Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.07.2020 o 08:46, rudi0018 napisał:

Siema, czym usunąć na szybko po myciu żółte pyłki z drzew przyklejone do lakieru? Tar&Glue tylko został albo glinka, czy są inne sposoby?

Chyba ciezko jednoznacznie powiedziec, zalezy jak sie mocno wgryzlo.

Ja bym sprobowal plynem do naczyn i porzadnie przypucowac recznie mikrofibra badz jakas gąbka starajac sie nie zarysowac lakieru jednoczesnie. Jak nie bedzie szlo to probowac stopniowo agresywniejsze srodki typu jakas chemia do mycia az po IPE czy zmywacz silikonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, czym usunąć na szybko po myciu żółte pyłki z drzew przyklejone do lakieru? Tar&Glue tylko został albo glinka, czy są inne sposoby?

Chodźi ci o pyłek? Np z orzecha włoskiego,(chociaż on już dawno nie pyli) czy lipy, czy rzepaku - to nie drzewo ,czy o sok, żywice ? Pyłek schodzi normalnie bez problemu nawet samą myjka pod ciśnieniem a tym bardziej wodą z szamponem. Żywica - sok to już grubsza robota...

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz-odkrywca z góry mówię, że nie posiadam ich jeszcze i od dawna się zastanawiam czy kupować, ale znalazłem takie jak tutaj 7560245538 wydają się być solidne skoro 2szt utrzymują 5 ton. Może warto się zainteresować, chociaż to oczywiście zależy do czego byś ich używał i na ile chcesz podnieść auto. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje jakiegoś fajnego cleanera do wypracowania za pomocą DA 15mm i czarnej / czerwonej / żółtej gąbki. Co byście polecili ? 

Myślałem o FW Lemon Peeling (mam FW Paradise) bądź o CarPro Essence. Co sądzicie ?

Pod przygotowanie pod wosk, jasne, mogę wziąć 3d one / ACA520 i czarny / czerwony / żółty pad i zbierze się przy okazji trochę rys, ale ile takich przygotowań wytrzyma klar? Szukam czegoś co dodatkowo podbije efekt po nałożeniu bez wymywania FW Paradise / GS Show Wax / właściwie też mogę CP Reload użyć jako zabezpieczenie na lakier po cleanerze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilipO - CP Essence to nie typowy cleaner, tylko bardziej primer, a jego właściwości korygujące regulujesz padem. Do Twoich potrzeb poleciłbym Angelwax Perfect Polish - pod warunkiem, że aplikował go będziesz maszynowo - wtedy na średnio miękkiej gąbce sprawdzi się doskonale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eidos71 napisał:

@FilipO - CP Essence to nie typowy cleaner, tylko bardziej primer, a jego właściwości korygujące regulujesz padem. Do Twoich potrzeb poleciłbym Angelwax Perfect Polish - pod warunkiem, że aplikował go będziesz maszynowo - wtedy na średnio miękkiej gąbce sprawdzi się doskonale. 

Tak tak wiem że to nie typowy cleaner, i że łączy się go z powłokami etc. Poczytam o Angelwaxie - nie ukrywam, nie miałem kontaktu z produktami tego producenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzechu23 napisał:

@FilipO możesz też zobaczyć ostatnią nowość od House of wax - Amber.

@Domel robił już pierwsze testy i podobno cleaner wymiata

HOW kusi, choć cena nie jest niska. 

BTW. Coś wiecie może co się stało z ceną GS Glass Cleaner (5L) ? W grudniu kupiłem za mniej niż 60zł, dzisiaj cena jest o ponad 50% wyższa .. Kwestia odcinka (testu) Mx Nowicki i faktycznej świetnej jakości płynu do szyb?

Zamówiłem HOW Amber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile wyceniacie pranie ekstrakcyjne foteli/foteli+wykładziny? A na ile bonnetowanie podsufitki?

Cenniki dostępne w sieci są bardzo rozstrzelone, a chciałbym wiedzieć na ile wycenić swoją pracę wśród znajomych. Fotele + kanapa za 100zł? Wykładzina +50, bonnetowanie boczków +20, może 30? A podsufitka?

Ta sama kwestia w czyszczeniu plastików - na ile to wyceniacie? Orientacyjnie, bo wiadomo, że więcej roboty będzie w Mondeo kombi a mniej w Lupo xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może słabo szukałem, ale nie znalazłem nic o czyszczeniu aplikatorów np. ten dołaczony do cleanera Soft99 Micro liquid. Co prawda używałem go w sobote i tylko lekko wodą przemywałem. Nada się jeszcze do użycia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MMCzysci napisał:

Jakiś dressing?

dressing od SG nic nie dał...

9 godzin temu, BiałyGTi napisał:

@kaka17ab suszarka do włosow moze cos zadziała jak nie masz opalarki. Wszystko zalezy od plastiku

powinny ściemnieć te rysy? ile trzymać suszarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elite Detailer Tire Cleaner - jakieś opinie? Excede odpada, miałem i nozdrza odpadają. Cleantech jest bardzo wporzo, zastanawiam się nad bańką 5l i po przecenach w MRC kusi Elite Detailer. Jakieś opinie, ktoś korzystał? Na forum po wpisaniu w wyszukiwarkę mało wyników 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie robicie korekty, to czy glinkujecie auto przed woskiem? Spotkałem sie z takimi opiniami na grupie FB, żeby nie glinkować jeśli nie ma korekty bo lakier rysujemy. Czy poźniej jeśli nie glinkowaliśmy to aplikator od cleanera nie porysuje i tak tego lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.