Jump to content

Sanchez77

Użytkownik
 • Content Count

  71
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Dobra

About Sanchez77

Informacje

 • Imię
  Bartłomiej
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Województwo
  Mazowieckie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @kifi2015@gmail.co Szczerze mówiąc, to inwestowanie w wygląd tego auta z ekonomicznego punktu widzenia nie ma sensu... przy sprzedaży/złomowaniu nie odzyskasz nawet części tej kwoty, którą potencjalnie musiałbyś wydać, aby doprowadzić go do ładnego stanu wizualnego. Jeżeli cenisz sobie estetykę, to korzystniej będzie sprzedać to auto, dołożyć parę złotych i kupić zadbany egzemplarz. W tym przypadku, osobiście ograniczyłbym się do zrobienia zaprawek, w miejscach gdzie nie ma lakieru, aby spowolnić postęp korozji.
 2. Szukam jakiegoś dobrego QD do satynowego/matowego lakieru (Yamaha Tech Black). Najpopularniejsze, które udało mi się wygooglować to Swissvax Opaque oraz Chemical Guys Meticulous Matte Detailer, aczkolwiek ciężko znaleźć jakieś wiarygodne opinie na ich temat. Czy macie coś sprawdzonego, co moglibyście polecić? Aktualnie używam używam Elixira i w sumie efekt jest zadowalający - pytanie, czy przy dłuższym stosowaniu nie wpłynie negatywnie na wygląd lakieru?
 3. @marnypopis Jeżeli zadbasz o skórę od nowości, to powinien Ci wystarczyć zestaw Colourlock w wersji soft lub ADBL. Możesz też pomyśleć nad nałożeniem powłoki (np. Gyeon lub Gtechniq).
 4. Odkopię nieco temat, bo chyba nie ma sensu zakładania nowego... Od niedawna leży u mnie na lakierze powłoka ceramiczna CarbonQ 10h i zastanawiam się jak najsensowniej myć samochód, aby przedłużyć jej trwałość. Auto myte jest wyłącznie ręcznie - dość regularnie, mniej więcej 3 razy w miesiącu. Nie korzystam z proszku na bezdotyku. Na ogół stosuję Bilthamber autofoam, a potem Angelwax Superior Shampoo. Mam jeszcze w arsenale kwaśną pianę i szampon z Manufaktury Wosku. Z tego, co udało mi się wyczytać, nie są to produkty bardzo agresywne. Pytanie do Was - jak często ich używać, aby profilaktycznie ograniczyć zatykanie się powłoki, a jednocześnie jej nie skrócić jej żywotności? Czy dodatkowy „serwis” (t&g + deiron + CP reset + reload) przed i po zimie ma sens?
 5. @Skav nie miałem do czynienia z tymi aplikatorami, ale z tego co widzę są to odpowiedniki padów polerskich do pracy ręcznej. Jeżeli masz do wyboru aplikator https://mrcleaner.pl/aplikatory/mrcleaner-wax-applicator-100-mm-aplikator-do-wosku? to ten byłby chyba najlepszy, o ile nie zamierzasz się bawić w ręczne „korekty”.
 6. @Skav Zasadniczo to preferuję 2 ręczniki mając na uwadze wszystkie powody, które wymieniłeś. King jest duży i bardzo chłonny, więc spokojnie osuszy wstępnie całe auto, ale jednak przy powierzchniach pionowych i wnękach/zakamarkach jego rozmiar przestaje być zaletą - Prince będzie bardziej poręczny. Drugi argument to chłonność - po przetarciu całego auta będzie już nieco „rozmazywać”, wiec drugi ręcznik po prostu sprawdzi się przy finalnym dotarciu i osuszysz nim na koniec bardziej zabrudzone miejsca. Co do aplikatorów - mając na uwadze możliwość wyboru jednego, po prostu wziąłbym „żółte słoneczko”, gdyż po prostu się sprawdza i na czystej powierzchni nie narobi szkód (nawet na miękkim lakierze).
