Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.04.2021 o 13:26, mefONE napisał:

Jak idzie ja zdemontowac uszczelke to wjedz tam kantem od zwyklej polerki - nawet dobry one step to wyciagnie. Jak nie to cos tnacego uzyj i zaklej tasma ten fragment uszczelki. Jesli nie posiadasz malej polerki to kantem atakuj. Przy rotacji nie dociskaj a przy DA kontroluj co chwile czy nie gubisz ruchu oscylacyjnego. 
ps: dobry majster musial zostawic po sobie slad 😉 obadaj dobrze ten slupek jesli to Twoje auto do jazdy bo slupka A przy kolozji parkingowej sie nie matuje 😉 

to nie słupek tylko drzwi przednie. nad uszczelką jest szyba, majster po lakierowaniu samochodu nie wypolerował trudno dostępnych powierzchni. Spróbuje to ruszyć DA z małym padem. A z małych polerek co polecacie do takich rzeczy?? Ale chyba nie ma sensu na ten jeden element kupować sprzętu. Podejrzewam że nawet ręcznie dałoby się to polerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, planuję dziś przetestować Koch GS jako prewash w oprysku - jakiego stężenia na początek użyć żeby w miarę dobrze domyło kilkudniowy brud po deszczu i śniegu? 1:20 czy mocniejsze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, powerf napisał:

kilkudniowy brud po deszczu i śniegu? 1:20 czy mocniejsze?

Możesz śmiało lecieć 1:20 z takim zabrudzeniem, lub jak masz dobre LSP to jak kolega wyżej 1:30

U mnie przeważnie GS to 1:20 (70 ml + 1430 ml wody), jak auto typowo zaszczurzone po zimie to lecę 1:10.
W sumie wyleczyłem się z wszelkich typowych TFR'ow.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2021 o 23:28, paki112 napisał:

@stig  zrób serwis 

Kwaśna piana/szampon, Deironizer i tar&glue remover w razie potrzeby, zobacz jak wtedy będzie się zachowywać powłoka

No w tym problem że myty jest tak minimum raz w miesiącu. A w tygodniu z 3-4 razy opłukiwany na bezdotyku i żeby nie ten qd z prostaffa to by nic nie było widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie ja mam prośbę o polecenie kilku sprzętów które muszę zakupić. Ponieważ temat bazuje na szybkich pytaniach i szybkich odpowiedziach to będę wdzięczny za polecenie w stylu marka - model tudzież link bez rozwodzenia się, opiniami itd. Jak kilka osób odpisze to po prostu przejrzę co polecacie, może coś się powtarza itd itp.

1) Klucz pneumatyczny do kół

2) pistolet do malowania - przede wszystkim do skór ale może udałoby się zastosować go również do nakładania powłok?

3) podnośnik bałwankowy

4) tornador ze zbiornikiem do przemywania

5) Maty piankowe żeby sobie w razie potrzeby wygodnie bachnąć na kolana przy aucie 

6) dywaniki papierowe bądź foliowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja. Znajomy ma 5o letnia powłokę ceramic pro, aplikowana rok temu.

Na powłoce są widoczne swirle i rysy + oczywiście ws.

Używaliście essence+ do odnowienia powłoki? Jakie doświadczenia, efekty? Jaka trwałość? Ręcznie, maszynowo? Można/jest sens coś kłaść na górę jako toper?

Jakiś alternatywny produkt lub metoda?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, analyzator napisał:

Heja. Znajomy ma 5o letnia powłokę ceramic pro, aplikowana rok temu.

Na powłoce są widoczne swirle i rysy + oczywiście ws.

Używaliście essence+ do odnowienia powłoki? Jakie doświadczenia, efekty? Jaka trwałość? Ręcznie, maszynowo? Można/jest sens coś kłaść na górę jako toper?

Jakiś alternatywny produkt lub metoda?

Dlatego się nie kładzie powłok trwalszych niż dwuletnie gdy samochód jest normalnie używany i będzie łapał swirle a właściciel chce perfekcyjnego wyglądu 🙂

Tak, to co 2 lata one step nowy proces i po problemie.

 

Gdy połączysz serwis z polerką ubijesz powłokę, która miała służyć dłużej

 

Żeby ją zachować to mocny decon,  na to essence plus lub kolejną powłokę mocno wypełniającą. Oczywiście efekt się polepszy ale nie będzie idealny jak po pełnej polerce

 

 

Co do samego EP tu masz film

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator na miękkim padzie, powolne przejazdy. Robisz całe auto i dopiero docierasz, wysoka sliskość, krycie bardzo dobre, hydro solo to nie wiem bo po aplikacji pryskałem quartz maxem. Auto przygotowywałem do sprzedaży tym duetem, efekt krycia był przez 3 miesiące taki sam, później auto się sprzedało 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, AudiBlask napisał:

hydro solo to nie wiem

Jest ale koślawe,  żeby było dobre, hydro powłoki pod spodem musi być też intensywne.

 

Jak najbardziej EP można pokrywać różnymi spray Sealantami kwarcowymi.

 

Jak dokończę obecne testy to planuje użyć EP jako cleaner przed woskiem i zobaczyć jak to działa

 

EP było opracowane do regeneracji powłok, ale CP zapewnia, że sprawdza się też na golym lakierze, chromach i folii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost @AudiBlask spoko w takim razie wysyłam go po ep. Jeżeli można popracować ręcznie to kolega zrobiłby sobie sam 😉 producent twierdzi że można ale pytanko czy próbowaliście?

Da15 niskie obroty czarny nat spoko?

Przy tym produkcie bardziej chodzi o jego wmasowanie i rozprowadzenie niż jakakolwiek korekta jak rozumiem?

Mam quartz maxa także będzie w sam raz na górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, analyzator napisał:

Przy tym produkcie bardziej chodzi o jego wmasowanie i rozprowadzenie niż jakakolwiek korekta jak rozumiem?

To taka forma nieściernego glaze - tak, jak napisałeś, trzeba go "wmasować". Próba traktowania Essence Plus jak pasty polerskiej/AIO skończy się tym, że rys nie usunie, zacznie pylić i będzie trudny do usunięcia z lakieru.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytanko mam do was o felgi z wykończeniem satynowym. Chętnie położyłbym na nie powłokę. Spodziewam się że podobnie jak wosk i będzie przyciemniać ale nie zrobi się z tego nagle gloss 😉

Prośba o podzielenie się waszymi doświadczeniami.

Drugie pytanie to jak je przygotować. Chętnie zrobiłbym lekkie lizniecie finiszem ale pojęcia nie mam jaki będzie tego efekt 🙂

Mam wheel coat ads.

IMG_20210410_133244.jpg

IMG_20210410_133250.jpg

IMG_20210410_133255.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.