Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
4 godziny temu, powalla napisał:

aż dziwne że one tak jeszcze tam  spokojnie sobie stoją , a przecież ktoś mógłby je spacyfikować jak one tak ubogacają  lakiery ... 🤣

Pszczoły są pożyteczne a 99% ludzi ma wyrąbane na lakiery i auta 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że masz w rodzinie osobę uczulona ... wtedy wszystko co lata traktujesz jako potencjalne źródło kłopotów 
I to jest wg ciebie wystarczająca pobudka by "pacyfikować" ule? Te owady zrobią w czasie swego krótkiego życia więcej dobrego niż takie szkodniki jak my w czasie swojego. Alergia twoich bliskich nie jest spowodowana istnieniem pszczół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dot. T&G i Deironizera. Czy przy oczyszczaniu mogę użyć T&G przed myciem zasadniczym, jeśli auto jest w miarę czyste? I 2 jeśli jednak najpierw umyje, a póżniej T&G to czy pomiędzy nim, a deironizerem muszę myć rękawicą i szamponem czy wystarczy spłukać wodą pod ciśnieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inne ale Prickbort jeśli auto jest minimalnie brudne daje przed pianą. Co do deirona to przy pełnej dekontaminacji po t&g spłukuje go myjka i dla pewności myje szamponem. Nie zajmuje to dużo czasu a daje komfort psychiczny 😉 po myciu wycieram lakier do sucha przed nałożeniem deirona. Akurat w trakcie jestem 😉

IMG_20200619_165702.jpg

IMG_20200619_165725.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie w celu potwierdzenia moich obaw.

Numer lakieru wziąłem z książki, ale wydaje mi się, że coś tu nie gra. To nie ten sam kolor mam rację?

Mieszalnie farb mam sprawdzoną, facet zajmuję się tym ponad 30 lat, kolory po numerach recytuje z pamięci więc raczej wykluczam jego pomyłkę.

O co tu chodzi? Jest to toyota kolor nr 199.

To moje pierwsze próby lakierowania.

20200619_171529.jpg

20200619_171737.jpg

Edit. Trochę mi to wygląda jakby mój kolor był okej, ale drzwi były malowane. Ja malowałem tylko błotnik i do połowy słupek, klapy ani zderzaka nie ruszałem.

20200619_174324.jpg

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kretes96 - auto ma historię, której częścią było lakierowanie (lub wymiana z innej używki, bez lakierowania) części elementów nadwozia. Miałem prawie 3 lata temu podobną sytuację z Fordem Kuga - musiałem wykonać trochę zaprawek, zamówiłem "zestaw naprawczy" po nr VIN (z pewnego źródła) i okazało się, że maska, przedni prawy błotnik i prawe drzwi miały inny odcień lakieru, niż pozostałe elementy karoserii (i lakier zaprawkowy). Właściciel auta twierdził, że Ford jest bezwypadkowy - jednak posłuchał mnie, pojechał do ASO Ford-a i tam się okazało, że auto miało niezłą przygodę u poprzedniego właściciela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Kupiłem WSR z FX Protext. Na aucie jest aktualnie dość dużo water spotów, dużo świeżych i kilka starszych. Moje pytanie jak się ich pozbyć i w którym momencie oczyszczania? Po pierwszym myciu od razu psikać na fibrę i przecierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu się stało? "wybarwienie na jasno". MAC124 którego używam od przeszło 3 lat na różnych autach. nigdy żadnego problemu... dziś pech. dodam, że problem jest tylko na "zaciskach". próbowałem różnych APC w różnych stężeniach - nic nie zmieniły. na koniec wjechałem z Koch Eulex zrobiło się całkiem "odbarwino". pacjent to LR Discovery, niedawno RR Sport robiłem i była bajka, zero problemów. coś zjeb... czy możliwe, że ktoś jakąś ujową farbą zaciski malował? 

IMG_20200619_191344.jpg

IMG_20200619_191358.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 oby. Jutro pogadam z właścicielem i się dowiem. Nie unikam konsekwencji ale naprawdę od ponad 3 lat i kilkudziesięciu samochodów po raz pierwszy coś takiego mi się trafiło. Cóż, człowiek uczy się całe życie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, david2888 napisał:

@CarlosBlack slaba farba. Moze i nawet swieza farba. Nie wiadomo tez co to za typ farby. A t&g to mocna chemia ktora potrafi ruszyc taki rzeczy. 

Moim zdaniem ktoś wysmarował ocynkowane powierzchnie bez przygotowania a Ty zrzuciłeś to co się nie trzymało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi, dziś się okazało że zaciski były malowane w 15 minut ok miesiąca temu... w dodatku jakąś pierwszą z brzegu farbą z marketu budowlanego 😉 oczywiście właściciel nie miał żadnych obiekcji 🙂 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.