Skocz do zawartości

Prosimy wyłączyć Adblock'a, nasze forum korzysta jedynie z reklam statycznych. 

Firmy zainteresowane reklamą na forum Kosmetyka Aut zapraszamy do zapoznania się z tematem w poniższym linku.

Partnerzy forum - zasady współpracy.

rkom

Użytkownik
 • Zawartość

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralna

O rkom

Informacje

 • Imię
  Ryszard
 • Auto
  BMW E92
 • Województwo
  Małopolskie
 1. Spróbuj https://www.youtube.com/watch?v=y-7y5vMVGdg https://www.youtube.com/watch?v=ij8la8QPhmk https://www.youtube.com/watch?v=Jozo9Go6z0c
 2. Miał kto styczność z takimi środkami: http://www.tegee-dan.dk/varesortiment/product/1325-exo-39-srodek-do-czyszczenia-pasow-bezpieczenstwa https://sklep.czyszczenia.pl/sklep/pielegnacja-i-konserwacja-dla-alergikow/premium-904-preparat-wnetrz-comfort/
 3. Jak pracuje w serwisie BMW to spokojnie to ogarnie. Druga sprawa. Jak już tak ci się rozładowuje akumulator to jak masz możliwość to doładowuj go jak tylko masz możliwość. Przy rozładowanym akumulatorze może dojść do rozsynchronizowania sterownika CAS (EwS) ze sterownikiem silnika DDE. Wtedy chociażbyś wstawił nówkę akumulator to rozrusznik będzie kręcił to silnik nie zapali. I trzeba będzie dokonać resetu czy tez synchronizacji DDE z CAS.
 4. Mam taki sam silnik. U mnie oryginalny akumulator miał 90AH 900A. Co ciekawe ważył 25 kg. Bosch, Varta, Centra ważą w granicach 20-21 kg. Chyba dlatego BMW daje 7 lat gwarancji na swoje akumulatory. Ale one w serwisie kosztują około 1100 - 1200 zł. Musisz zarejestrować zmianę akumulatora i w razie zmiany pojemności zaprogramować nową wartość, bo będziesz miał ciągle niedoładowany akumulator. Poszukaj na forum BMW-klub.pl kogoś z twojego miasta lub okolicy to ci to zrobi za darmo lub symboliczne piwo.
 5. Jaki masz silnik. Ja też po 10,5 roku wymieniałem na Centrę Futura ale model CA1000 100AH 900A. Wziołem Futurę bo w poprzednim e46 wytrzymał 7,5 roku. Jak będziesz zmieniał akumulator to nie zapomnij go zarejestrować np. INPĄ. Gdybyś zmieniał na inną pojemność akumulatora niż miałeś to musisz to zaprogramować np. NCS-Expert Tools.
 6. Czym czyścicie i wycieracie szyby ?

  david2888 Po praniu pylenie zniknie.
 7. Czym czyścicie i wycieracie szyby ?

  Mam kilka fibr przeznaczonych do szyb (o splocie waflowym i takie płaskie), dobrze szyby myją ale przy pracy z nimi to po prostu trzeba je bardziej dociskać do szyby gdy płyn zaczyna odparowywać. Ważne, że są skuteczne.
 8. Lakiernik dobierze ci lakier na podstawie VIN-u a jak nie jest to oryginalny lakier to wystarczy tylko mały element np. klapka wlewu paliwa (wyczyść tylko ją).
 9. W instrukcji jest napisane: Przy normalnych zabrudzeniach rozcieńczać od ok 10 ml (dwa pryśnięcia) na ok 5L wody, przy bardzo uporczywych zabrudzeniach stosować nierozcieńczony. Produkt w połączeniu z wodą staje się mleczny. W razie poplamienia ubrań należy je wyprać. Uwaga! Przed użyciem środka należy przeprowadzić wstępną próbę odporności danego materiału. Nie stosować na powierzchniach z pleksi, plexiglasu, metapleksu oraz innych akryli.
 10. Jak masz mazy to znaczy, że szyby jeszcze są brudne (tłuste). Spróbuj przeczyścić je IPA i potem płynem do szyb.
 11. Mi kapnęło na jasne spodnie. Nie będzie śladu.
 12. ByKu Ręcznie to zapomnij, zresztą poczytaj sobie dział "Regeneracja / czyszczenie lakieru".
 13. Ja koleżance, która nie może zostawić samochodu na 3 dni, żeby coś konkretniej zrobić położyłem na dobrze umyty i wyglinkowany samochód dg#501 na DA na padzie Lake Country białym na to dałem ręcznie DG#601 i na to 2 warstwy oryginalnego wosku BMW BMW High Performance Hard Wax w odstępie godzinnym. Na ciemnym oplowskim Black Sapphire nawet ładnie to wygląda i siedzi od marca (jakieś 2000 - 2500 km). Myte w tym czasie proszkowo na bezdotyku, po myciu ślady po wodzie usuwane przez QD na bazie DG#931. Myślę, że SOFT99 FUSSO będzie lepsze. A tak na marginesie twój lakier też rysuje się od samego patrzenia.
 14. To są śruby typu torx. Do ich odkręcania są klucze nasadowe torx.
×