Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, kamil598 napisał:

A Prickbort można na całość opryskać? Nie reaguje z plastikami?

Zacznij najpierw trochę czytać forum 😉 wszędzie masz odpowiedzi, ale odpowiem Ci:

Pricbort można spokojnie pryskać na lakier, ale polecam od dołu do wysokości klamek + cala klapa tylnia. Natomiast dach, maska - tylko jak widzisz, że masz jakaś żywicę.

Dla spokoju ducha, po opryskaniu, najlepiej przetrzeć mikrofibrą elementy z plastiku czarnego -strukturalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ghost napisał:

Te do DA różnią się tylko otworem.

 

W rotacji absolutnie nie ma znaczenia ta kwestia.

W DA teoretycznie lepiej jak jest z otworem bo pełni 2 funkcje, zapobiega gromadzeniu się pasty w środku podczas ruchu oscylacyjnego. Oraz jest lepsze chłodzenie w okolicach głowicy.

W praktyce korzystałem namiętnie z padów KochChemie na maszynie DA, wersji bez otworów i działały dobrze. A co de temperatury to sam staram się robić rozsądnie, nie przegrzewać sprzętu.

 

Jak masz wybór bierz z otworem. 

Czy otwór w padach do DA wpływa na jego żywotność w porównaniu do padów bez otworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani, ale nowy bagażnik dachowy łapany za krawędzie dachu -  ktoś widział, czy robi to szkody na lakierze?

Może robic obtarcia bo zawsze się kurz tam dostanie i są drgania wiec i tarcie. Ale można DOBRA taśma bezbarwna okleić lub kupic arkusz foli bezbarwnej w papierniczym i powinno załatwić sprawę. U mnie załatwiło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jendrek napisał:

Czy otwór w padach do DA wpływa na jego żywotność w porównaniu do padów bez otworu?

Wpływa, szczególnie na początku przygody z korektą, gdy jeszcze nie ma się pełnego wyczucia co do docisku, potrzeby czyszczenia padów, ilości przejazdów, itp. Otwór pozwala ograniczyć nieświadome błędy początkującego, odprowadzając nadmiar ciepła. W przegrzanych padach oprócz spadku siły cięcia, może dojść do ich szybkiego zużycia czy oderwania się gąbki od rzepu.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel https://showcarshine.pl/polerowanie-czyszczenie/showcarshine-microfiber-glass-new-waffel-towel-76x56cm.html

Super mi się sprawdza. Składam na 3 razy i oblatuję przednią od wewnątrz bez problemu. Zero smug. Z płynem fx protecta świetne kombo. Mam K2 ale używałem jej raczej jako ręcznika do zbierania wody z lakieru.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci Kilka strzałów na fibrę i nie - nie muszę docierać. Szyba myta raz +/- raz na miesiąc. Do samochodu, który nie jest utrzymywany pewnie najpierw wjechałbym IPĄ na zwykłej fibrze. Wracajac do tej - działa super. Jest w niej coś dziwnego - lekko "ciągnie" się po szybie, jakby miała jakiś dodatek gumy. A Ty z Lublina?  Wożę w aucie razem z FXem 😉 możesz pomacać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.