Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy po zastosowaniu polerki za pomocą Menzerny 3in1 One Step, można nakładać powłokę ceramiczną? Jeśli jedną z rzeczy, która robi ta pasta jest woskowanie, a czytałem, że nie powinno się nakładać powłoki ceramicznej na woskowana powierzchnię. Jeśli nie to jaką pastę one step zastosować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, JakubBe napisał:

Koledzy czy ktoś już ma "Bum Bag'a" od Work Stuffa? Jak z jakością i pojemnością? 

Ja mam, dostałem od kumpla na urodziny 😄

Jakość - moim zdaniem top. Super jest ta fakturka "łuski", ona mnie w zasadzie przekonała, by pomyśleć nad Bum Bagiem. Zamki też widać, że bardzo przyzwoite, a w komplecie dostajesz breloczek z WS (przyczepiony do zamka żeby za niego ciągnąć przy otwieraniu). Co do pojemności, to jest to kołczan jak każdy inny, zmieszczą się klucze, dokumenty, jakiś nieduży portfel i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba zdecyduje się na tą Angelwax Enigma, widze, że tworzy dodatkową powłoke ochronną, cenowo podobnie do Essence, a nie musze zakupywac środka do wymywania 🙂 Chce po tym położyć na to powłokę Aqua 9H. Czy do tej enigmy powinienem wybrać jakiś konkretny pad do polerki? Czy taki jak np. ADBL One Step Pad bedzie wystarczajacy ? Mam zamiar uzywać polerki rotacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem i nawoskowałem niedawno malowaną klapę bagażnika i już są pierwsze rysy koliste i jedna po szerokości. Czy to normalne że od woskowania robią się takie swirle? Gąbkę wyjąłem nową z opakowania więc żadnego syfu w niej nie było. A ta rysa po szerokości to pewnie od rękawicy z mikrofibry i będę musiał ją zamienić na gąbkę z nacięciami (myję auto ONR) 🥲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SoldierPL Gdzieś popełniłeś błąd bo od samego woskowania rys nie narobisz, a to, że woskowałeś nowym padem nic nie oznacza - za duży docisk, coś dostało się pomiędzy aplikator a lakier lub pod mf podczas docierania. Ewentualnie niedoschnięty/lipnej jakości klar na malowanym elemencie.

Ja raczej stawiał bym na mycie niz woskowanie - tam szukaj problemu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie na ciemny granat opla astry k? W cieniu jak czarny dopiero w słońcu widać ładne granatowe ziarno które chciałbym pokazać. Chodzi o wosk lub powłokę do 150 zł, ale tanie dobre też miłe widziane. A moze sapphire? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu enigma AIO planuje zrobić Polerka DA moje pytanie czy mogę nałożyć Prostaff Cleaner & Coating Ore No kuro po polerowaniu ?  Czy trzeba przemywać lakier przed enigmą ?  żeby usunąć wosk i qd  czy proces polerowania sam usunie to co jest na aucie ewentualnie czy specyfik wyżej przed tez się nadaje ? Czego mogę używać po nałożeniu enigmy AIO czy musi być jakiś specjalny wosk czy np coś z sof99 lub prostaffa będzie Ok ? Ewentualnie Qd z gold ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, damian88 napisał:

Wracając do tematu enigma AIO planuje zrobić Polerka DA moje pytanie czy mogę nałożyć Prostaff Cleaner & Coating Ore No kuro po polerowaniu ?  Czy trzeba przemywać lakier przed enigmą ?  żeby usunąć wosk i qd  czy proces polerowania sam usunie to co jest na aucie ewentualnie czy specyfik wyżej przed tez się nadaje ? Czego mogę używać po nałożeniu enigmy AIO czy musi być jakiś specjalny wosk czy np coś z sof99 lub prostaffa będzie Ok ? Ewentualnie Qd z gold ? 

Po dekontaminacji możesz przetrzeć lakier dla pewności 50% IPA - nie zaszkodzi. Na Enigmę warto położyć cokolwiek, co ma w składzie Sio2 - wtedy ona zrobi fajny podkład. Wszelkie woski i QW szybko z niej zjadą i zaburzą całość. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel kupił motorówkę (yamaha xr1800) i chce ją "odświeżyć", ktoś polerował żelkot? potrzeba specjalnych past czy zwykłymi (np. CP, 3D) uda się ogarnąć? wszelkie podpowiedzi związane z tematem ogarnięcia łódki mile widziane 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mumins napisał:

Po dekontaminacji możesz przetrzeć lakier dla pewności 50% IPA - nie zaszkodzi. Na Enigmę warto położyć cokolwiek, co ma w składzie Sio2 - wtedy ona zrobi fajny podkład. Wszelkie woski i QW szybko z niej zjadą i zaburzą całość. 

