Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

@Lukaso miałeś tą rekawice w rękach? Osobiscie posiadam ją i jest ona niesamowita w mojej ocenie. Soft cleaner do skór + inner scrub i zapuszczony fotel kierowcy ogarniety w 3 minuty 😎 ta rekawica jest mega kozacka 😎

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dawał ktoś wosk na lodówkę lub zmywarkę? Ostatnio żona mówi mi że w instrukcji jest napisane, żeby 2 razy w roku woskować AGD woskiem do karoserii aut, żeby korozja się nie pojawiała. Myślałem nad czymś naturalnym np. dodo, chyba że jeszcze BH autobalsam ?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Gold_Car mozesz dac ale nie trzeba 

 

@RoBee z 30  zrobisz na spokojnie 2 auta ciezko stwierdzić ile kto użyje mi np starczy 10 mil a innym 20 . To zależy od techniki i ile kto juz położył powłok 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gold_Car mozesz dac ale nie trzeba 
 
@RoBee z 30  zrobisz na spokojnie 2 auta ciezko stwierdzić ile kto użyje mi np starczy 10 mil a innym 20 . To zależy od techniki i ile kto juz położył powłok 
Czyli 30ml powinno wystarczyć na 2 warstwy w osobówce. Dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim,

Mam takie pytanie, chciałbym wyczyścić silnik w moim Focusie mk2 1.6 tdci ze starego oleju (pocenie się przez dłuższy okres).
Czy do takiej operacji lepiej wziąć Tenzi Truck Clean czy może Tenzi Truck Clean Extra?

I jeszcze jedno pytanie, czy tenzi trucka można normalnie atomizerem rozprowadzać/rozpylać?

Edit. czy można go bez obaw stosować na elementy gumowe?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@neyoam mozesz uzywac ale ja na stary olej polecił bym T&G

 

@locarno jak zrobi zaciek to musi go sciac i polerowac

jak maluje w jakims garazu czy cos to pewnie ma duzo syfow na lakierze i tez poleruje. Wiem ze nawet w komorach trafia sie ze cos wpadnie na lakier i trzeba to potem polerowac tak wiec tak poleruja lakiery po 1-2 dniach. A czy lakier jest idealny po malowaniu to juz zalezy kto maluje i czym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ValetPro Bug Remover płyn do usuwania owadów 500ml  
FX PROTECT NANO SHAMPOO 500ml 
Koch Chemie Eulex 1L do usuwania kleju, asfaltu 
SNB Mac Prickbort 124 usuwanie smoły 1L 
Shiny Garage Perfect Glass Cleaner 500ml 
Shiny Garage Pink APC 1L - płyn wielozadaniowy 
TENZI PRIX KRWAWA FELGA GT 1L USUWA BRUD 
TENZI EN-JEE GT PŁYN DO MYCIA FELG 600ML
Tuga Chemie Alu Teufel 1l krwawa felga 
Poorboy's World Spray and gloss 964 QUICK DETAILER 

 

czy któryś z środków może zaszkodzić powłoce ceramicznej gtechniq crystal serum light?

Na pewno APC w mocnym stężeniu, ale reszta produktów chyba nie powinna nic złego wyrządzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dot. ADBL T &G. Czy jest bezpieczne dla plastików i czy w tym przypadku psikać tylko poniżej tych listw żeby ich nie ściągnęło? Na zderzak też można pryskać? Te nakładki na progi oczywiście plastikowe. Tak wiem autko brudne, ale dopiero odebrane od mechanika.

IMG_20200703_170220.jpg

IMG_20200703_170210.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak plastik lakierowany, to nie widzę problemu.

Może to nie temat na takie rozmowy, ale zaryzykuję: na gwałt muszę wymienić baterię w SG Note4. Polecacie jakiś konkretny sklep, żeby nie trafić na bubel? Telefon dość leciwy, a na allegro same podróby... Może ktoś coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myślicie o wymianie amortyzatorów na używane np 60 tyś . Nie mówię o kupi kupnie takich. Dostałem takie i zastanawiam się czy ich nie założyć? Bo moje powoli nadają się na wymianę.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


Dla potomnych nie warto montować używanych amortyzatorów. Więc dzisiaj rozmontowałem ten amortyzator i bez trudu jedną ręką go wciskam, do tego gdy jeden jest już na górze to drugi jest w połowie. Więc kupuje nowe amory kyaba a sprężyny dam stare ( bo nowe kosztują ok 800 zł ), tylko je wypiaskuje i pomaluje. Czasem nie warto ślepo ufać sprzedawcy, nawet jak jest z zaufanego forum... ( to był Pan z innego forum, nie KA ). Co boli bo niby forum to taka duża rodzina... Pompa wspomagania też miała być szczelna, jak zapewniał sprzedawca - niestety cieknie jak moja stara... Pompa hehe bez aluzji

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi dzięki za odpowiedź. Potrzebuję raczej środka bardziej uniwersalnego, więc chyba tenzi truck się nada? Tylko waham się pomiędzy zwykłym Clean'em a tym Extra.
No i normalnie można go stosować w atomizerze, tak? Plus gumowych węży nie "zeżre"? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.