Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

On 6/19/2020 at 4:31 PM, Kamsyyo said:

Pytanie dot. T&G i Deironizera. Czy przy oczyszczaniu mogę użyć T&G przed myciem zasadniczym, jeśli auto jest w miarę czyste? I 2 jeśli jednak najpierw umyje, a póżniej T&G to czy pomiędzy nim, a deironizerem muszę myć rękawicą i szamponem czy wystarczy spłukać wodą pod ciśnieniem

Będzie ok, tylko osusz przed T&G

 

 

Edit: sorki, nie widziałem że pojawiła się nowa strona

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Chciałbym ponawić się trochę Autoglym SRP (i miejscowo też Megs UC). Czy jest sens kupowanie aplikatora Monstershine tnącego do tych produktów? Aktualnie mam żółty aplikator NAT króry chciałem użyć do tych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, jestem w trakcie zakupu auta (golf VII gtd) kolor carbon steel Grey. Chciałbym po zakupie zrobić porządnego one step-a. Mam maszynkę ADBL Roller 9mm talerz 125 i 75. Co myślicie by użyć pasty perfect finish Sonaxa plus jakieś 2-3 rodzaje padów by dobrać kombinacje. Jakie pady i pasty polecacie, zależy mi na usunięciu drobnych rys i hologramów nic więcej.  

Edit:

Koch chemie m2 antiholo nigdzie nie umiem znaleźć tej pasty... jest jakaś nowa wersja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myślicie o wymianie amortyzatorów na używane np 60 tyś . Nie mówię o kupi kupnie takich. Dostałem takie i zastanawiam się czy ich nie założyć? Bo moje powoli nadają się na wymianę.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Gold_Car said:

Panowie co myślicie o wymianie amortyzatorów na używane np 60 tyś . Nie mówię o kupi kupnie takich. Dostałem takie i zastanawiam się czy ich nie założyć? Bo moje powoli nadają się na wymianę.
 

Jeśli umiesz sobie wymienić sam, to ja bym wymienial, ale jeśli masz komuś za to zapłacić to nie wiem czy ta oszczędność Ci się opłaci jeśli np za 10k km znowu będziesz musiał to robić i drugi raz płacić za robotę i dodatkowo za części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@voltage no wymiana to żaden problem tylko luźniej pojadę na ustawienie zbieżności.

 

No@Berd wiem właśnie i myślę czy jest sens i czy dużo ludzi tak rubli. Z drugiej strony wyglądają amort bardzo fajnie znikoma ilość rdzy i są suche.

 

Więc wacham się czy założyć i zobaczyć jak będzie a kak coś to kupię nowe i tyle.

 

No janusze to bardziej wymieniają 1 szt czy to amory czy sprężyny . Chociaż na właśnie oczy widziałem robotę doświadczonego starego mechanika samochodowego który wymienił amory w aucie teścia wymienił dwa ale każdy z innej firmy . Zobaczyłem to gdy wymieniłem mu osobiście po raz kolejny amory i byłem oburzony że mechanik taką fuszerke zrobił i do tego dobry kolega teścia , ja koledze to bym zrobił lepiej niż sobie , ale różnych ludzi mamy .

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, david2888 napisał:

 a tak na poważnie nic się nie stanie

 

3 godziny temu, vlodek2532 napisał:

wosku fuso do samochodów jasnych, co się stanie jak nałożę go na czarny lakier?

przepraszam jesli zle spisalem/zapamietalem 😉

bodajze w ktoryms z watkow, tutaj na forum, soft99 nie wspominal, ze nowy soft99 white nie nadaje sie do ciemnych lakierow?

pzdr

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Opla Insignia po liftingu i tapicerkę półskóry wlącznie z boczkami i podłokietnikiem.  I to raczej nie jest prawdziwa skóra tylko jakaś ekoskóra. Pytanie jest takie. Czym to czyścić i zabezpieczać? Stosowałem APC, Stosowałem chusteczki colourlock i w sumie sam nie wiem czym to czyścić. Czy traktować to jak tworzywo czy jak skórę? I drugie pytanie czym to zabezpieczać? Mam Sonaxa do skóry i jest tam napisane że można stosować do ekoskóry. Może być czy używać czegoś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.