Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, KubaPL napisał:

Szybkie pytanko czym czyscimy nalożony dressing na plastiki ?  Wyczyszczone apc + wilgotna fibra i  nałozony dressing Detailed Online natural .  Wiadomo kurzy sie  przecieramy wilgotna szmatka z  czysta woda czy Quick Detailer do wnętrz ? 

Ja zazwyczaj ogarniam tym samym dresingiem, strzał na fibrę i przecieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki temat do ogarnięcia. Szwagier kupił busa do firmy, niestety klej po naklejkach nie daje się usunąć. Vasco/Prickbort ogarnie temat, czy inwestować w Chu-Sol? a49aadf8230315be612768e11fbb7774.jpg

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, SoldierPL napisał:

Czy mogę sobie zrobić roztwór z ONR i zostawić go np. na miesiąc i potem umyć auto?

Tak, jeśli będzie znajdował się w zamkniętym pojemniku/opryskiwaczu/wiadrze (aby nie dostały się do roztworu żadne zanieczyszczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz czym się różni odkurzacz piorący od ... takiego jaki Ty kupiłeś? Nie tylko ssawkę byś potrzebował ale też pompkę którą podaje się chemię , czytaj trzeba było zamiast kupować coś "bo było tanio" poczytać i kupić za ok 400 odkurzacz piorący (nazwy znajdziesz na forum) lub wybrać się do OBI i kupić Lavora w promo > https://www.obi.pl/odkurzacze-do-czyszczenia-na-sucho-i-na-mokro/lavor-odkurzacz-pioracy-gbp-20-1400w-20l/p/6631782

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens robić zaprawkę na masce i dachu? Czytałem na blogu lakierniczym, że nie ma to sensu bo będzie widoczna, i można tylko na drzwiach do wysokości klamek, co sądzicie? Może to odpuścić i wypolerować maskę z tym, przeboleć.

1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, SoldierPL napisał:

blogu lakierniczym, że nie ma to sensu bo będzie widoczna,

no tak teraz zupełnie nie widać, porada z du... Moim zdaniem warto, samo zamalowanie sprawi, że będzie mniej widoczne

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SoldierPL Zaprawiaj śmiało, jasne kolory a w szczególności srebrne/białe metaliki są trudne czy wręcz niemożliwe do zaprawienia tak jak ma to miejsce na lakierach o ciemnych kolorach ale zdecydowanie będzie mniej rzucać się w oczy.

Jako właściciel srebrnego lakieru wiem co piszę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzysztofwierzbicki1996@gm napisał:

Poszukuję myjki, która będzie służyć tylko i wyłącznie do mycia auta. Raz na tydzień. Czy warto inwestować w sprzęt około 1000 zł czy możecie polecić coś do kwoty 500zł?

To kupuj myjkę z Lidla sam w podobnych celach używam i już 6 lat śmiga a może i 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tricolor I zielony korek 3M ręcznie to ogarnę? Czy lepiej coś z menzerny?
Mówię o żółtej stronie. Mam jeszcze cleaner soft99 do jasnych, ale raczej tego nie ruszy...
59653813218674604a8cc06b1db75cff.jpg

Zacznij od najsłabszej kombinacji czyli od cleanera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.