Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, asaledr napisał:

Rozcieńczenie 10% to jest po prostu 1:10, mam racje?

Uuu chłopie, nieźle przespałeś szkołę podstawową.

1 do 10, 1:10 to proporcja,

do naczynia wlewasz jedną porcję danej substancji i dziesięć drugiej. Razem w naczyniu masz 11 porcji.

 

Jak chcesz procentowo obliczyć ile coś zajmuje to

Ilość / (podzielić) całość  i wynik * (razy) 100%

W tym przypadku 1 / 11 razy 100%

To w przybliżeniu 9,1%

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy nie, no ja korzystałem z tego pliku http://www.higienateam.pl/upload/files/katalogi/TABELA_ROZCIENCZEN_LAKMA.pdf, tylko coś mi się nie zgadzało właśnie i sam zgłupiałem o co chodzi.

 

Tutaj jest napisane, że 1:10 to 10%, ale coś mi się nie zgadzało więc pomyślałem spytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, asaledr napisał:

Znaczy nie, no ja korzystałem z tego pliku http://www.higienateam.pl/upload/files/katalogi/TABELA_ROZCIENCZEN_LAKMA.pdf, tylko coś mi się nie zgadzało właśnie i sam zgłupiałem o co chodzi.

 

Tutaj jest napisane, że 1:10 to 10%, ale coś mi się nie zgadzało więc pomyślałem spytam.

Wybitne, cytuję tabelkę z linka

"Stężenie preparatu 50%,

stosunek rozcieńczenia 1:2" 

Haha padłem. Chyba zatrudnili jakiegoś imigranta z somalii, który twierdził, że jest inżynierem. I takie skutki. 

Jak by inaczej opisali wiersz, 50% to 1/2 to już by było lepiej. Byle nie stosunek.

Ale to podstawy, nie powinieneś nawet o to pytać 😉@Birkhof wyżej udzielił Ci poprawnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś w Warszawie lub okolicach miejsce, gdzie mogę się udać z całym arsenałem i na spokojnie umyć autko? Nie mam ani dostępu do wody (mieszkam w bloku), ani myjki ciśnieniowej. 

Bezdotyk raczej odpada, ponieważ muszę dekontaminować/glinkować lakier. 

 

Ewentualnie, chętnie bym się z kimś na forum dogadał o wypożyczanie "stanowiska".

Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaight Rozumiem, że mówisz o nagrobku granitowym lub marmurowym.  Nigdy nie używaj takich środków.  To są kamienie porowate nie jak lakier. Te substancje wnikną w ich strukturę i powierzchnia stanie się po jakimś czasie  albo matowa albo będzie wyglądać jakbyś miał tak mieniącą się siateczkę (trochę trudno to opisać).  Do mycia użyj APC potem wodę z octem (możesz water spot removera) i zabezpiecz krystalizatorem np takim: https://sklep-kamieniarski24.pl/krystalizator-do-kamienia-granitu-marmuru-stein-kristalizer-politur-0-33ml-p-403.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bonderez
Jeżeli bezdotyk odpada, to jakiś czas temu znalazłem to: https://www.neogarage.pl/

Osobiście jeszcze nie korzystałem, ale jest dostęp do myjni, możesz też wynająć zwykłe stanowisko warsztatowe oraz narzędzia, więc powinno być spoko. Pozostaje kwestia dogadania $ za pobyt.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, asaledr napisał:

Czy tego typu końcówki https://allegro.pl/oferta/zestaw-5-dysz-profesjonalnych-z09j-5-marolex-6719357776 , nadadzą się do Axela 3000? Bo chciałbym zmienić standardowy kąt 45 stopni na 80 stopni.

Tak nadadzą się. Tylko tam nie ma 80 stopni. Wszystkie 3 szt. mają kąt 110 stopni (i ten jest bardzo ok.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detailingowcy proszę Was o poradę. W żony Golfie IV odkleja się materiał na podsufitce, kupiłem drugą podsufitkę, materiał nigdzie się nie odkleja, ale jest trochę przybrudzony. Czytałem w necie, że po praniu materiał się zacznie odklejać Domowym sposobem można coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam, oglądam, rozgryzam analizuje i dalej nic nie wiem - to myślę zapytam. Zaznaczam że chodzi mi bardziej o doświadczenie praktyczne. Pytanie na własny użytek. Użytkownik mało doświadczony.  Auto kilkuletnie, zadbane, czyszczone na bieżąco, priorytet nie zniszczyć :)

Do tej pory cały środek (za wyjątkiem kierownicy) leciałem czystą wodą bo to wystarczało. Do kierownicy SG Leather Soft + Versigelung. Na zewnątrz to co mogę czyli bezdotyk w schemacie:

