Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Malwin41 napisał:

Jeśli chodzi o rysowanie kup sobie Chemical Guys mammoth. Delikatny i świetnie chłonie 😉

ojj troszkę nie moja półka cenowa. Zmieniam wszystkie swoje akcesoria pod ten samochód więc za dużo wydatków zeby pozwolić sobie na ten ręcznik 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, rafalk napisał:

Mam rotację Milwaukee, jest nie do zajechania. Jeśli chodzi o części to jest sklep, w którym kupisz każdą najmniejszą duperelę tylko trzeba trochę dłużej poczekać, ponieważ ściągają je od producenta.

Jak będziesz coś potrzebował to za jakiś miesiąc możesz śmiało pisać 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jeszcze raz ponowię pytanie - czym najskuteczniej usunąć zaschnięte na lakierze takie żółte kupki owadów? Takie kropki i paseczki - podejrzewam że to kupki 😉

SG Citrus Prewash większości ich nie zmył, czy preparaty do usuwania owadów lepiej się tu sprawdzą czy czymś innym to potraktować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, 

Skóra do czyszczenia w Volvo V50 RDesign. 

Biale/kremowe fragmenty to na 99% mniej lub bardziej skóra naturalna a czy te ciemne fragmenty to tez skóra czy jakis materiał?

Planuje to wyczyscic i zabezpieczyć zestawem colourlok w wersji strong, chyba że polecicie coś innego?

IMG-20200710-WA0000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, powerf napisał:

Koledzy, jeszcze raz ponowię pytanie - czym najskuteczniej usunąć zaschnięte na lakierze takie żółte kupki owadów? Takie kropki i paseczki - podejrzewam że to kupki

Kupy pszczół. Zorientuj się czy w promieniu 1km nie ma ktoś uli u Ciebie.

Ja poradziłem sobie tak, że się wyprowadziłem z tej okolicy 😄

Spoiler

A tak na poważnie, jak świeże to QD wystarcza, jak stare to bezdotyk i mycie normalne. Można też próbować mocniej rozcieńczonych kwasów bo to osady organiczne lub bug offów 😉

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel U siebie w Krakowie nie mam takich problemów - byliśmy na weekend u rodziny na wsi, auto przez 3 dni stało na zewnątrz, w powietrzu latało mnóstwo pszczół, trzmieli, szerszeni (jak to na wsi) więc pewnie faktycznie jest tak jak mówisz.

Na słońcu to wszystko stwardniało i pewnie dlatego jest ciężko usunąć - citrus oil prewash nie dał rady, spróbuję jakiegoś bug-offa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, powerf napisał:

@Domel U siebie w Krakowie nie mam takich problemów - byliśmy na weekend u rodziny na wsi, auto przez 3 dni stało na zewnątrz, w powietrzu latało mnóstwo pszczół, trzmieli, szerszeni (jak to na wsi) więc pewnie faktycznie jest tak jak mówisz.

Na słońcu to wszystko stwardniało i pewnie dlatego jest ciężko usunąć - citrus oil prewash nie dał rady, spróbuję jakiegoś bug-offa 🙂

Shiny w oprysku dawałeś czy jako pianę ? Spróbuj jeszcze raz, ale prawie na 100% i tak coś zostanie i będziesz musiał każdy ten syf po kolei zbierać z pomocą QD / Waterlessa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilipO Tak naprawdę to 2 razy SG Citrusa stosowałem - pierwszy raz z piany 50ml / 1l wody, a potem, kilka godzin później jeszcze raz spróbowałem z oprysku 50ml/1l wody.

Te które były w miarę świeże zeszły, te które siedziały na lakierze od 2-3 dni nie zeszły w ogóle - dziś planuję zrobić jeszcze jedno podejście...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, powerf napisał:

@FilipO Tak naprawdę to 2 razy SG Citrusa stosowałem - pierwszy raz z piany 50ml / 1l wody, a potem, kilka godzin później jeszcze raz spróbowałem z oprysku 50ml/1l wody.

Te które były w miarę świeże zeszły, te które siedziały na lakierze od 2-3 dni nie zeszły w ogóle - dziś planuję zrobić jeszcze jedno podejście...

 

Próbuj jeszcze raz .. w końcu to zejdzie, albo będziesz dłubał każdą qpę xD Idealnie było by możliwie jak najmocniej ten lakier namoczyć, wpierw spryskać Citrusem, spłukać i szukać gdzie zostały ślady i na mokro próbować je zdjąć .. sam czasami mam z tym problem no i dramat niestety jest ..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak sobie radzicie z Francuzami (renault) z odkurzaniem wykładzin . Tornadora brak. A piach wbity w wykładzinę nawet po odkurzaniu.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy znajdę gdzieś przedłużki do maszyny DA ADBL Roller oprócz ADBL ROLLER LONGER bo one są cholernie drogie. Planuje kupić swoją pierwszą polerkę i rozglądam się za przedłużkami, bo backing plate 75mm póki co znalazłem, chociaż jeszcze mniejszym też bym nie pogardził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Aivars napisał:

Pytanie do posiadaczy ADBL Interior Cleaner - czy produkt przy wypracowywaniu pedzelkiem na plastikach powinien sie pienic ? U mnie jest caly czas wodnista ciecz, bez jakiejkolwiek piany

Słabo się pieni ten produkt. 

Jesli chcesz Interior Cleaner z mega pianą, to Cleantech. 

@Kamsyyo 

2 godziny temu, Kamsyyo napisał:

Panowie tym ADBL IC można kierownicę wyczyścić?

Zależy jaki materiał na tej kierownicy 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

W jaki sposób zabezpieczyć felgi aluminiowe przed solą i innymi, niesprzyjającymi czynnikami w zimę?

Powłoka, gumy w sprayu, czy może coś innego? Zimą jestem dość leniwy, więc przydałoby się rozwiązanie, którego nie trzeba byłoby w środku zimy powtarzać 😛

Wiem, że do zimy trochę czasu, jednak stoję przed dylematem zakupu nowych opon i po głowie chodzą mi całoroczne 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.