Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.10.2019 o 21:45, analyzator napisał:

@Domel https://showcarshine.pl/polerowanie-czyszczenie/showcarshine-microfiber-glass-new-waffel-towel-76x56cm.html

Super mi się sprawdza. Składam na 3 razy i oblatuję przednią od wewnątrz bez problemu. Zero smug. Z płynem fx protecta świetne kombo. Mam K2 ale używałem jej raczej jako ręcznika do zbierania wody z lakieru.

Potwierdzam. Mam 2 takie wafelki + Koch Glass Star. Również jeden przejazd bez docierania zarówno wewnątrz (raz na miesiąc - dwa)  jak i na zewnątrz po każdym myciu auta.

Tyle, że ja kupiłem rozmiar 40x40 za niecałe 6zł. O dokładnie tutaj (5146457185).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MMCzysci napisał:

Ile trzymacie zazwyczaj deiron na felgach? Na opakowaniu jest od 1 do 15, ja liczę 10 od spsikania ostatniej felgi, ale to chyba za dużo...

To jest zależne od:

- typu deirona (żel, ciecz)

- temp. na zewnątrz

- wiatru

- nasłonecznienia

To wszystko może wpływać na intensywność pracy deirona jak i jego wysychania. Obserwuj.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie z innej beczki

Ta kierownica tutaj: 934765787_;slot=13;filename=eyJmbiI6ImJn 

 

Czemu ona jest taka świecąca? Myślicie że ta skóra jest po prostu brudna i tak się świeci? Bo jak tak sprawdzam to fabrycznie nie było takich śliskich kierownic z połyskiem, tylko normalne takie matowe skóry. Czy może źle sprawdzam i nie mam racji?

 

Bo widzę, że były tylko takie matowe:

kierownica-multifunkcyjna-golf-vivii-gti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ona jest taka świecąca? Myślicie że ta skóra jest po prostu brudna i tak się świeci? Bo jak tak sprawdzam to fabrycznie nie było takich śliskich kierownic z połyskiem, tylko normalne takie matowe skóry. Czy może źle sprawdzam i nie mam racji?

Żebyś nie poczuł się urażony, ale świecąca, bo pewnie ze 300 kkm przebiegu. Moja też tak ma, teraz czyszczenie i zabezpieczenie z colourlock i może przez tydzień czy dwa tygodnie będzie matowa. Nie wiem czy malowanie daje lepsze/dłuższe efekty bo jeszcze nie próbowałem, ale się zastanawiam. icon_wink.gif.c9ee0fe609322662ef8a094816c65a6c.gif

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dochodzi też kwestia samego zdjęcia, warunków w jakich zostało zrobione itd. tu bez wątpienia siadły jakieś "czary mary" w tanim wydaniu 😉 może podciągnięte nasycenie, kontrast, odpowiedni balans bieli... i co tam komuś do głowy wpadło 😉 całe zdjęcie zrobione na mocnym kontraście - to tuszuje dużo ale właśnie daje efekt "świecenia" 😉@asaledr Twoja kierownica mogła by też tak wyglądać po 2 min w Ps 😉

 

sssssssssss.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, może mi ktoś polecić jakieś rozwiązanie do zmiękczenia wody? Dużo zacieków mi zostaje na aucie po myciu, nawet wycieranie nie zawsze pomaga jakbym chciał. Cała stacja uzdadniania wody odpada w tym momencie. Jedynie coś co można zamontować punktowo przy garażu. Chodzi mi o rady kogoś, kto to ma sprawdzone żeby nie tyle nie stracić kasy co nie stracić czasu. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
52 minuty temu, olas napisał:

Hej, czy mogę użyć filcowego pada ręcznego razem z Autoglym Car Glass Polish czy to może narobić jakiś szkód?

Jasne. Lepiej doczyścisz szyby.
Warunek - dobrze umyte szyby.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszukuję półmaski aby dbać o zdrowie przy nakładaniu powłok i przy innych czynnościach gdzie używana jest chemia. Planuje zakup 3m kwestia teraz tylko dobrania filtrów pod tematy detailingowe. Możecie coś polecić? Szukać kompletu czy kompletować samemu?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Czy każdy ostatni program na bezdotyku to demineralka? Pytam się ponieważ no mojej ulubionej myjce ostatni program nazywa się osuszanie i osobiście korzystam z programu 3 - spłukiwanie zimną wodą. Z góry dziękuję za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś numer na serwis scangripa? Wypadła mi soczewka w sunmatch 2 i się zbiła a w i-match 2 gniazdo ładowania to porażka. Zrobiło się luźne i tylko pod wybranym kątem ładuje i nie do pełna. Dałem do lutowania gniazdko znajomemu i na 2 miesiące był spokój i znowu to samo. Lampy bez gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba problem z pianownicą pa z techkaru. Od 2 myć na początku idzie mleko jak z tych pseudo pianownic co są w zestawie z myjką. Dopiero jak w zbiorniku zostanie ok 30-40% roztworu to pięknie pianuje. Rozcieńczenie 1:10, piana SG już kończę 2 kanister 5l więc trochę "przebiegu" ma. Coś się mogło zatkać/uszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.