Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@kepa416 od siebie polece CarPro Hydro2foam. Tylko nie wiem jak to będzie z nim bez osuszania. Pewnie powstaną zacieki, ale tak będzie z każdym tego typu produktem.
@kepa416 Proelite Brillant NanoWax
Ja również polecam. Korzystałem w zimie z opryskiwacza po umyciu na bezdotyku.
Dzięki sprawdzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mazda3BM napisał:

Mam zestaw NW od Glaco (Ultra + Compound Roll On + IPA). Rozumiem ze najpierw jade z standardowym myciem szyb, nastepnie Compund + spukanie wodą, IPA i właściwa NW?

Tak. Możesz IPĄ przelecieć ze 2 razy żeby dobrze odtłuścić. Daj chwile do odparowania i lecisz z Glaco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2021 o 17:51, Kamsyyo napisał:

Czy myjka przy pianownicy PA pracuje jakoś ciężej czy coś w tym stylu? Przy ostatnim myciu zacieła mi się przy pianowaniu, tzn puściłem pistolet a myjke nadal było słychać. Potem było dobrze, aż znowu pianownice założyłem, wtedy już się nie zacięła, ale miałem wrażenie że chodzi trochę inaczej. Myjka Nilfisk C.135

Ktoś może wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym usunąć z lakieru zabrudzenia metaliczne, mam Vampire Liquid od ADBLa do felg i zastanawiam się czy mogę go bezpośrednio użyć na suchy lakier?

Auto wcześniej umyte i osuszone. Dawać bezpośrednio z butelki czy rozcieńczyć? Lakier miękki bo to Mazda stąd moje obawy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deiron na suchy lakier, wtedy działa skuteczniej. "Miękkość" lakieru nie ma nic do rzeczy. Po aplikacji można ewentualnie dołożyć aktywną pianę, żeby działał dluzej.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci wiecej . Ten deiron jak juz sie wypracuje, zraszasz niewielka iloscia wody i masz lubrykant pod glinke w jednym kroku bez splukiwania masz zrobione 2 czynnosci.
To bardzo dobry i bezpieczny deiron dla kazdego lakieru. Musze sprawdzic czy taki trix od car pro zostawi na miekkim lakierze slady w miejscach gdzie zywicy i asfaltu jest wiecej.w sensie glinkowanie na nim.

 W moim miescie najwieksi detailerzy(najbardziej komercyjny zaklad) chwali sie ze usluge mycia, dekontaminacji, glinkowania i nawoskowania auta twardym woskiem robia w Ponoc 45min... Ja sie pytam jak? 😉 umycie na 2 wiadra w 2 osoby-ok, bedzie szybciej. Trix + orange power- ok kolejne minuty zaoszczedzone ale wosk to juz chyba hydro i na mokro. Mi taki zabieg zawsze zajmuje ok 3-4godz mimo, ze w miare zoptymalizowalem sobie metodyke dzialania do 45 min mysle ze nie sposob sie zblizyc uczciwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Good Stuff Rims detailer a krystalizacja przy szyjce butelki? Normalne czy raczej to oznacza ze z produktem cos nie tak? Zostawiłem przypadkowo wczoraj produkt na schodach na dworze a było w nocy około 2 stopnie. Mogła taka temperatura zaszkodzić czy raczej nie ma się czego obawiać? Razem z rims zostały jeszcze CP Perl i Prostaff WG ale po nich nie widzę żadnych zmian i mam nadzieję ze  nie będzie żadnych ich w działaniu 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.