Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Eidos71 napisał:

Do pracy ręcznej klasyk - Meguiar's UC. Od kilku lat, jeśli chodzi o cleanery/pasty, pracuję tylko maszynowo, więc odnośnie produktów ściernych do pracy ręcznej niewiele mogę powiedzieć. Wszystko zależy od tego, jaka to powłoka i kiedy była aplikowana, czy i czym była wspomagana, oraz jak auto jest użytkowane. Poza tym po czym sądzisz, że powłoka jeszcze leży na lakierze ? I co zamierzasz robić po ewentualnym usunięciu resztek powłoki ?

Woda stoi. Brak taflowania, kropelkowania. Powłoka była kladziona mocno budżetowa. Z czasem chcę położyć nową, coś już z wyższej półki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CarlosBlack napisał:

@Kuch4r dopłać. z wymienionych D-tox polecam. 

W mojej opinii d-tox się spier…. 
a porównujący KCH do adbl vl lepszy od SG -tox

Godzinę temu, Kuch4r napisał:

A czy można takiego ADBLa vl jeszcze dodatkowo rozcieńczyć z wodą np 1:5 bo podobno jest bardzo gęsty ?  🤔

Adbl VL nie jest gesty. Nie ma sensu rozrabiać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bac napisał:

Z czasem chcę położyć nową, coś już z wyższej półki.  

A więc musisz i tak potraktować lakier chociaż finiszową pastą. Jeśli nie posiadasz maszyny polerskiej, będzie Cię to kosztowało sporo wysiłku. Ewentualnie, zamiast pasty polerskiej, możesz popracować z produktem typu CP Essence, ale to również ręcznie nie będzie łatwe, szybkie i przyjemne (chyba, że masz parę w rękach i dużo czasu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CarlosBlack wiesz co mialem D-Tox  baniak i był super. Potem miałem 1l z takiego zestawu co był sprzedawane w atrakcyjnej cenie razem SG Citrus Oil. No i tutaj lipa. Miałem białego smarta i krwawić, krwawiło ale nic nie ruszało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kuch4r napisał:

Potrzebuje jakiegoś deirona do lakieru przed polerką. Co polecacie żeby glinka miała lżej 😁 ? Widziałem Tenzi krwawa felga 600ml za ok 16zł fajna cena ale czy warto ? Są jakieś lepsze produkty o podobnej kasie czy lepiej dopłacić do np. ADBL Vampire Liquid, D-Tox ? 

Pozdro 😉

Tenzi krwawa felga jest fajnym środkiem ale niestety z uwagi na jego żelową konsystencję nie polecam na elementy karoserii. Po prostu za dużo ci tego pójdzie. 

ADBL Vampire Liquid spokojnie możesz używać i nie trzeba go rozcieńczać. Ja już 2 baniaki 5l wykończyłem i zaraz kupuję 3-ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę ultra glaco na przednią szybę. Przy okazji chcę przelecieć glass polishem ręcznie tylną i boczne szyby i tu pytanie - czy jest jakieś przeciwwskazanie do nałożenia ug na boczne? poza faktem że to overkill i pewnie będzie leżeć forever.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, analyzator napisał:

czy jest jakieś przeciwwskazanie do nałożenia ug na boczne? poza faktem że to overkill i pewnie będzie leżeć forever.

Poza wspomnianym faktem, że na bocznych UG może leżeć pewnie z 2/3 lata to nie ma żadnych przeciwwskazań

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Eidos71 napisał:

A więc musisz i tak potraktować lakier chociaż finiszową pastą. Jeśli nie posiadasz maszyny polerskiej, będzie Cię to kosztowało sporo wysiłku. Ewentualnie, zamiast pasty polerskiej, możesz popracować z produktem typu CP Essence, ale to również ręcznie nie będzie łatwe, szybkie i przyjemne (chyba, że masz parę w rękach i dużo czasu).

Hmm a bez polerowania nawet ręcznego nie przejdzie? Zastanawiałem się również nad wax off'em żeby tego starocia wymyc do końca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bac napisał:

Hmm a bez polerowania nawet ręcznego nie przejdzie?

Pod wosk można się bawić samym myciem, ale pod powłokę lakier powinien być maksymalnie doprowadzony do porządku, oczyszczony i odtłuszczony. Powłoka wyciąga i podkreśla każdą niedoskonałość lakieru. 

20 minut temu, Bac napisał:

Zastanawiałem się również nad wax off'em żeby tego starocia wymyc do końca. 

Wax Off pod powłokę ? Taki pteparat nie usunie resztek starej powłoki, ani porządnego aealanta. Lepiej odpuść sobie powłokę i zabezpiecz lakier trwałym woskiem/sealantem, bo bez odpowiedniego przygotowania powłoka spłynie po miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafal9304 napisał:

Po nałożeniu CP Dlux na nielakierowane plastiki zewnętrzne po jakim czasie docieracie ? Jak je wcześniej przygotowujecie ? APC, IPA, WipeOut czy coś innego ? 

Po ogólnym myciu i dekontaminacji wozu na plastiki APC. Później coś do odtłuszczenia (wipeout itp)

Docieranie po 1-2 minuty. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
4 godziny temu, zwirek03 napisał:

@CAR CRAZY Czy mogę użyć tego BF jako Cleaner pod wosk? Jeśli tak to po wypracowaniu wymywać czy nie?  Czy lepiej kupić coś innego? 

 

Jak najbardziej. po wypracowaniu polerujesz na lustro , zostawiasz na godzinę i kładziesz wosk. Bez wymywania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Grzechu23 napisał:

Poza wspomnianym faktem, że na bocznych UG może leżeć pewnie z 2/3 lata to nie ma żadnych przeciwwskazań

Nie posiedzi tak długo bo przecież otwiera się i zamyka okna 😉 ja u siebie kładę regularnie nawet na tylne boczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.