Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MMCzysci napisał:

Oklejenie PPF pod klamkami (ewentualnie słupki B), dwóch w miarę kumatych chłopa sobie z tym poradzi, czy to tylko wydaje się proste? emoji846.png

Słupki są proste do ogarnięcia, grunt dobrze zrobić formatkę a jeśli wycięte z plotera to już bajka. Wnęki klamek już nie koniecznie bo zależy od kształtu wnęki. Jako amator robiłem wnękę klamki w nowym Vito zajęło mi to z 10 min ale już w swoim 308 t9 zajęło ponad godzinę. Dużo zależy też od folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan jest taki, żeby kupić fragment i dociąc na wymiar - prawdopodobnie folię od 3M. Da się to ogarnąć, czy to będzie maniana? Nie musi być idealnie co do milimetra, ale zabezpieczyć przed rysami warto by było.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym najlepiej ogarnąć lakierowane na wysoki połysk białe fronty w szafkach kuchennych?
Obawiam się że sam QD to za słaby zawodnik bo pozasychane są różne nie zidentyfikowane rzeczy...
Żona wyjechała to mogę na spokojnie kuchnie ogarnąć...
Nie mam w arsenale szamponu bez spłukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MMCzysci napisał:

Plan jest taki, żeby kupić fragment i dociąc na wymiar - prawdopodobnie folię od 3M. Da się to ogarnąć, czy to będzie maniana? Nie musi być idealnie co do milimetra, ale zabezpieczyć przed rysami warto by było.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka




 

Da się jak najbardziej. To są proste elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrapster ma filmik jak nakleić ppf na słupki piano i pod klamki. Pod klamki formatkę możesz zrobić z taśmy maskującej jeśli nie chcesz docinać na lakierze. 

A tak to woda z Johnsonem, papier transferowy, rakla silikonowa (najlepiej miękką) i ogień.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do polerki niebieskiego Forda z końcówki lat '90.

Mam do dyspozycji ADBL Rollera DA 9mm.
Chciałbym polecieć pastą Menzerna 2500 na żółtym (Air Medium Pad) padzie Royal Pads i na to wykończyć Menzerną 3800 na czerwonym (Air Soft Pad) padzie Royal Pads.

Na jakim biegu i po ile przejazdów sugerujecie robić przy każdym z kroków? (Jako jeden przejazd liczę przejechanie całego obszaru w pionie albo poziomie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że realne jest to żeby ktoś napisał Ci  "zrób po 5 przejazdów i będzie super" ? Przecież to zależy od np. stanu lakieru , faktu czy to ori lakier czy już ponownie lakierowany , więc  najlepiej  zrób kilka przejazdów i sam sprawdź jak to się zachowuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, pytam orientacyjnie. Ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje o pracy Menzerną na DA (wszędzie tylko informacje o zalecanych obrotach do rotacji), stąd moje pytanie, w co mniej więcej celować, bo nie wiem czego spodziewać się po tych pastach, Nie wiem jaka jest ich 'charakterystyka', jak długo rozbija się ziarno, czy jechać od razu na dużych obrotach, czy zwiększać stopniowo (od jakich zacząć ...) itd. Szukam raczej ogólnych wskazówek do pracy Menzerną na DA niż gotowego przepisu na sukces.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kondziuu napisał:

Do polerki lamp SONAX PROFILINE HEADLIGHT POLISH czy może lepiej MENZERNA Heavy Cut Compound 400?

Jak plastikowe klosze to 3D ONE i żółty / czerwony / czarny pad. Ewentualnie jakiś twardszy jak większe rysy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kondziuu pytanie czy robisz czy wiele razy lampy wg mnie ten sonax to taki finisz więc byś musiał papierami jechać do gradacji 3000  i dopiero sonax a menzerna możesz skoczyć no na 1500 i wycinasz gdzie potem menzerna możesz wykorzystać do lakieru a sonax już nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audicoupe napisał:

@Kondziuu pytanie czy robisz czy wiele razy lampy wg mnie ten sonax to taki finisz więc byś musiał papierami jechać do gradacji 3000  i dopiero sonax a menzerna możesz skoczyć no na 1500 i wycinasz gdzie potem menzerna możesz wykorzystać do lakieru a sonax już nie. 

Właśnie też tak myslałem że lepiej menzerna bo później mogę to jeszcze wykorzystać do lakieru. A jakie pady polecasz do lamp? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, audicoupe napisał:

@Kondziuu futro, twarda gąbka i jakaś średnia ale aby było na igła to musi być jaszcze jakaś pasta pośrednia typu menzerna 2500 lub zestaw 3d 501 i 502 att pod rotacje. 

Posiadam jedynie maszynie DA Flex XC3401 VRG. Dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.