Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost Ja mam ten Cantor z castorama 🙂 jest bardzo dobry, ale juz brakuje mi miejsca i ostatnio dokupiłem w Action taki i zdecydowanie polecam, cena, jakość. 

https://www.action.com/pl-pl/p/ladekast-ebb98e26/

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie pytanie, ale być może oszczędzę sobie czasu na ewentualnych próbach. Czy jest jakikolwiek sens używania past polerskich ręcznie? W relacjach widywałem taka metodę do dojścia choćby pod klamki. Mam do odświeżenia przed woskiem letnie alu (chodzi mi przede wszystkim o usuniecie nalotu po zaschniętym na słońcu Wheelu, ewentualnie usunięcie najdrobniejszych rysek). Cleaner mam, ale rozważam i taka możliwość, aczkolwiek zdaje się, że ziarno pasty będzie przy ręcznej pracy niemożliwe do "rozbicia" i tylko zmarnuję produkt, is it?
PS. Wiem, stożki i adapter na rotację... ale trza zaciskac pasa. Pytam bardziej z ciekawości, bez hejtu.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, D@ViD napisał:

@ghost Ja mam ten Cantor z castorama 🙂 jest bardzo dobry, ale juz brakuje mi miejsca i ostatnio dokupiłem w Action taki i zdecydowanie polecam, cena, jakość. 

https://www.action.com/pl-pl/p/ladekast-ebb98e26/

 

Właśnie też miałem wkleić linka do tego produktu. Również polecam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@ghost Różnica między tym z action a LM curver jest znikoma a kupując tego z action 2 możesz je połączyć w jeden słupek 6 szufladowy dzięki czemu za 100 zł masz 6 szuflad. Wystarczy tylko w jednym zdjąć górna pokrywę i ładnie wszystko wskakuje na zatrzaski. Więc jak na moje nie ma sensu przepłacać za curvera i spokojnie można brać tego z action 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MMCzysci napisał:

Może to głupie pytanie, ale być może oszczędzę sobie czasu na ewentualnych próbach. Czy jest jakikolwiek sens używania past polerskich ręcznie? W relacjach widywałem taka metodę do dojścia choćby pod klamki. Mam do odświeżenia przed woskiem letnie alu (chodzi mi przede wszystkim o usuniecie nalotu po zaschniętym na słońcu Wheelu, ewentualnie usunięcie najdrobniejszych rysek). Cleaner mam, ale rozważam i taka możliwość, aczkolwiek zdaje się, że ziarno pasty będzie przy ręcznej pracy niemożliwe do "rozbicia" i tylko zmarnuję produkt, is it?
PS. Wiem, stożki i adapter na rotację... ale trza zaciskac pasa. Pytam bardziej z ciekawości, bez hejtu.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Jak się uprzesz to wszystko się da 😜 Ale komplet stożków pod wkrętarkę to może ok 25-30zł. 

Wszędzie gdzie nie dojdziesz polerką, to warto to ręcznie zrobić. Przykłady ? Wnęki pod klamkami, różnego rodzaju dokładki zderzaków, ich obłości, wypustki, schodki itp itd.

Przy felgach takich miejsc jest masa .. fronty można maszyną polecieć, ale resztę trzeba ręcznie robić.. 

Także.. mikrofibra i do roboty 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydatki póki co obiecałem sobie ograniczyć do minimum, jak się zaczną kończyć siuwaksy, to wpadnie następne zamówienie. Don't get me wrong, priorytety
Czyli... herezji jednak nie głoszę. 3500 i intesywną pracą jestem w stanie coś poprawić? Prawdę mówiąc, nawet stożkiem przy moim rozstawie ramion nie będzie zbyt wygodne. Chodzi mi o dosłownie "cokolwiek".

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sparco0 napisał:

Pytanie do posiadaczy rollera 9mm i bp75mm. Dzisiaj założyłem z Ali bp i strasznie wibruje maszyna, mało ręce nie odpadną. Czy przy dedykowanym bp również tak mocno wibruje? 

 

Identyczny mam.

 

Nie, używam rollera tylko z 75mm BP, pracując często jedną ręką i nawet na najwyższych obrotach nie ma problemu z wibracjami czy utrzymaniem prawidłowego kierunku maszyny.

Zmierz z ciekawości ten BP z Ali, pewnie mocowanie nie jest w osi i dlatego rzuca, ewentualnie odlew nierówny.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sparco0 napisał:

Pytanie do posiadaczy rollera 9mm i bp75mm. Dzisiaj założyłem z Ali bp i strasznie wibruje maszyna, mało ręce nie odpadną. Czy przy dedykowanym bp również tak mocno wibruje? 

 

DualActionBackingPla1.png

Identyczny mam.

 

Masa talerza powinna być dedykowana do wyważenia maszyny

 

Porównaj jak to powinno wyglądać

https://glossfactory.pl/talerze-mocujace-bp/adbl-roller-backing-plate-talerz-mocujacy-75-mm-gwint-5-16

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost dziękuję, chyba właśnie w wyważeniu leży cały problem. Ten bp jest bardzo lekki i nie ma żadnych "ciężarków" ani otworów, także nie będę kombinował i zamawiam dedykowany, całe 6zl ten z Ali, więc wielkiej straty nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sparco0 ja też mam z Ali BP do Rollera, fakt że inny od twojego. Dokładam podkładkę pod niego i nie czuję różnicy w wibracjach pomiędzy 75 a 125. Ten co masz jest dużo lżejszy od mojego, zamówiłem kiedyś podobny przez przypadek z jakimś dziwnym gwintem. Zresztą ten twój  wygląda jakoś dziwnie tak jakby gwint był jakiś krótki (przynajmniej na tym zdjęciu) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sparco0 napisał:

Pytanie do posiadaczy rollera 9mm i bp75mm. Dzisiaj założyłem z Ali bp i strasznie wibruje maszyna, mało ręce nie odpadną. Czy przy dedykowanym bp również tak mocno wibruje? 

 

DualActionBackingPla1.png

Identyczny mam.

 

Nie. 

Możesz też kupić BP od Flexipads. Też jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.