Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, KapselK napisał:

Ostatni raz kładę powłokę w blaszaku, oświetlenie to podstawa a ja miałem tylko przenośny halogen. Ciała dałem krótko mówiąc. 😄 

Dziś była piękna pogoda żeby zrobić to na zewnątrz w dzień. 19 stopni i małe zachmurzenie. Czyli zimne panele i słońce, które bardzo pomaga dostrzec niedoróbki. Po procesie można schować samochód do garażu 😉

Jak nie masz maski to kolejny plus, zdrowiej dla płuc na zewnątrz. Jak pogoda i warunki dopisują uwielbiam pracę poza garażem, choć nie zawsze się da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bonderez oczywiście, że możesz glinkować auto po dekontaminacji, bez konieczności wykonywania korekty. Odpowiednia ilość lubrykantu pozwoli ograniczyć liczbę zarysowań podczas glinkowania, ale ta czynność zawsze wiąże się z jakimiś mikrorysami. No i trzeba to robić w pomieszczeniu/zacienionym miejscu, bo w słońcu lakier momentalnie wysycha, utrudniając bezpieczną pracę.

Z ADBL clay mitt nie miałem do czynienia.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KapselK To zobacz sobie nam na drugi dzień jeszcze się udawało,też nie mam za dobrego światła dlatego ostatnio po aplikacji wyjeżdzam na chwile na światło dzienne (oczywiście jak pogoda pozwala)i można znaleźć jeszcze jakieś mazy i nie dotarcia i na tym etapie to kwestia dotarcia fibrą tylko

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwałość wosku: chętnie bym się w jakiś zaopatrzył, ale najpierw wypadałoby wykorzystać resztę K2 Ultra Wax - stoi on jednak w szafce od przeszło 5 lat, czy po takim czasie dalej nadaje się do użycia?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci nie szkoda Ci czasu na smarowanie auta takim specyfikiem? No chyba że na szybko bez cleanera ale wtedy splynie z pierwszym myciem... Co do terminu, nie jestem pewien ale chyba nie miał daty,  nie można go było tylko przemrozic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam pytanie o Ech2o. Mam to od dawna, rozrabiam 1:15 i wykorzystuje jako QD na zewnątrz, w środku przecieram wnęki itp. Kupiłem generalnie to do mycia bezwodnego, ale raczej nie korzystałem za dużo z takiej metody pracy. 

Czy korzystał ktoś z Ech2o do mycia bez spłukiwania. Wiem, że docelowo to produkt do mycia bezwodnego, ale producent podaje rozcieńczenie odpowiednie i do rinseless. Jestem ciekaw różnic pomiędzy ech2o a ONR przy takim myciu. 

Druga sprawa czy do mycia bezwodnego lepszym rozwiązaniem byłby atomizer pianujący czy ten dołączany do butli WS 750 będzie praktyczniejszy?



Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Notcon napisał:

Druga sprawa czy do mycia bezwodnego lepszym rozwiązaniem byłby atomizer pianujący czy ten dołączany do butli WS 750 będzie praktyczniejszy?

Według mnie atomizer od WS 750 będzie lepszym rozwiązaniem 😉 więcej produktu = lepsza lubrykacja i zmniejszone ryzyko porysowania lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MMCzysci napisał:

No tak, racja... rozejrze się może za jakimś Fusso - dobry wybór na pierwszy wosk?
 

Na pierwszy brałbym coś dużo łatwiejszego.

Jak ma być też trwałe to będzie Ci bardziej komfortowo pracujac z Bilt Hamber double speed wax. W dodatku jest tańszy.

Lub za 20 zeta tester Finish Kare Hitemp 1000p. Dłużej utrzymuje wizualny polysk niż fusso.

 

Oczywiście możesz celować też w wyższą półkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, asaledr napisał:

Polerował ktoś z Was wewnętrzne czarne piano blacki? Te BMKowe  i Mercedesowe? Czym najlepiej to zrobić delikatnie, przy małych mikro rysach i ręcznie 

Ja takie tematy czasami ogarniam Auto Finesse Tripple, coś wypoleruje, coś zamaskuje i zabezpieczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MMCzysci napisał:

No tak, racja... rozejrze się może za jakimś Fusso - dobry wybór na pierwszy wosk?

 

21 godzin temu, b0l5 napisał:

Bardzo dobry wybór

 

 

Wcale nie dobry wybór niestety. Nawet niektórzy wprawieni mają z nim problem przy aplikacji. To jest jeden z trudniejszych wosków i nie polecałbym go absolutnie na pierwszy wosk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej mnie do niego ciągnie, ale za link dziękuję.

Brat jest wielkim fanem tych woskow, twierdzi, że receptą na łatwiejsze docieranie jest przeprowadzanie go dosłownie chwilę po wypracowaniu jednego elementu, nie po kilku minutach. Prawda to?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerował ktoś z Was wewnętrzne czarne piano blacki? Te BMKowe  i Mercedesowe? Czym najlepiej to zrobić delikatnie, przy małych mikro rysach i ręcznie 

Mozna polerowac jak masz sprzet. Ja jade hdc +zymol detail i tak 70% maskuje jak nie wiecej :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.