Jump to content

asaledr

Użytkownik
 • Content Count

  330
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

-19 Zła

About asaledr

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak jak kumpel zrobi 600 kilometrów jednego dnia w deszczu, a potem użyje BH i zrobi sobie mycie bezdotykowe takim prewashem, to tak auto będzie o niebo lepiej wyglądać.. Na pewno względnie, żeby podjechać do gościa, który w czystym ubranku będzie chciał miło usiąść w aucie. A jak uważasz, że na forum pośród no sporo bo jednak obecnie jest 667 205 postów na forum, znajdę odpowiedź na pytanie czy codzienne,dzień w dzień używanie takich pian jak BH czy Magifoam nie będzie w jakiś negatywny wpływać na niezabezpieczony lakier to proszę wskaż mi taki post. Z tego co szukałem, a uwierz spędziłem na tym trochę czasu to nie ma odpowiedzi, która w pełni odpowie na przedstawiony przeze mnie problem. Jeśli taką znajdziesz to przyznam CI rację i zrezygnuje z forum, jako osoba która nie umie się nim posługiwać...
 2. No ale napisałem mycie bezdotykowe, to chyba wiadomo że chodzi o pianowanie, a potem spłukanie.... czyli prewash.
 3. Trochę nietypowe pytanie ale czy piany typu BH i Magifoam, mogę polecić człowiekowi, który będzie codziennie mył tym auto bezdotykowo z pianownicy? Nic się złego nie będzie dziaćl po jakimś czasie takiego codziennego mycia, auta niezabezpieczonego w rozcięczeniu 1:20-1:40? Znajomy dużo jeździ po trasach, a każdego ranka chce mieć auto czyste bo rano odbiera klienta, więc potrzebuje on sobie codziennie umyć auto.
 4. Czy KING jest obecnie najbardziej chłonnym recznikiem na rynku jaki znacie? Jeśli nie to jaki jest bardziej chłonny?
 5. No do lakieru zawsze czytałem, że one step to minimum, a najlepiej 2 etapową to myślałem że z felgami podobnie
 6. A takie coś będzie dobrym i trwałym wyborem na felgi? Bo wosku już raczej nie chcę, A do prawdziwej powłoki np. Car pro Dlux do felg,trzeba polerkę czytałem, a na ten moment nie mam maszyny, więc pomyślałem o takim produkcie.
 7. Ma ktoś może płyn do spryskiwaczy Letni i Zimowy od Orlena i jest w stanie zmierzyć ph jednego i drugiego?
 8. Jakoś zawsze dziwnie interpretujecie o co pytam i zawsze muszę tłumaczyć o co mi chodzi. Aplikowałem cleaner wiele razy ręcznie. I zastanawiam się czy nie kupić sobie maszyny, bo trochę męczące to było. Ale dopytuje bo pomyślałem, że jeżeli czasowo się nie zmieni, bo maszynę będę musiał tyle samo trzymać na elemencie co ręcznie, a jedynie zaoszczędzę trochę tego że ręką mi się nie zmęczy to zamiast wydawać 500 zł na maszynę, wolę np . Jakieś inne rzeczy kupić..
 9. Chciałbym położyć dluxa na plastiki na zderzaku. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak położyć i czym powłokę w miejsca gdzie aplikator się po prosru nie zmieścić?
 10. Ja bym próbował Cleanerem do szyb, bo tego nie wymieniłeś, chociaż to pewnie jakiś klej, więc nie wiem czy to do końca pomoże.
 11. A ktoś z Was wypracowuje cleanery maszyną i jest w stanie mi powiedzieć ile mniej więcej czasu zajmuje wam całe auto. Sam Cleaner na całym aucie ile mniej wiecej wypracowujecie?
 12. Zna ktoś jakiś fajny zamiennik dla gąbki Optiumum Big Red Sponge, tak samo dla Optimum Opti-Seal? Spróbowałbym tego bycia bez spłukiwania za pomocą szamponu Optiumum No Rinse, ale Big Red Sponge i Opti Seal są dosyć drogie, a nie wiem czy mi ta metoda podpasuje. Ma ktoś jakieś zamienniki? Zamiast gąbki Big Red, może gąbka Softa, a zamiast Opti Seal jakiś zwykły QD, czy może to jakoś inaczej działa i ten Opti-Seal ma jakaś swoją część wkładu w to mycie?
 13. Z mojego doświadczenia, to idealnie nigdy nie bedzie po takim myciu. Zawsze coś zostanie. A jak auto nie było długo myte ręcznie to tym bardziej. NIe jestem profesjonalistą ale mówie co widze jako amator.
 14. Mierzył ktoś kiedyś czas ile zajmuje Wam maszyną wypracowanie na dużym aucie cleanera typu Fireball albo Soft99?

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.