Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, KUBA46 napisał:

@Mirabel lakierowane czy goły plastik?

Smoked acrylic cokolwiek to znaczy.

 

29 minut temu, poncio napisał:

Przeglądałem ale w tym wypadku ciężko coś wywnioskować bo do testów głównie wszyscy używają aut z czarnym lakierem

Może spróbuje coś z Funky Witch 🙂

Funky Witch też polecę, akurat mam Paradise Gloss i super się nakłada i fajnie pachnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BiałyGTi napisał:

to ze na wosku pisze ze do czarnego czy czerwonego itd to tylko chwyt marketingowy

Aha, ok! to nie wiedziałem 😄

1 minutę temu, BiałyGTi napisał:

ja od siebie polecam np enzo albo cos z funky witch ewentualnie jak cos drozej to Zymol

I tak mi starczy na jakiś czas to w zasadzie kasa mało istotna 😉 ale tak myslę do 250zł +/-

Chciałbym uzyskać mocną głębie... wet look? przyciemnienie. Ogólnie efekt wow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, poncio napisał:

Przy nowym samochodzie tez to sie stosuje?

a co za różnica ? samochód to samochód 🙂 nowy salonowy nie jest w idealnym stanie. Na pewno potrzebna jest dekontaminacja chemiczna + ewentualnie Cleaner jak nie ma korekty

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2020 o 17:53, Gold_Car napisał:

Panowie jaki jest dobry klej do gumy? , tak żeby można było nim skleić uszczelkę z drzwi. Chce ją przeciąć i włożyć sznur z mikrogumy i później skleić żeby połączenie wyglądało jak fabryczne.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

atk fix 01

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie dotyczące MEGUIAR'S Ultimate Polish Pre-Waxing Glaze i polerowania ręcznego.

Wczoraj spróbowałem tego na czarnym lusterku zewnętrznym (lakier piano) z użyciem mikrofibry MEGUIAR'S Supreme Shine. Drobne zarysowanie, o które mi chodziło, zniknęło, ale operacja pozostawiła po sobie nieco mleczną / lekko zmatowioną część lakieru piano, który polerowałem. Powstały po prostu mikroryski, które dają taki efekt przy odpowiednim, sztucznym świetle. 

Pytanie - czego używać z Ultimate Polish w przypadku ręcznej polerki, aby było lustro? Może jakiś pad zamiast mikrofibry jednak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
14 minut temu, Kamsyyo napisał:

Ja mam takie pytanko, ilu z was przed woskowaniem robiło własnoręcznie korektę lakieru maszynowo? 

Ale jaka jest geneza tego pytania ? Co nim chcesz osiągnąć ? Odpowiedzi będzie wiele. Jedni robią inni nie. Jedni maja lakier super, inni średni a jeszcze inni zajechany ale i tak woskują. Napisz po co ci to wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Domel napisał:

Ale jaka jest geneza tego pytania ? Co nim chcesz osiągnąć ? Odpowiedzi będzie wiele. Jedni robią inni nie. Jedni maja lakier super, inni średni a jeszcze inni zajechany ale i tak woskują. Napisz po co ci to wiedzieć.

Na facebooku jest grupa i autodetailngu i tam jest bardzo dużo postów o polerkach itp. 3/4 przed nakładaniem wosku robi korekty. Tutaj tak wielu pytań o polerki nie ma więc się zastanawiam skąd taka rożnica. Czy może praca z maszyna jest trudno, czy coś innego. Taka moja ciekowość po prostu, a to że nie odpowie mi każdy to wiem 😄

6 minut temu, Fredi88 napisał:

148 osób.

 

3 minuty temu, Malwin41 napisał:

@Fredi88 nie chce się kłócić ale przeglądając wątki raczej koło 164 osób jest xD

A na forum zarejestrowanych mamy chyba ponad 25 tysięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam do osób które mają ozonatory lub styczność itp. Otóż planuję zamówić coś takiego z alli, lecz jest akurat z dostawą z Polski, tylko że 20g oraz 28g. Którym bardziej kierować się do wyboru, dodam tylko że zastosowanie tylko do auta, domu itp. Który to będzie dobrym wyborem? 

Wiem że można kupić dobry polski produkt, lecz do zastosowania amatorskiego np. Alicja 2 jest trochę droga (599zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 4dminwhyyyyy napisał:

Czy możecie polecić jakiś sklep z elektronarzędziami? Konkretniej poszukuje szlifierki kątowej z regulacja obrotów 

Jak chcesz kupić w dobrej cenie to żaden sklep. Trzeba wertować promocje i czekać, aż się coś dobrego trafi. Jak chcesz na teraz to z tanich mogę polecić Parkside albo Graphite

 

Polecam śledzic peppera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vlodek2532 napisał:

 Graphite

Miałem ichniejszą kątówkę z regulacją obrotów i stabilizacją. 3 razy wysyłałem na gwarancję (stabilizacja wariowała), za każdym razem wracała naprawiona, po czym po jakimś czasie znowu przestawała działać należycie. Mnie to zraziło do tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.