Jump to content

Eidos71

Użytkownik
 • Posts

  2,647
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  36

Eidos71 last won the day on September 26

Eidos71 had the most liked content!

4 Followers

About Eidos71

 • Birthday 01/09/1971

Informacje

 • Imię
  Arek
 • Lokalizacja
  Północno-wschodnie rubieże.
 • Województwo
  Warmińsko-Mazurskie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Eidos71's Achievements

Proficient

Proficient (10/14)

 • Conversation Starter Rare
 • Reacting Well Rare
 • Dedicated Rare
 • Very Popular Rare
 • Posting Machine Rare

Recent Badges

999

Reputation

 1. Mam tą lampkę chyba od prawie półtora roku (kupiona w jakiejś promocji) - jako jedną z dwóch podstawowych lampek inspekcyjnych. Uważam, że stosunek cena/jakość/możliwości wypada świetnie. Dodatkowa dioda UV przydaje się przy wyszukiwaniu mazów/miejsc z niedotartym woskiem/powłoką. Na razie działa bezproblemowo. Mając do wyboru tą lampkę, lub droższego Scangripa Sunmatcha, wybrałbym chyba Unilite'a.
 2. 1. Adus1234 (w sharanie wnetrze duze i jest na zcym testowac :)) 2. Mumins 3. MMCzysci 4. adi1509 5. Zenek_M 6. D@ViD - dużo interiorów QD posiadam do porównania 7. FilipO 8. Eidos71
 3. @davor - kosmetyków dostępnych w USA, a niedoatępnych u nas jest naprawdę dużo - z tego tych wartych nabycia również jest kilka. Począwszy od Meg'sa i ich nowej "powloki" polimerowej, przez kosmetyki Pinnacle, Wolfgang i Blackfire, Nova Jet, IGL... Przejrzyj asortyment sklepów detailingowych z USA (Detailedimage, Autogeek, Autopia, czy nawet Motorgeek z UK, gdzie mają spory asortyment kosmetyków z USA).
 4. Chyba nikt nigdy nie opisał Fusso, jako wosku idealnego. Jego niezaprzeczalnymi plusami jest ponadprzeciętna trwałość i dobra hydrofobowość - i na tym te plusy praktycznie się kończą. Aplikacja nie jest przyjazna i nastręcza często problemy, związane tak z samą aplikacją, jak i ze smużeniem. Efekt optyczny nie porywa - połysk nie jest jakiś wybitny, ani długotrwały. Ten wosk nie jest też specjalnie przeciwny towarzystwu kurzu i pyłu. Również wrażenia zapachowe podczas aplikacji dalekie są od przyjemnych. To jest po prostu "wosk techniczny", który ma zapewnić trwałość zabezpieczenia - reszta cech jest na poziomie mocno przeciętnym.
 5. Jeśli nie dopuścisz do zaschnięcia, nie będziesz pracował na słońcu i dokładnie wypłuczesz karoserię - nic się nie stanie. Prickbort nie jest agresywnym produktem - nie szkodzi gumie i szkle, ani tworzywom sztucznym.
 6. @kivlov - powłoki na pewno nie usunie. Ze sprawdzonych i wartych posiadania (wg mnie): BePro Trix, Vasco i Prickbort (w tej kolejności, jeśli chodzi o moje doświadczenia). Warto też posiadać Concept Chu-Sol na bardziej oporne zanieczyszczenia - ten produkt stosuje się punktowo, płatkiem kosmetycznym.
 7. Produkt typu tar'n'glue, całość zajmie Ci 10-15 minut ze spłukaniem.
 8. DVC750LZX1 - moim zdaniem jedyny sensowny odkurzacz Makity. Pozwala naprawdę porządnie odkurzyć wnętrze, siłę zasysania ma niewiele mniejszą od starego Syriusza (odkurzacz domowy, który teraz robi za garażowy do sprzątania wnętrza garażu). Na aku 5 mAh można porządnie odkurzyć 2-3 auta, moc spada dopiero, gdy aku jest niemal całkowicie rozładowany. Minusem jest brak "włochatej" końcówki i krótki wąż. Poza tym uważam, że jak na odkurzacz aku, jest jak najbardziej zadowalający.
 9. @Kukson - z tych prostych i przyjaznych QD, polecam Finish Kare 425. W trudnych warunkach żaden kosmetyk nie wykaże się cudownymi właściwościami, ale #425 naprawdę (z moich doświadczeń) posiada mniejszy apetyt na przyciąganie kurzu i pyłu, niż większość innych QD. Dodatkowo, aby zmniejszyć jeszcze bardziej elektrostatyczność karoserii, dobrze jest - po aplikacji jakiegokolwiek produktu - opłukać karoserię wodą (nawet na bezdotyku ostatnim programem).
 10. Duuużo by wymieniać... Od klasyków, po kosmetyki, które pojawiły się na rynku 2-3 lata temu, a są u nas niedostępne.
 11. Nowa marka dostępna na naszym rynku - ODK Waxes: https://www.detailing-house.pl/nowosci
 12. 3D One to nie AIO. Tak, jak wyżej polecają @FilipO i @AudiBlask - AIO od Rupes. Szybko można doprowadzić lakier do akceptowalnego poziomu, a zawarty w produkcie sealant posiedzi nawet kilka tygodni.
 13. Do hobbystycznych zastosowań - Ariete 4146, lub 4147 Xvapor to chyba najlepszy wybór.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.