Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jaki pod polerski polecacie pod SOFT99 Micro Liquid Compound ? Dlaczego pad polerski ? Zakupiłem sobie maszynę DA i chciałbym tym razem położyć cleaner maszyną ze względu na to że strasznie ciężko się go kładzie

2. Do tego samego cleanera czy można dokupić gdzieś ten ich aplikator ? Bo nigdzie nie mogę znaleźć. Czy do tego mogę po prostu użyć nawet zwykłedgo aplikatora do wosku ?
https://mrcleaner.pl/aplikatory/monster-shine-aplikator-sloneczko-zolty-gabkowy-do-aplikacji-wosku?from=listing

3. Jakie polecicie pady polerskie + pasty dla początkującego ? Chcę kupić maskę ze szrotu i na niej się uczyć żeby potem obrobić moje 2 letnie auto 🙂 

4. Czy do tej maszyny https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/pielegnacja-samochodu/srodki-do-woskowania-i-polerowania/polerki-elektryczne/polerka-oscylacyjna-004229/ można dokupić jakieś pady o małej średnicy w celu polerowania małych elemetów - chodzi mi o elementy obok swiateł itp? 

tmp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DevMike napisał:

1. Jaki pod polerski polecacie pod SOFT99 Micro Liquid Compound ? Dlaczego pad polerski ? Zakupiłem sobie maszynę DA i chciałbym tym razem położyć cleaner maszyną ze względu na to że strasznie ciężko się go kładzie

2. Do tego samego cleanera czy można dokupić gdzieś ten ich aplikator ? Bo nigdzie nie mogę znaleźć. Czy do tego mogę po prostu użyć nawet zwykłedgo aplikatora do wosku ?
https://mrcleaner.pl/aplikatory/monster-shine-aplikator-sloneczko-zolty-gabkowy-do-aplikacji-wosku?from=listing

To w końcu chcesz kłaść maszyną czy ręcznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam poręcznego klucza udarowego aku w granicach +- 800 zł. Myślałem o Ryobi, tylko nie wiem czy nie będzie za duży. Najlepiej z 2x aku i ładowarką, fajnie jeszcze jakby była walizka. Moment myślę że 200 Nm wystarczy, raczej do mniejszych śrub i kół. Czy coś jest wartego jeszcze uwagi? Widziałem że Parkside ma jakiś klucz, ktoś ma jakieś jeszcze propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak/czym usunąć emblematy przyklejone na klej do szyb?

Szwagier zanim dowiedział się, że ja kupuję auto przykleił emblematy na ten klej i teraz chcę je wymienić na nowe - boję się, że jak pójdę w rozwiązanie siłowe, to oderwę z lakierem.

Zastanawiam się nad żyłką - by odciąć i potem zmyć klej - jak to widzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marcelus napisał:

Szukam poręcznego klucza udarowego aku w granicach +- 800 zł. Myślałem o Ryobi, tylko nie wiem czy nie będzie za duży. Najlepiej z 2x aku i ładowarką, fajnie jeszcze jakby była walizka. Moment myślę że 200 Nm wystarczy, raczej do mniejszych śrub i kół. Czy coś jest wartego jeszcze uwagi? Widziałem że Parkside ma jakiś klucz, ktoś ma jakieś jeszcze propozycje?

Kolego polecam Parkside PASSK 20-Li A1 400nm. Teraz zwykła wersje masz w lidlu za 299zł z aku i ładowarką . Super nie zawodny sprzęt. Jak chcesz profi to na allegro masz Parkside Performance 1250nm za okolice 499-599zł . Oba klucze chodzą tylko z baterią 4ah, z mniejszym 2ah z wkretarki przerywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoBerTo91ooo dobrze wiedzieć że z 2Ah jest problem, w sklepie online Lidl jest bez Aku i ładowarki za 200pln. To pasowałoby dokupić 4Ah.

Mam już kilka rzeczy z serii 20V to ładowarka jest...

Ten co w sklepie online 30pln taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, #kris napisał:

@RoBerTo91ooo dobrze wiedzieć że z 2Ah jest problem, w sklepie online Lidl jest bez Aku i ładowarki za 200pln. To pasowałoby dokupić 4Ah.

Mam już kilka rzeczy z serii 20V to ładowarka jest...

Ten co w sklepie online 30pln taniej

Na sklepie online masz ten same aku 4Ah. Ten klucz zielony koła kręci bez zająknięcia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myjka przy pianownicy PA pracuje jakoś ciężej czy coś w tym stylu? Przy ostatnim myciu zacieła mi się przy pianowaniu, tzn puściłem pistolet a myjke nadal było słychać. Potem było dobrze, aż znowu pianownice założyłem, wtedy już się nie zacięła, ale miałem wrażenie że chodzi trochę inaczej. Myjka Nilfisk C.135

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z was miał przyjemność pracować i porównać szczotę do opon z Auchan ? Jest bardzo podobna do polecanej tu na forum . Zastanawiam się czy zamawiać z Ali czy kupić stacjonarnie. Koszty niewielkie około 7 zł ale nie chcę by nie przewalały mi się zbędne bądź nie spełniające swojego zastosowania rzeczy 😉

IMG_20210226_161614.jpg

IMG_20210226_161608.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, banano7 napisał:

Panowie, czy ktoś z was miał przyjemność pracować i porównać szczotę do opon z Auchan ? Jest bardzo podobna do polecanej tu na forum . Zastanawiam się czy zamawiać z Ali czy kupić stacjonarnie. Koszty niewielkie około 7 zł ale nie chcę by nie przewalały mi się zbędne bądź nie spełniające swojego zastosowania rzeczy 😉

Jak włosie będzie odpowiednie (sztywne), to może być fajna szczotka. Używam podobnego Mothersa i jestem bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, banano7 napisał:

U mnie siedzi 225/45 r17 i 195/65 r15 a u was w jakich się sprawdza ? Włosie ciut miększe od tych szczotek na wkrętarkę z Ali / action

Jeśli jest rozmiarów Mothersa, to myję nią 235/40R19 i jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma takie coś na listwie w mazdzie cx3. Auto z tym kupił, a że dopiero będzie za 2 tygodnie w domu to jest czas do namysłu co z tym zrobić.

Jakieś pomysły?

[url=https://naforum.zapodaj.net/031c48000d15.jpg.html][img]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/031c48000d15.jpg[/img][/url]

 

https://naforum.zapodaj.net/031c48000d15.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pytam tutaj bo nie chcę robić osobnego wątku. Potrzebuje szampon albo wosk w płynie który pokryje maszyny rolnicze przed sezonem. Idea jedna to łatwiejsze czyszczenie z pyłów i kurzu. Dobrze było by aby móc pokryć to z pianownicy przed użytkowaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.