Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Rybik w Machinie napisał:

Korzystał ktoś już z Interior Cleanera od FX Protect?
Skończył mi się właśnie bardzo fajny i tani Cleantech Inside Cleaner i szukałem czegoś nowego. Zachęca aktywna formuła tlenu, bezpieczeństwo/ekologia, no i zapach bergamotki 😉

Ja się przesiadłem z CT na FX i już 2 litr przerabiam. Świetny zapach, fajna piana , świetna butelka z Guala. Polecam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, CarlosBlack napisał:

@Quatz od 3 lat używam jakiegoś adbl (butelkę z atomizerem kupiłem wtedy za ok 7 zł), wlewam do niej SG w rozcienczeniu 1:5 i nadal wszystko działa jak na początku. Wrzucę później zdjęcie.

 

sha.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SoldierPL jak chcesz to za koszt przesyłki odstąpię Ci "sonax headlight protection" - raz użyty, śmiem twierdzić że zostało 3/4 produktu. od ponad roku nie trafiło mi się auto które by potrzebowało polerowania lamp, szkoda żeby chemia stała na półce. jak chętny to pisz PW 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CarlosBlack Bardzo dziękuje ale najpierw muszę ogarnąć maszynę polerską, a to dopiero po wypłacie czyli następnym miesiącu 😀 Jak kupię i będę robił polerkę lamp to się odezwe jak nikt wcześniej nie weźmie.

A tak w ogóle to co dla świeżaka który nigdy nie trzymał maszyny w łapie? Rotacja czy dual?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 13.08.2021 o 21:41, Rybik w Machinie napisał:

Korzystał ktoś już z Interior Cleanera od FX Protect?
Skończył mi się właśnie bardzo fajny i tani Cleantech Inside Cleaner i szukałem czegoś nowego. Zachęca aktywna formuła tlenu, bezpieczeństwo/ekologia, no i zapach bergamotki 😉

Jeżeli chodzi o moc czyszcząca to CT jest mocniejszy od FX. Osobiscie przelałem juz ponad 1L FX i jestem mega zadowolony z tego produktu 😄 takze smiało mozesz kupowac bo produkt naprawde bezpieczny i bezproblemowy 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bac jak się zatkało to raczej coś innego. UWC fajnie myje ale osadów z kamienia czy czegoś przyspojonego nie chrupnie. Raczej deiron + coś kwaśnego, niekoniecznie armata.

Mam pytanie o Shiny Garage EF wheel cleaner. Już po zapachu niepokoi mnie potencjalna moc tego produktu. Macie z nim doświadczenie? interesuje mnie jako prewash w zadbanym aucie z ceramiką na kołach - czy zupełnie bezpiecznie i w jakie stężenie celować. Zaniepokoił mnie duży rdzawy nalot z tarcz po myciu. Z exceede nie miałem tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
19 minut temu, analyzator napisał:

Mam pytanie o Shiny Garage EF wheel cleaner. Już po zapachu niepokoi mnie potencjalna moc tego produktu. Macie z nim doświadczenie? interesuje mnie jako prewash w zadbanym aucie z ceramiką na kołach - czy zupełnie bezpiecznie i w jakie stężenie celować. Zaniepokoił mnie duży rdzawy nalot z tarcz po myciu. Z exceede nie miałem tego problemu

EF i UWC to bliźniacze produkty moc czyszcząca podobna ja używam 1:10 -1-30 i bardzo fajnie się nim pedzluje. Jeżeli chodzi o rdzewienie to posiada on bardzo dużo inhibitorów korozji i chyba nawet jest ich więcej niż w UWC 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SoldierPL IPA to nie do czyszczenia kolego 😄 Do uszczelek używaj produktów do czyszczenia opon ale też nie wskakuj od razu z koncentratami tylko jakieś słabsze stężenia, jak nadal puszcza po szczotkowaniu/pędzelkowaniu to zwiększ dawkę albo popraw tym co miałeś. Ale przyznaje - walki z tym trochę jest jeśli nigdy nie były czyszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam pre spray do prania tapicerki  Prochem Power Burst S789 + ekstrakcja RM760 . Kończy mi sie ekstrakcja czym ją można zastąpić ? Średnio zadowolony jestem z RM760 na ciemnej tapicerce  . Czy Maxifi Power Rinse E210 może CHEMSPEC Formula 90 Powder ? a może co innego . Dzięki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czym usunąć "zacieki" na przedniej szybie, występujące poza torami wycieraczek. Wyglinkowałem szybę, przemyłem alkoholem izopropylowym, szyba jest gładziutka, skrzypi jak kieliszek ze zmywarki ale niestety zacieki nie zeszły.

Macie jakiś patent albo możecie polecić jakąś chemię żeby to usunąć?

Patrzyłem na Glass Compound Z z Sofft99 lub SHINY GARAGE Glass Polish Pro? Dają radę, czy lepiej coś innego?

 

 

20210817_190808.jpg

20210817_190801.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.