Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję wosku który będzie trwały i podbije Look. Padło, standardowo, na fusso 99 do ciemnych. Czy robiąc auta w kolorze białym / srebrnym efekt będzie dobry? Czy może celować w coś innego?  Liczba aut które będę robić to ok 15 miesięcznie. Oczywiście lakier odpowiednio przygotowany.

Nie śledziłem ostatnich nowinek w tej kategorii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 godzin temu, lazzur napisał:

Czy po każdym użyciu kwasu należy dany element zobojętnić zasada?

Bardzo dobre pytanie które zadawałem swego czasu kilku chemikom i odpowiedź była TAK. Teraz pozostaje pytanie kto tak robi....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre pytanie które zadawałem swego czasu kilku chemikom i odpowiedź była TAK. Teraz pozostaje pytanie kto tak robi....

Czy wystarczy zlać dużo ilością wody aby rozcieńczyć kwas czy rzeczywiście zobojętnieć myjąc zasada?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, Bapko napisał:


Czy wystarczy zlać dużo ilością wody aby rozcieńczyć kwas czy rzeczywiście zobojętnieć myjąc zasada?

Trzeba walić od chemika, nie wiem i nie zamierzam tworzyć swoich teorii do tego. Używam kwasów już bardzo rzadko bo mam "zadbane" auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deska w Peugeocie RCZ. Wydaje mi się, że to skóra, w dotyku miękka. Ktoś miał doświadczenia, mogę spokojnie pracować Leather cleanerem I zabezpieczyć produktem dedykowanym do skóry? 

Mam produkty Cleantecha do czyszczenia i zabezpieczenia.

img_20200713_180055.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W artykule na forum gdzie opisane jest Glinkowanie lakieru, jest napisane że do poślizgu wody z szamponem stosunek 1;3 powinien wystarczyć? Czyli na 3 litry wody mam dawać 1 litr szamponu? Czy jakaś pomyłka jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamsyyo napisał:

A artykule na forum gdzie opisane jest Glinkowanie lakieru, jest napisane że do poślizgu wody z szamponem stosunek 1;3 powinien wystarczyć? Czyli na 3 litry wody mam dawać 1 litr szamponu? Czy jakaś pomyłka jest?

Tak ma być, kup jakiś najtańszy szampon za 3-4 zł. Na małego sedana wystarczy jakieś pół litra roztworu. Ewentualnie po taniości możesz kupić lubrykant do glinkowania w kapsułkach z aliexpress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, pitekman napisał:

Deska w Peugeocie RCZ. Wydaje mi się, że to skóra, w dotyku miękka. Ktoś miał doświadczenia, mogę spokojnie pracować Leather cleanerem I zabezpieczyć produktem dedykowanym do skóry? 

Mam produkty Cleantecha do czyszczenia i zabezpieczenia.

 

Jeżeli to skóra to oczywiscie ze mozesz 😉 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, vlodek2532 napisał:

Tak ma być, kup jakiś najtańszy szampon za 3-4 zł. Na małego sedana wystarczy jakieś pół litra roztworu. Ewentualnie po taniości możesz kupić lubrykant do glinkowania w kapsułkach z aliexpress.

Głupota.... 

12 godzin temu, Kamsyyo napisał:

A artykule na forum gdzie opisane jest Glinkowanie lakieru, jest napisane że do poślizgu wody z szamponem stosunek 1;3 powinien wystarczyć? Czyli na 3 litry wody mam dawać 1 litr szamponu? Czy jakaś pomyłka jest?

wystarczy kilka kropel szamponu na np. 2 litry wody 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinacja zielony korek 3m i Pad miękki przyniesie jakiś efekt? Czy lepiej użyć połączenia zielonego i ultrafiny na średnim padzie? Cel - odświeżenie lakieru, nie zależy mi na usunięciu 90proc rys 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A artykule na forum gdzie opisane jest Glinkowanie lakieru, jest napisane że do poślizgu wody z szamponem stosunek 1;3 powinien wystarczyć? Czyli na 3 litry wody mam dawać 1 litr szamponu? Czy jakaś pomyłka jest?

Kup siebie glinie BH nią można pracować z samą wodą , ale jak dasz kilka kropel do wody łagodnego szamponu dla poślizgu to też będzie ok. Ja pracuje z tą glinka sama wodą dużą ilością wody...

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kamsyyo napisał:

artykule na forum gdzie opisane jest Glinkowanie lakieru, jest napisane że do poślizgu wody z szamponem stosunek 1;3 powinien wystarczyć? Czyli na 3 litry wody mam dawać 1 litr szamponu? Czy jakaś pomyłka jest?

Możesz podrzucić link do tego?

 

17 godzin temu, vlodek2532 napisał:

Tak ma być, kup jakiś najtańszy szampon za 3-4 zł. Na małego sedana wystarczy jakieś pół litra roztworu. Ewentualnie po taniości możesz kupić lubrykant do glinkowania w kapsułkach z aliexpress.

Bzdura... wody owszem nie trzeba dużo, ale szamponu dajemy kilka kropel tylko żeby glinka lepszy poślizg miała. Co ważne woda musi być bardzo ciepła/gorąca. Wtedy glinka jest miękka i pracuje się nią tak jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.