Jump to content

powerf

Użytkownik
 • Content Count

  100
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

42 Świetna

About powerf

Informacje

 • Imię
  Piotr
 • Auto
  Hyundai i30 2015,
  Nissan Micra 2016
 • Lokalizacja
  Kraków
 • Województwo
  Małopolskie

Recent Profile Visitors

446 profile views
 1. @FilipO Tak naprawdę to 2 razy SG Citrusa stosowałem - pierwszy raz z piany 50ml / 1l wody, a potem, kilka godzin później jeszcze raz spróbowałem z oprysku 50ml/1l wody. Te które były w miarę świeże zeszły, te które siedziały na lakierze od 2-3 dni nie zeszły w ogóle - dziś planuję zrobić jeszcze jedno podejście...
 2. @Domel U siebie w Krakowie nie mam takich problemów - byliśmy na weekend u rodziny na wsi, auto przez 3 dni stało na zewnątrz, w powietrzu latało mnóstwo pszczół, trzmieli, szerszeni (jak to na wsi) więc pewnie faktycznie jest tak jak mówisz. Na słońcu to wszystko stwardniało i pewnie dlatego jest ciężko usunąć - citrus oil prewash nie dał rady, spróbuję jakiegoś bug-offa
 3. Koledzy, jeszcze raz ponowię pytanie - czym najskuteczniej usunąć zaschnięte na lakierze takie żółte kupki owadów? Takie kropki i paseczki - podejrzewam że to kupki SG Citrus Prewash większości ich nie zmył, czy preparaty do usuwania owadów lepiej się tu sprawdzą czy czymś innym to potraktować?
 4. Czym najlepiej usunąć żółte kupy owadów z karoserii? Prewash citrusem niektóre usuwa, ale niektóre są twarde i nie chcą zejść. Czym to rozpuścić?
 5. @Moniak Lord Masło Rozrabiasz najpierw wodę demin z BSD np 1:2 lub 1:3 - powiedzmy że takiego roztworu masz sumarycznie 500ml. Więc wtedy do tych 500ml dodajesz taka ilość Ech2o, aby wyszło ci odpowiednie jego stężenie - dla 1:20 musisz dodać 25ml.
 6. A wiecie że fibry z obszyciami można bez najmniejszego problemu pozbawić krawędzi i uzyskać bezkrawędziowe które się nie rzępią? Wystarczy nożyk do tapet, odcinacie wszystkie krawędzie tak z 1mm od obszycia, potem intensywnie strzepujecie aby resztki które mają odpaść odpadły, a potem je pierzecie - normalnie, tak jak pierzecie brudne fibry, z dodatkiem octu przy płukaniu. Po pierwszym myciu fibry praktycznie już w ogóle nie pylą, a po drugim to już w ogóle. Zrobiłem w ten sposób dziesiątki fibr, po obcięciu, dokładnym strzepaniu i następnym ich wypraniu są gotowe do użycia. Polecam spróbować. Nieprawdą jest że w taki sposób obcięte fibry będą się rzępić cały czas - NIE BĘDĄ - po prostu musi odpaść to, co obcięliście i tyle (wynika to z budowy mikrofibry, splotów) - to kolejne kłamstwo, pewnie powielane po to, aby kupować droższe bezkrawędziowe fibry.
 7. Tutaj jest coś fajnego dla ciekawych mycia techniką rinseless prawdziwych brudasów, którzy mają obawy aby spróbować takiego mycia na lekko zakurzonym aucie https://www.youtube.com/watch?v=MeuziBLA6zo
 8. @Grzechu23 No właśnie nie pokazał fibr po przemyciu poszczególnych paneli. To pewnie takie zabrudzenia kilkudniowe, głównie kurz.
 9. Zobaczcie to - facet robi mycie rinseless w 10 minut - co prawda auto jest bardzo lekko zabrudzone, ale zajęło mu to tylko 10 minut - mnie to zwykle zajmuje około 20 Ciekawi mnie ten Duragloss Rinseless Wash - używał go ktoś? @david2888 Dla blokersa NIE MA lepszej metody mycia auta z kilku powodów: - możesz to robić gdzie chcesz (parking podziemny, parking pod Biedrą, czy nawet przy ulicy - nie potrzebujesz myjki ciśnieniowej i dostępu do wody - prewash możesz zrobić na myjni bezdotykowej za kilka zł - nie zajmuje dużo czasu i nie wymaga specjanlego sprzętu