A aqua coating 9h powinna się na enigmie dobrze trzymac? Szukałem jej składu, ale niestety nie moge nic znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A aqua coating 9h powinna się na enigmie dobrze trzymac? Szukałem jej składu, ale niestety nie moge nic znalezc.
Myślę, że pod typowe powłoki długodystansowe lepszym wyborem będzie Essence lub primer z Gyeona. Nie wiem jak tutaj sprawdzi się Enigma - co nie zmienia faktu, że nie powinny się pogryźć. Na pewno dobrze byłoby jej dać te 3-4h i odtłuścić powierzchnię przed aplikacją czymś, co nie wymyje wypełniaczy, np. zmywaczem silikonu.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mumins napisał:

odtłuścić powierzchnię przed aplikacją czymś, co nie wymyje wypełniaczy, np. zmywaczem silikonu

Spokojnie może użyć dowolnego płynu inspekcyjnego. Używałem na Enigmie za jednym podejściem Wipeout-a, a następnie jeszcze IPĘ 30% i żadne rysy się nie objawiły. Z tego co mi wiadomo Enigma AIO nie ma wypełniaczy.

What happens when you take two world-class chemists and lock them in a lab together?  You get a remarkable product that cuts like a medium cut swirl remover (Regenerate anyone) and finishes remarkably with ceramic-like properties.  Angelwax SoCal is proud to present Enigma AIO!  No fillers or SiO2 in this bad boy, just true correction with a gorgeous finish that boasts 3-6 months protection (as tested in Scotland (harsh weather conditions)).  You can top it with Ti-22 or Enigma QED, or wipe the panel down with Stripped Ease and top it with Enigma for a crazy beautiful long-lasting finish.

źródło

i jeszcze tutaj https://www.facebook.com/permalink.php?id=1586867461642748&story_fbid=2058568271139329

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel kupił motorówkę (yamaha xr1800) i chce ją "odświeżyć", ktoś polerował żelkot? potrzeba specjalnych past czy zwykłymi (np. CP, 3D) uda się ogarnąć? wszelkie podpowiedzi związane z tematem ogarnięcia łódki mile widziane  
Pasty 3D zdadzą egzamin ale gelcoat jest nieco twardszy niż lakiery samochodowe i o ile DA nada się na finisz o tyle główną robotę trzeba powierzyć wełnie na rotacji. Przy większych defektach 1000-1200 na mokro też zrobi robotę. Przejazdy powinny być wolniejsze niż zazwyczaj i jeżeli pasta zacznie przysychać od temperatury, to warto dodać groszki finiszu aby wydłużyć czas pracy.
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bialas1 napisał:

Płukania ekstrakcyjne tapicerki - do odkurzacza wlewamy ciepła wodę z chemia - macie jakieś sposoby na utrzymywanie temperatury? 

Szybsze ruchy:)

Mniej w zbiorniku a częściej ?! 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukania ekstrakcyjne tapicerki - do odkurzacza wlewamy ciepła wodę z chemia - macie jakieś sposoby na utrzymywanie temperatury? 

Do ekstrakcji jak i pre-spraya używam wrzątku łamanego z gorącą wodą z kranu. Do ekstrakcji jednorazowo rozrabiam 4 litry płynu, i podczas pracy nie zdarzyło mi się żeby wystygł, czy może inaczej, żeby płukanie ekstrakcyjne nie działało jak należy. Uprzedzam również, że piorę amatorsko, i ja z efektów mojej pracy jestem zadowolony, a prane elementy samochodu czy mebli są czyste. Dla dopełnienia informacji odkurzacz jakiego używam to Clatronic.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystał ktoś już z Interior Cleanera od FX Protect?
Skończył mi się właśnie bardzo fajny i tani Cleantech Inside Cleaner i szukałem czegoś nowego. Zachęca aktywna formuła tlenu, bezpieczeństwo/ekologia, no i zapach bergamotki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.