Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest za biały nalot po użyciu deironu do felg? Deiron z tego samego baniaczka co przed zimą, a teraz po zimie mi się drugi raz to przytrafiło, wcześniej na karoserii. 

Z biegiem czasu coraz więcej się tego pojawiało, ale zeszło pod ciśnieniem. Wysychająca chemia? 

IMG_20210409_160647.jpg

IMG_20210409_160636.jpg

IMG_20210409_160633.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, analyzator napisał:

Mam wheel coat ads.

Będą się świeciły felgi po ADS😉. Na swoich też go zaaplikowałem i widoczne poprawił się gloss. Wcześniej swoje felgi przejechałem pastą i po takim zabiegu satyna może zniknąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 Domowy warsztat, jeżeli dostał minusowych to maksymalnie na poziomie -2/-3. Ale faktem jest że na minusie mogło być

W sumie dziwne, bo w zeszłym roku ani razu mi się tak nie udało zrobić, a tym razem co drugie mycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streat, RoBerTo91, antek1987, Fr0styyy., CarlosBlack Chłopaki serdecznie dziękuje za pomoc. Wiedziałem, że mogę na Was liczyć. Na domowy użytek już znalazłem Parkside Passk 20-Li A1. Powinno wystarczyć. Jeszcze tylko kobyłki dokupię i będzie można śmiało koła pościągać i je porządnie oczyścić.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kamsyyo napisał:

Coś do czarnych plastików zewnętrznych, dobrze przyciemniającego i w miarę trwałego, myśle na Kochem, coś lepszego jest? Ovatrola na razie nie chce, a tematy na forum troszkę stare z tego działu.

Solution finish - chyba nic lepszego w PL nie znajdziesz, ewentualnie Gyeon Trim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo15005 To to wiadomo. Chodzi o to, że siedzenia są podłączone kostakmi i żeby nie bylo pipy że jakaś poducha wystrzeli czy coś 😛 Też mnie się zdaje, że jak nie kluczyki nie będą włożone to nic się nie powinno stać nawet przy odłączaniu no ale.. 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do zabezpieczenia felg?
Ostatnio robiłem jeden komplet i kładłem carpro UK 3.0 i przyjemna powłoka nawet bardzo do zabezpieczenia ale nie wiem jak z trwałością.
Teraz dostałem swoje nowe felgi więc praktycznie gotowe do zabezpieczenia i nie wiem co wybrać.
CarPro UK 3.0
Gtechniq C5
FX protect wheel armour
Ultracoat metal guard
??

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo15005 To to wiadomo. Chodzi o to, że siedzenia są podłączone kostakmi i żeby nie bylo pipy że jakaś poducha wystrzeli czy coś Też mnie się zdaje, że jak nie kluczyki nie będą włożone to nic się nie powinno stać nawet przy odłączaniu no ale..
Tutaj to trudno doradzać. Sam mam takie rozkminy.
Droga jest taka:
- Czy jestem pewien, że auto nie wywali błędu SRS po odpieciu fotela (nawet z zapłonem OFF)?
Tak -> Odpinasz kostki i po temacie.
Nie -> Lepiej odłączyć aku.
I teraz:
Czy jestem pewien, że po odłączeniu akumulatora nie stanie się coś, z czym sobie mogę nie poradzić? (rozkodowane radio itp.)?
Tak -> Odlączasz akumulator.
Nie -> Lepiej zostawić go w spokoju i pogodzić się z mniej dogodnymi warunkami pracy.
W F4 odłączyłem akumulator przed wyjęciem foteli, jedyne co musiałem zrobić po, to nastawienie zegarka. W C8 wolałem kostek w ogóle nie dotykać, bo potem koła by poodpadały, taki typ. Z kolei w nowszych MB istnieje ryzyko rozkodowania Comanda i wtedy podobno tylko ASO pomoże.
Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MMCzysci napisał:

Tutaj to trudno doradzać. Sam mam takie rozkminy.
Droga jest taka:
- Czy jestem pewien, że auto nie wywali błędu SRS po odpieciu fotela (nawet z zapłonem OFF)?
Tak -> Odpinasz kostki i po temacie.
Nie -> Lepiej odłączyć aku.
I teraz:
Czy jestem pewien, że po odłączeniu akumulatora nie stanie się coś, z czym sobie mogę nie poradzić? (rozkodowane radio itp.)?
Tak -> Odlączasz akumulator.
Nie -> Lepiej zostawić go w spokoju i pogodzić się z mniej dogodnymi warunkami pracy.
W F4 odłączyłem akumulator przed wyjęciem foteli, jedyne co musiałem zrobić po, to nastawienie zegarka. W C8 wolałem kostek w ogóle nie dotykać, bo potem koła by poodpadały, taki typ. Z kolei w nowszych MB istnieje ryzyko rozkodowania Comanda i wtedy podobno tylko ASO pomoże.
Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

Po części o to mi chodzi, bo mój Opel Vectra C to jakieś skoplikowane techologicznie auto nie jest , kompa mam w razie W żeby wykasować błędy ale ciekaw byłem właśnie opinii na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Patryk14 napisał:

Co polecacie do zabezpieczenia felg?
Ostatnio robiłem jeden komplet i kładłem carpro UK 3.0 i przyjemna powłoka nawet bardzo do zabezpieczenia ale nie wiem jak z trwałością.
Teraz dostałem swoje nowe felgi więc praktycznie gotowe do zabezpieczenia i nie wiem co wybrać.
CarPro UK 3.0
Gtechniq C5
FX protect wheel armour
Ultracoat metal guard
??
 

Kładłem kiedyś Fx Protect I powłoka szybko się zapycha. Fajna na jeden sezon

Poszedłbym w Ultracoat lub Dluxa, bo jeden i drugi ma dobrą trwałość  (lepsza w MG). Ewentualnie kombinuj z powłoką Aqua

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2021 o 22:46, Tomas-sg napisał:

Krótkie pytanie, bardziej towarzyskie, @Fredi88 Filip co się z Tobą dzieje 👀

Siema. Dzięki za pamięć... Żyję ;-)

Pochłonęły mnie remonty zimą po tym jak stwierdziłem, że "fachowców" więcej nie chcę widzieć. Co jakiś czas zaglądam, ale na nowości nie ma czasu. Jak ogarnę kiedyś garaż na gotowo to będzie czas na zabawy przy aucie. :good:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

 

10 godzin temu, pablo15005 napisał:

@grechut wyjmujesz kluczyki, nie przekrecasz stacyjki i nic sie nie dzieje. 

nie zawsze, potrafi wyskoczyc błąd wiec dopiero odłączenie aku pomaga z tym że radio moze sie zakodowac 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oklejenie PPF pod klamkami (ewentualnie słupki B), dwóch w miarę kumatych chłopa sobie z tym poradzi, czy to tylko wydaje się proste?
BTW, miesiąc przekroczony termin przydatności wpływa znacząco na właściwości chemii? Miałbym do oddania testerek FX, ale nie wiem, czy obecnie cokolwiek wart. Za koszt wysyłki, gdyby ktoś był zainteresowany.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.