  1. Deironizer felgi pk neutralne - czekam chwile
  2. Piana na całość (lakier, felgi, opony, nadkola)
  3. Opony szczota, nadkoli niestety nie dam rady wyszczotkować (szczota się nie mieści), felgi szczoteczka
  4. Mikroproszek na całość
  5. Czysta woda
  6. Zakamarki wypłykiwałem sobie wodą z opryskiwacza

Przez około rok od kupienia to wystarczało w 100%, teraz po skończeniu mycia auto jest nadal brudne w dolnych partiach, to samo opony. Góra ok.  I tu pojawiają się pytania - przypominam priorytet nie zniszczyć, mycie na powietrzu:

  1. Czy do czyszczenia plastików wewnętrznych, tapicerki materiałowej, opon i nadkoli powinienem mieć osobne dedykowane środki czy wystarczy APC? Jakie proporcje polecacie per każde zadanie? - na MX Nowicki widziałem już proporcje 1:30, mowa o czyszczeniu plastików wewnętrznych.
  2. Może dobrym pomysłem było by zapinowanie tematu o rozcieńczaniu poszczególnych APC pod konkretne użycie np. plastiki wewnętrzne zabrudzenie niskie:, średnie: wysokie itp ?
  3. Czy środki typu interior cleaner rzeczywiście nie muszą być rozcieńczane - jeżeli tak to jakie proporcje? ADBL i SG podają sie za neutralne ale cleantech już za zasadowy. Z tego co czytałem sam cleantech chyba już nawet osłabił ten produkt.
  4. Czy jest sens bawić się w dodawnie prespray z opryskiwacza do schematu mycia na te dolne partie - czy lepiej po prostu nabyć dwa wiaderka i rękawice?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, mam myjnie Ehrle z pianą w okolicy i chciałbym ją wykorzystać do szybkich akcji. Zastanawiałem się jednak czy piana mi nie ściągnie wosku (aktualnie na zimę wrzuciłem Fusso). Napisałem do nich po info i dostałem taką odpowiedź

Piana ma ph zasadowe. W koncentracie 11,5 ph, W roztworze ok 10,5. Generalnie jeśli położony wosk jest wysokiej jakości piana pozostaje bez wpływu.

No więc jak? Czy takie phjuż będzie ingerować w wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, paki112 napisał:

Siemanko, mam myjnie Ehrle z pianą w okolicy i chciałbym ją wykorzystać do szybkich akcji. Zastanawiałem się jednak czy piana mi nie ściągnie wosku (aktualnie na zimę wrzuciłem Fusso). Napisałem do nich po info i dostałem taką odpowiedź

Piana ma ph zasadowe. W koncentracie 11,5 ph, W roztworze ok 10,5. Generalnie jeśli położony wosk jest wysokiej jakości piana pozostaje bez wpływu.

No więc jak? Czy takie phjuż będzie ingerować w wosk?

Jakość wosku nie ma nic do gadania, ale typ wosku.

Piana o ile pamiętam miała około 10pH a mikroproszek nawet więcej.

Fusso jest dość wytrzymały, nie ubijesz go bezdotykiem nawet robiąc to kilka razy.

Bez wątpienia myjąc ręcznie delikatnym szamponem żywotność będzie dłuższa.

Tylko czy w skali kilku miesięcy jesteś w stanie jednoznacznie określić że różnica trwałości to przykładowo 20%, chyba nikt nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, powerf napisał:

Panowie, alternatywa dla past cuttingowych Menzerna HCC itp ale taka która NIE ŚMIERDZI benzyną i innymi chemikaliami - czy jest taka?

TLD the last cut.

Mega moc pasty + zapach kokosa 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, powerf napisał:

Panowie, alternatywa dla past cuttingowych Menzerna HCC itp ale taka która NIE ŚMIERDZI benzyną i innymi chemikaliami - czy jest taka?

O ile pamietam 3D miały spoko zapach, ale musiałbym poszukać gdzieś w szafie.

 

Teraz mam pod ręką CP Clear Cut, specjalnie wrzuciłem groszek i jakoś nie czuję zapachu. Jest bezwonny, albo rano czujnik zapachowy zawodzi 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie 😉 auto w zeszłym miesiącu odebrane od lakiernika, pomalowane całe profesjonalnie w kabinie, chcę na niego jutro nałożyć fusso i zastanawiam się czy jest sens używać t&g i deaironizera, samochód to Mercedes ML więc wysoko zawieszone, myślę zrobić tak, adbl yeti-adbl shampoo pro- SG cleaner(bez dodatków ściernych)- wipe aut, fusso, czy jednak zrobić dekontaminacje i deaironizacje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładając że to tylko miesiąc i mało km zrobiłeś to raczej wystarczy dobry szampon i cleaner + wipe out ( tym bardziej jeśli pod palcami jest gładko ). btw: gratuluję MB, gdyby nie problemy z "rudą" pewnie dalej bym pomykał w221 s500 na ABC 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.