Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam szamponu do mycia aut rodziców z powłokami aqua 9h na moim tac system moonlight a na aucie siostry leży wosk soft authentic na zimę wleci fusso 12 months lub aqua one. Zależy mi na szybkim wypłukiwaniu i poślizgu. 

Szampony których używam to:

Gs sour shampoo

Adbl shampoo pro 

Sg orange 

I fx protect zielony 

😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję pomocy. Samochód stojąc pod firma ucierpiał, bo firma obok natryskiwała pianę pur na dach podczas wiatru. Ogólnie po przejechaniu ręką po szybie czy lakierze czuć, że stał się mega chropowaty. Jadąc pod słońce jest kiepski widok przez szybę. Gołym okiem nie da się zobaczyć, że coś „osiadło” na lakierze czy szybie. Czekamy na rozwiązanie sprawy z OC firmy ale, to może potrwać. Jak spróbować w razie czego walczyć z tym? Próbowałem glinkować szybę ale nie pomogło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@4dminwhyyyyy kiedys robilem cos takiego i pamietam ze uzywalismy jakiegos czyscika do utwardzonej pianki pur w sprayu, niestety po tej czynnosci trzeba bylo polerowac lakier. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam obecnie nowe auto Mercedes W213 i nałożoną powlokę ceramiczną. Mam pytanie odnośnie mojego zestawu, bo chciałbym maxymalnie ulepszyć moje obecne produkty jakie posiadam i pytanie czy są jakieś ciekawe dużo lepsze produkty od obecnie używanych?

Do felg - krwawa felga Tenzi oraz K2

Dresing do opon - Geyon Q2 Tire oraz Autobrite

Piana aktywna Autobrite Magifoam - jakoś nie wiem czy mam złą piaskownicę, ale szybko spływa i prawie nic nie czyści

Szampon - Chemical Guys Extreme Body wash+WAX  CWS207

Kokpit - PB natural Look

QD - ADBL oraz jak mam siły to genialny Autobrite Top Gloss Instant Wax Drying Aid

Wosk w sprayu - chyba teraz nie warto używać jak mam ceramikę czy jako QD? - Chemical Guys Instawax spray canabura wax and sealant

Szyby - Detailers Magic Glass Magic

Opony - Tire & Rubber Cleaner od RRC

Szukam ponadto dobrego aplikatora do opon.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2021 o 07:12, 4dminwhyyyyy napisał:

Panowie potrzebuję pomocy. Samochód stojąc pod firma ucierpiał, bo firma obok natryskiwała pianę pur na dach podczas wiatru. Ogólnie po przejechaniu ręką po szybie czy lakierze czuć, że stał się mega chropowaty. Jadąc pod słońce jest kiepski widok przez szybę. Gołym okiem nie da się zobaczyć, że coś „osiadło” na lakierze czy szybie. Czekamy na rozwiązanie sprawy z OC firmy ale, to może potrwać. Jak spróbować w razie czego walczyć z tym? Próbowałem glinkować szybę ale nie pomogło 

Pianę PUR usuniesz acetonem. Jeśli chodzi o szybę to możesz bez obaw. Co do lakieru ostrożnie, najlepiej sprawdź na niewidocznym miejscu czy po chwili aceton go nie ruszył. 

Aceton znajduje się np. w Koch Eulex. 

I chroń drogi oddechowe i skórę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie na zacieki takie jak na fotce, auto stało jakiś czas, nałożony był ssw, i powstały zacieki na całym aucie do około, zwykły szampon od adbl tego nie rusza, APC 1:30 też, trochę ocet ale to trzeba trzeć, może jest coś co usprawni usunięcie tego

received_160195322930497.jpeg

received_262950688859467.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Saczi napisał:

dla fuso coat najlepszym qd w okresie zimowym będzie sotf99 speed&barier?

Najlepszym pod względem trwałości i 'dedykowanego' QD to tak, ale ogólnie fusso dogaduje się z chyba z większością polimerowych QD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.