i przygotowań - świetne efekty mycia Będąc blokersem masz 3 wyjścia aby porządnie umyć samochód: A. jechać na bezdotyk lub inną myjnię z dwoma wiadrami wody w bagażniku, ewentualnie 1 wiadrem i stosem rękawic do mycia i liczyć na to że nikt cię stamtąd ze swoim sprzętem nie przegoni. B. umyć metodą rinseless gdziekolwiek chcesz C. dać auto do profesjonalnej myjni która za porządne mycie skasuje cię od 50 zł w górę. Jak mam wybierać to zawsze wybiorę wariant B, w którym całe mycie - uwzględniając koszt prewasha kosztuje mnie 6 zł, czyli tyle co nic. Za 6 zł to samym myciem bezdotykowym na myjni można co najwyżej siedzący na aucie brud popieścić
 10. @czester Woda demineralizowana / BSD: 1:1 + dodatek ECH2O do stężenia 1:20, ewentualnie BSD 1:2 + ECH2O 1:20. Rinseless polecam, każdy mówi że rysuje lakier a ja mówię że nie rysuje - nawet na czarnym ciężko cokolwiek dostrzec. Od 10 miesięcy tak myję, nie robiłem żadnej korekty ani nawet delikatnego finiszu od tego czasu. Moja rada na początek jeśli zaczynasz z rinseless - zaczynaj od dobrego prewasha - po to aby poznać produkt, dobrać technikę, mikrofibry, stężenia solucji do rinselessa przed narobieniem bałaganu itp. Ja obecnie mam tak wypracowaną technikę że na mycie takiego Hyundaia w zupełności wystarcza mi 4 mikrofibry 40x40 320gsm. W opryskiwaczu (atomizer od kwazara) mam 500ml roztworu ech2o 1:100 a ostatnio nawet 1:200, do tego około 1 litr roztworu 1:200 w wiaderku w którym moczą się fibry. Ważne aby używać wody deminieralizowanej. I to wszystko.
 11. 5 letni Hyundai i30 codziennie eksploatowany, od 10 miesięcy myty metodą rinseless (ECH2O), regularnie raz w tygodniu. Prewash stosuję jeśli auto było dużo jeżdżone po trasie (robale, kupy) lub było jeżdżone w mocnym deszczu. W przypadku delikatnego, świeżego brudu czy kurzu myję od razu metodą rinseless, bez zbędnych ceregieli. Jako zabezpieczenie stosuję obecnie wyłącznie mix BSD + ECH2O, wcześniej stosowałem Collinite 476 i Fusso 99 ale nie mam cierpliwości i czasu do zabawy z woskami - wolę szybsze akcje. Jako pre-wash stosuję SG Fruit Snow Foam do w miarę lekkich zabrudzeń, do szczura używam SG Citrus Oil Prewash, czasem mieszam oba preparaty. Do tego celu używam pianownicy Marolex Axel Foamer 2000. Citrus Oil aplikuję TYLKO jako pianę, w moim wypadku oprysk daje gorsze rezultaty.
 12. @locarno Hologramy, trzeba zrobić polerkę pastą finiszową i miękkim / średnim padem.
 13. @AreK Ja, od października 2019 bodajże, co tydzień, regularnie Co ciekawe - do tej pory rinseless ECH2O robiłem tak, że w oprysku miałem stężenie 1:50/60 z wodą przefiltrowaną kilka razy przez Dafi / demineralizowaną, a do moczenia fibr miałem stężenie od 1:100 do 1:200. Ostatnio całkowicie przeszedłem na wodę demineralizowaną, zarówno w oprysku jak i do moczenia fibr oraz przeszedłem na stężenie 1:200 i powiem szczerze że nie widzę absolutnie żadnej różnicy w skuteczności ECH2O w stężeniu 1:200 a 1:60. Ba, niższe stężenie z wodą demineralizowaną według mnie powoduje jeszcze lepszy poślizg i jakoś łatwiej się to wszystko dociera do sucha. Wychodzi na to że to czystość wody w tym wypadku ma też swoją zaletę.
 14. @RoBee kilkanaście postów wcześniej w tym temacie wklejalem screena z aukcji na której kupowałem
 15. @RoBee Więc tak - rozmiar mojej to 38x45cm, waga według mojej wagi kuchennej to 159g. Nawet szwy i obszycie są takie same. Są różne wersje kolorystyczne, ale według mnie to ten sam produkt.

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.