 7. @Skav Co do ręczników, to osobiście nie jestem zwolennikiem jednej sztuki - sam korzystam z WS King’a i dla komfortu pracy zawsze wspomagam się fluffym w szczelinach, w których gromadzi się woda lub ciężej dostępnych miejscach, które nie zawsze są idealnie czyste. Poleciałbym wiec zestaw Prince + Fluffy. Jeżeli chodzi o aplikatory, to wziąłbym jedno, klasyczne, żółte słoneczko do wosku plus jeden bawełniany do cleanerów/dressingów. Miękka Glinka moim zdaniem zdecydowanie ma sens, nawet bez polerki. Kwestia ostrożnej pracy, dobrej lubrykacji i unikania wysokiej temp./słońca.
 8. Najwidoczniej przeczytałeś ze mało... Polecam przejrzeć tematy z zestawami do oceny/propozycjami zestawów do kwoty x zł. Może to da Ci lepszy obraz tego, do czego służą poszczególne preparaty i jak bardzo chcesz się zagłębić w detailing. Na start wystarczy rękawica do mycia, wiadro z separatorem i ręcznik do osuszania plus interior cleaner&dressing.
 9. Czy miał ktoś z Was styczność z Angelwax 5th Element? Czyli rzekomo woskiem do powłok ceramicznych... Ciekaw jestem jego właściwości i czy nakładanie go na świeżą powłokę ma w ogóle sens.
 10. @Fredi88 „podlinkowałem” Cię odpowiadając na ostatni post. Nie miałem na celu skrytykowania Twojej wypowiedzi (jeżeli tak to odebrałeś to wybacz). Co do reakcji polityków - jest w porządku, ale spóźniona o jakieś 2 tygodnie. Powinni zamknąć granice najlepiej po tygodniu od wykrycia zagrożenia w Chinach, a najpóźniej po tym jak pojawiło się realne zagrożenie we Włoszech - a tu nic. Wiadomo, że teraz każdy jest mądry po fakcie, ale mając całe zaplecze ekspertów można było to przewidzieć.
 11. @Fredi88 Na logikę - liczba zarażonych ma wzrost wykładniczy, a nie liniowy, więc przyjmując, że każda zakażona osoba zarazi nieświadomie kolejne 10 osób, w krótkim czasie chorych będą tysiące. Statystycznie śmiertelność wynosi zaledwie 3-4% (a podwyższają ją głównie osoby starsze, schorowane), więc ogólna panika jest bezpodstawna. Rząd bardzo mocno zakłamuje rzeczywistość, ale akurat w tym wypadku ma to pewien sens... 2-3 tygodniowa całkowita kwarantanna plus kilkumiesięczne zamknięcie granic rozwiązałoby problem, ale jednoczenie zrujnowało gospodarkę, która przez chore, socjalistyczne rządy ma się i tak beznadziejnie.
 12. Może to i dziwne pytanie, ale na pewno prawidłowo skalibrowałeś miernik grubości lakieru przed pomiarem?
 13. @monterro Przy zabezpieczonym lakierze akcje z pianownicą ręczną na bezdotyku dają radę. Sam między myciem właściwym ograniczam się właśnie do piany aktywnej + spłukiwania wodą zdemineralizowaną. Osobiście polecam pianę z bilthambera - całkiem fajnie domywa. Od czasu do czasu używam również kwaśnej piany z manufaktury wosku.
 14. Możesz dla bezpieczeństwa wiać miękką i pamiętaj o dobrym nawilżeniu...
 15. @Birkhof Żeby ograniczyć rozprzestrzenianie wirusa? To chyba logiczne, że należy przedsięwziąć kroki mające na celu zapobieżenie powiększania się liczby zakażonych. Faktyczna śmiertelność osób zakażonych to zaledwie kilka procent, ale to chyba logiczne, że trzeba maksymalnie ograniczyć jego zasięg?

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.