAPACH 200ML
 

ADBL CLAY SPONGE POLIMEROWA GĄBKA GLINKOWA DO USUWANIA ZABRUDZEŃ Z LAKIERU


MEGUIAR'S DEEP CRYSTAL POLISH KROK2 CZYSTA POLITURA NABŁYSZCZA WYPEŁNIA LAKIER 473ML

K2 GRAVON 


Czy myślicie że taki zestaw dla początkującego amatora będzie ok? 

Samochód to Ford Focus mk3 2012r. Kombi.kolor  Red candy. 
Dziękuję za wszelkie sugestie
Pozdrawiam

     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czester napisał:

Odnalazłem w czeluściach CT Easyone Spray Wax i zastanawiam się czy nie wrzucić tego na powłokę FX Protect Vision po myciu. Good/bad idea? : )

Spokojnie. Ładuj. Możesz nawet na mokry lakier jako wspomagacz osuszania 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawman linki są popsute. Powłoki nie kładzie się na politurę.

Coś na smołę i deiron

Glinka soft99 chyba że ktoś poradzi coś bezpieczniejszego?

Megs ultimate compound.

Gąbka tricolor

Ipa

Fusso, fk1000p, możesz ładować gravona czy jakiegoś cancoata.

Jakas piana/oprysk, szampon wiadra rękawice ręczniki qd.

Jeszcze koła i wnętrze.

Oto zestaw początkującego detailera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odtłuszczać IPA felgi po CarPro Essence przed położeniem Dluxa? Czy dać się związać Essence jakieś 24h i na to Dlux ? 
Są 2 opcje.
4h odczekaj i CarPro Eraser
12h odczekaj i Dlux.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ari napisał:

Są 2 opcje.
4h odczekaj i CarPro Eraser
12h odczekaj i Dlux.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

Skąd masz takie czasy? Zwłaszcza ten drugi - 12 godzin? Pytam bo bazuje na tym co CarPro (Korea) podaje i nieco się to różni... Po swoich poczynaniach też mi to nie pasuje. Ale człowiek uczy się całe życie, chętnie konstruktywna krytykę przyjmę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, monterro napisał:

Cześć czego lepiej użyć do uszczelki zewnętrznej szyby? Back2black czy JET BLACK EXTERIOR TRIM RESTORER, sam nie wiem czy bliżej temu do gumy (b2b) czy plastiku (jetblack)

Jaki to samochód i jakiego typu uszczelka ? Zwykle jest tak, że to co jest na obwodzie szyby czyołowej to po prostu "osłona" szyby, bo uszczelnia ją klej. W większości BMW jest plastikowy stelaż, a z zewnątrz guma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rakso147 napisał:

Czy cquartz UK 3.0 mozna kłaść na alufelgi i plastiki (lampy i listwy boczne)?

Na felgi można i osobiście mam go na felgach. Na pozostałe też można tylko są do tego bardziej dedykowane powłoki 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adek21 Zależy czy cenisz sobie doznania estetyczne ale sądząc po obecności na forum to tak - w takim razie wypadało by wymienić parę - tak żeby były równe. 
Jakiś konkretny powód że pękł? Może drugi też zaraz pęknie? 

Ja jak wymieniałem halogeny przeciw-mgielne to kompletem - mimo że jeden był prawie jak nowy a drugi mleczny i przydymiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2021 o 00:53, Eidos71 napisał:

Parownicą.

Kusi mnie zakup parownicy ale nie wiem czy nie wyrzucę kasy w błoto. Da się wmiare szybko i bezpiecznie silnik za pomocą parownicy? Bo zazwyczaj silnik potrzebuje produktu typu Tar lub mocna zasada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gardor napisał:

Kusi mnie zakup parownicy ale nie wiem czy nie wyrzucę kasy w błoto. Da się wmiare szybko i bezpiecznie silnik za pomocą parownicy? Bo zazwyczaj silnik potrzebuje produktu typu Tar lub mocna zasada.

Jak najbardziej się da. Opryskujesz elementy chemią, czyścisz, a potem "wypłukujesz" chemię parą pod ciśnieniem. Nie będzie to tak szybki proces, jak przy użyciu lanej wody, ale wynik końcowy zadowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gardor napisał:

Kusi mnie zakup parownicy ale nie wiem czy nie wyrzucę kasy w błoto. Da się wmiare szybko i bezpiecznie silnik za pomocą parownicy? Bo zazwyczaj silnik potrzebuje produktu typu Tar lub mocna zasada.

Da się.

Jak jesteś mięczakiem i boisz się atakować z myjki i lancy to jak najbardziej polecam.

A tak poważnie. Spisuje się do komory silnika i wnęk BDB. Używam od dłuższego czasu.

Że tak powiem potęguje działanie użytej chemii i nie ma obaw jak przy akcji z wodą.

Więc polecam.

A i żona się ucieszy bo ogarniesz jej fugi w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.