Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, etrone napisał:

Panowie czego uzyc do lakierowania reflektorow zeby warstwa zewnetrzna byla wytrzymala ? Regenerowali mi lampy i bylo ok ale od kamyka zrobil sie odprysk i myjka troche sciagnela tego lakieru...

lakier bezbarwny z utwardzaczem (2K) lub folia na lampy.

 

ja na samochodach, w których polerowałem lampy kładłem tylko ceramikę i siedzi już kawałek czasu, jednak ceramika nie chroni przed odpryskami, jedynie przed ponowną degradacją od uv

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wrzucic na kola plastikowe od kosiary, aby glina sie nie chwytala, ewentualnie latwo odchodzila. Normalnie chcialem wyczyścić to musialem nożem zdzierac. Wosk wystarczy, czy sa sprytniejsze sztuczki?

Cos sliskiego z silikonami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ghost napisał:

lakier bezbarwny z utwardzaczem (2K) lub folia na lampy.

 

ja na samochodach, w których polerowałem lampy kładłem tylko ceramikę i siedzi już kawałek czasu, jednak ceramika nie chroni przed odpryskami, jedynie przed ponowną degradacją od uv

 

Po nalozeniu 2 warstw cieniutki bylo bardzo ladnie - klarownie.

ale dopatrzylem sie kilku miejsc slabiej pokrytych wiec psiknalem 3'cia warstwe, no i zrobila sie lekka morka.

czy po kilkunastu godzinach mozna to wyrownac papierem 2500na mokro , trizact 3000 i zrobic korekte pastami ? Wyklaruje sie to ?

 

2EC488FA-C32C-4419-A5D7-EE648BFB2E12.jpeg

 

B1F82B11-5E32-4DED-8FC8-8AA0745E5ED1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, etrone napisał:

czy po kilkunastu godzinach mozna to

jeżeli to lakier z utwardzaczem to można 

 

Trzymając się wątku krótkie pytanie.

Kto mnie chciał wkurzyć i wykupił ostatnią dostępną na naszym rynku sztukę TS Shinee wax? 

 

Przyznać się bez bicia 🙂

 

Kop prawie 10 gloss unitów jest kuszący i chciałem testować, link:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, przem napisał:

@MarBi @daniel87 , korzystam z olighta w pracy jak i przy detailingach.

Uzywam barwy cieplej, rok juz dziala bez problemow.

Jako wspomagacz mam tez latarke z ali na wzor tej lare polecana tu na forum

Decyzja zapadła również na olighta z tym że model cool white (trafił się w dobych pieniądzach), dziś powinna być u mnie więc zdam relację.

Też mam tą podróbę z ali, i jestem bardzo zadowolony z tej latarki. Uważam, że w takich pieniądzach rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na myjce zrobiłem oprysk piana bilt hamber foam  po 3 minutach chciałem splukac a tu zonk wszystkie stanowiska są wyłączone przez remont torow obok i musiałem jechać z 2km na kolejną ale cały moj oprysk wysechl na samochodzie . Splukalem co się dało ale na samochodzie sa dalej smugi z tego 😕  Co na to poradzić?  może mycie ręczne cos pomoze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod pytanie; auto po "one step"  na bieżąco używana ipa, końcowa inspekcja wipe out po czym umyte DM reset w odpowiednim stężeniu. Samochód wytarlem świeżym "recznikiem", lakier ewidentnie tempy. Potrzeba cleaner kłaść dla fusso? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, asaledr napisał:

Czy Tire Rubber Cleaner będzie bezpiecznie jeśli wyczyszczę opony ale jedynie tym preparatem i potem przetrze mikrofibrą i tak zostawię na zimę?

Plus czy jest sens na zimę zabezpieczać dressingiem opony leżące w garażu czy to nic nie daje?

Bardzo dziwne pytania. Tire&rubber cleanery z definicji są bezpieczne dla gumy (niektóre nawet zawierają składniki, które ją konserwują), ale to jednak środki powierzchniowo czynne. Oczywiście, że zabezpieczenie ma sens, bo dressingi z kolei konserwują gumę w sposób kompleksowy, a trwałość takiego zabezpieczenia po sezonowej zmianie jest dużo wyższa, niż zabezpieczenia wykonanego bezpośrednio przed eksploatacją (jakkolwiek kluczowa dla trwałości jest regularność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.