Jump to content

ktm950

Użytkownik
 • Posts

  1,009
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

ktm950 last won the day on July 3

ktm950 had the most liked content!

1 Follower

About ktm950

Informacje

 • Imię
  Kris
 • Auto
  Black Magic
 • Lokalizacja
  Kraków
 • Województwo
  Brak

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

ktm950's Achievements

Collaborator

Collaborator (7/14)

 • Reacting Well Rare
 • Conversation Starter Rare
 • Very Popular Rare
 • Dedicated Rare
 • Posting Machine Rare

Recent Badges

142

Reputation

 1. Spróbuj Valetpro Citrus&Tar Remover, ewentualnie ADBL Tar&Glue Remover, Koch Eulex, ewentualnie Chu-Sol. Dla takich przypadków dobrze mieć na półce kilka środków i móc sobie sprawdzić- bo często okazuje się, że coś, co powinno zadziałać - nie działa - i odwrotnie. Wydaje mi się, że Eulex jest z nich najmocniejszy. Najlepiej nasącz wacik i przyłóż miejscowo do plamy i sprawdź tolerancję.
 2. @kamil598 Artdeshine Graphene Detailer/Bio Nano Pro/H2SO, Cleantech Cover, Sonax Ceramic Detailer, OPT Opti Seal.
 3. @V1RU$ u mnie jest okey, a stoi już kilka tygodni.
 4. Nieprawda. Megs UC jest retailowym produktem bliźniaczym do #105 serii detailerskiej. Generalnie przez długi czas najmocniejszy był Megs #101 i podobnie jak #105 są to bardzo skuteczne w cięciu pasty, dające dobre wykończenie (szczególnie #105). Niestety w porównaniu do najnowszych past - potrafią pylić. Do finishu dedykowane są pasty Megs#205 i 210.
 5. Artdeshine graphene Detailer. Ale koch powinien dać radę.
 6. @Bapko spróbuj użyć jakiegoś lekko kwaśnego qd - typu koch, albo graphene Detailer.
 7. Czołem! Czy ktoś zna w Krakowie/okolicy lakiernika, który byłby w stanie pomalować 1 element (drzwi) do listwy w aucie opel zafira A? Trzeba by je też podszpachlować. Zależy mi na czasie. Może być to nawet lakiernik typu "garażowiec", o ile zostanie to zrobione dobrze.
 8. @Adrian89 Ja mam obydwa wolfgangi i o ile sam Sio2 jakoś szału na mnie nie zrobił, o tyle po dodaniu 50ml WG jest już przyjemnie. Fajne szkło i lekkie przyciemnienie. Ale ogólnie chyba różowy jakoś bardziej mnie kupił.
 9. @lukasz_byd przy DA to normalne, że blacha wpada w rezonans - szczególnie przy dzisiejszych stosunkowo wiekszych powierzchniowo panelach i autach robionych z coraz cieńszej blachy. Cięcie robisz zwykle na obrotach 4-5, finish - 3-3.5.
 10. Da się. Tak naprawdę głównym problemem są wszelkie szczeliny/uszczelki, zakamarki - ich doczyszczenie przed korektą. Ale to też nie duży problem. Wystarczy którejś nocy pojechać na bezdotyk i ogarnąć APC oraz pędzlem szczeliny oraz umyć auto. W garażu/na podwórku myjesz go jeszcze raz waterlessem/rinselessem, później glinkujesz zwykłą glinką z lubrykantem (nie ręcznikiem/rękawicą bo nie radzą sobie z dużą ilością smoły/mocno wżartymi opiłkami metalu) (pamiętaj, że będziesz potrzebował jej ok. 2 razy więcej niż w przypadku, kiedy standardowo używasz deironizera/tara przed glinkowaniem). Tar/deiron ułatwia przygotowanie auta do korekty - ale nie jest niezbędny. I auto gotowe pod maszynę. Oczywiście przy takim podejściu lakier bardziej dostanie po skórze, ale przy mocno zapuszczonych przypadkach - to nie jest duży problem.
 11. Ani nie jest mega hydrofobowy ani trwały. 3-4 miesiące to może on w Nevadzie, albo Californi wytrzyma - w Polskich warunkach daje mu miesiąc max, z tym, że nawet początkowe kropelkowanie nie jest wybitne. Samo nakładanie, zapach - bez uwag. Nie wiem, nie miałem - ale "podobno najjaśniejszy połysk" to niezły tekst sam w sobie. Coś jak Żywiec - podobno najlepsze piwo na świecie Mi na jasnym ciężko się go nakłada - pozostawia bardzo cienki film i trzeba mieć dobre światło - żeby go równo nałożyć. Tak, czy siak na pewno nie osiągnie Twojego warunku "co najmniej 3-4 miesiące trwałości. @MaArek77 No to dałeś mi do myślenia - w sobotę miałem go sobie dokupić do kolekcji, a teraz już nie wiem, czy go chcę Znowu kolega @D@ViD zachwalał kiedyś jego trwałość. Nie kumam takich różnic
 12. Jak znajdziesz - daj proszę tutaj znać. Mam 24 woski i wciąż jeszcze nie znalazłem tego najlepszego. No to za dużego wyboru nie masz. Fusso za tani, Zymol za drogi... W tym konkretnym przedziale cenowym to może BH Finis Wax? Wolfgang DGPS?
 13. @Tomas-sg według mnie excede i carlab to bardzo zbliżone produkty. Kolor i zapach takie same, albo prawie takie same. Domywanie również bardzo podobne. Według mnie główną przewagą carlaba jest cena - 2/3 ceny excede.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.