Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Może trochę nie w temacie, ale zaryzykuję.

Gdzieś ostatnio była promocja jesienna i można było zaoszczędzić 15% na zamówieniu, jednak za długo ociagalem się z jego złożeniem. Wiecie może, czy jakiś jeszcze sklep ostatnio wprowadził jakieś obniżki? Chętnie dokupilbym parę gratów.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co waszym zdaniem jest numerem jeden do czyszczenia skór i ich zabezpieczenia (wyciągnięcia koloru)?

Colourlock, Kecav czy jeszcze coś innego? 

Do zabezpieczenia skór po ich wcześniejszym czyszczeniu odpowiednią chemia jakie produkty polecacie? Przykładowo lepiej użyć Leder Versiegelung Colourlock czy Leder Protector Colourlock???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszukuję półmaski aby dbać o zdrowie przy nakładaniu powłok i przy innych czynnościach gdzie używana jest chemia. Planuje zakup 3m kwestia teraz tylko dobrania filtrów pod tematy detailingowe. Możecie coś polecić? Szukać kompletu czy kompletować samemu?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


Nikt nic nie podpowie?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co waszym zdaniem jest numerem jeden do czyszczenia skór i ich zabezpieczenia (wyciągnięcia koloru)?
Colourlock, Kecav czy jeszcze coś innego? 
Do zabezpieczenia skór po ich wcześniejszym czyszczeniu odpowiednią chemia jakie produkty polecacie? Przykładowo lepiej użyć Leder Versiegelung Colourlock czy Leder Protector Colourlock???
Ja korzystam cały czas z firmy Colourlock. Mam zestaw strong, który dosyć mocno czyści, ale kupiłem go tylko dlatego, bo po zakupie auta skóry nie widziały wcześniej takich preparatów. Po umyciu zrobiły się fajne matowe. Na koniec zabezpieczyłem polimerem dołączonym w zestawie. Na Twoim miejscu kupiłbym zestaw łagodniejszy soft i sobie go wypróbował. Kolega np. kupił produkt w puszcze do czyszczenia od soft99 i też fajnie mu czyściło, tyle że u niego to praktycznie nowe skóry, do tego jasne, więc ten efekt było widać mocno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi Nic nie czyszczę, jedynie co to opróżnianiam wszystko z butelki. Może wyjdę na laika, ale jak się dostać do sitka? Kręcę na maxa górnym pokrętłem i plastikiem i nic się nie odkręca, a nie chcę czegoś uszkodzić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuje Halogen do doświetlania lakieru. Chciałbym aby była możliwość odłączenia halogenów od statywu i postawienia ich na ziemi.

Brać zestaw z Lidla czy może znajdę w necie coś fajniejszego w podobnych bądź mniejszych pieniądzach ?

https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Lampa-robocza-LED-2-x-30-W/p100261958

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Arkadio_Gdansk napisał:

Nikt nic nie podpowie?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Kup sobie 3m cos z serii 7500 są najwygodniejsze.

Na początek np taki zestaw:

https://allegro.pl/oferta/polmaska-maska-lakiernicza-3m-kompletna-model-7500-7057874291

Najbardziej uniwersalny jest rozmiar M.

 

Co do dodatkowych filtrów sam musisz wiedzieć z jaką chemią pracujesz i dobrać coś do niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie 3m cos z serii 7500 są najwygodniejsze.
Na początek np taki zestaw:
https://allegro.pl/oferta/polmaska-maska-lakiernicza-3m-kompletna-model-7500-7057874291
Najbardziej uniwersalny jest rozmiar M.
 
Co do dodatkowych filtrów sam musisz wiedzieć z jaką chemią pracujesz i dobrać coś do niej.
Właśnie o niej myślałem, ale widziałem że są różne filtry. Chodzi mi głównie pod Detailing. I mam dylemat między 6051 i 6055.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używana kanapę materiałowa i ma kilka plamek i ogólnie chciałbym ja odświeżyć. Wiem ze najlepiej by było odkurzaczem ekstrakcyjnym ale nie posiadam. Jaka alternatywę byście polecili? Zastanawiałem się nad Excede encapsulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o niej myślałem, ale widziałem że są różne filtry. Chodzi mi głównie pod Detailing. I mam dylemat między 6051 i 6055.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

6055 zapewni lepszą ochronę ale wiadomo nie przed wszystkim.
Sprawdź co zawiera twoja chemia, poczytaj piktogramy i dobierz najlepszy zestaw.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bapko napisał:

Kupiłem używana kanapę materiałowa i ma kilka plamek i ogólnie chciałbym ja odświeżyć. Wiem ze najlepiej by było odkurzaczem ekstrakcyjnym ale nie posiadam. Jaka alternatywę byście polecili? Zastanawiałem się nad Excede encapsulator?

Poszukaj u siebie w mieście czy jest taki odkurzacz piorący do wypożyczenia. Groszowa sprawa a masz zrobione tak jak trzeba. Nawet widziałem w jakimś sklepie typu Castorama, że wypożyczają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6055 zapewni lepszą ochronę ale wiadomo nie przed wszystkim.
Sprawdź co zawiera twoja chemia, poczytaj piktogramy i dobierz najlepszy zestaw.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Myślałem że to będzie prostsze;)
Nadal poszukuję.
Zależy mi na ochronie przy powłokach, praniu, woskowaniu itp. i nie wiem na które pochłaniacze się zdecydować...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.