Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Co będzie lepsze do umycia busa? Dimer czy tenzi truck? A może coś innego? Bus jak bus czyste nie są. Zwykle szampony są po prostu słabe. Tak samo co z felgami stalowymi w takim busoe... Czyściłem ostatnio wheel Cleanerem z cleantech ale szczerze nie byłem mega zadowolony. Myślałem o tenzi alux ale on niby jest do aluminiowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No krwawa felga powoduje rdzewienie elementów ale przecież to samo się dzieje jadąc w deszczu. Czy krwawa felga o wiele przyśpiesza ten proces?
Nie myl wody osadzającej się na metalu z procesami chemicznymi. Wystarczyło JEDNO mycie tarcz mających 3 miesiące Vampire Liquid, żeby zrobiły się na nich miejscami rdzawe plamki. Twój wybór.

Wyryte w skale z S20 FE 5G


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupię gdzieś atomizer od P&S Brake Buster? Bardzo mi się spodobał ten spryskiwacz, przeszukałem alledrogo, nic takiego nie znalazłem 

Poorboy's Ex-p można aplikować na całe auto i dopiero docierać? Brudzi plastiki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MMCzysci napisał:

Nie myl wody osadzającej się na metalu z procesami chemicznymi. Wystarczyło JEDNO mycie tarcz mających 3 miesiące Vampire Liquid, żeby zrobiły się na nich miejscami rdzawe plamki. Twój wybór.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

 

Rozumiem. Czyli do mycia takiego częstego najlepiej używać Ultimate Wheel Cleaner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najlepszy i najpewniejszy środek do zewnętrznych plastików? Co by dobrze zabezpieczył i przyciemnił ładnie. Nie mam za bardzo czasu na testowanie, a chciałbym coś dobrego zaaplikować na dłużej. W sumie słyszałem tylko o Autoglym Bumper&Trim - chociaż dość drogi.

 

@d1k3y jeżeli chodzi o płyny do szyb, to żaden nie ma właściwości polerujących. Do tego masz osobne środki pokroju Soft99 Glass Compound Z albo coś od Autoglym albo nawet Sonaxa. W każdym razie z dobrych płynów testowałem ostatnio Carpro Clarify. Całkiem ok, ale polerowania tutaj zero 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, analyzator napisał:

@d1k3y tak przy czym nawet na felgach z powłoką bez mycia właściwego koło będzie tylko prawie czyste 😉 cudów nie ma.

Nie zrozumiałeś pytania.

Zatem ponawiając pytanie i dodatkowo je precyzując - który i czy wogóle jest płyn do szyb który prócz właściwości czyszczących posiada również właściwości polerujące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, d1k3y napisał:

czy wogóle jest płyn do szyb który prócz właściwości czyszczących posiada również właściwości polerujące?

Nie ma.

Żeby wypolerować szkło trzeba użyć maszyny i tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodniopomorskie/Gryfice i okolice: polecicie kogoś/firmę od napraw typu smart repair? Chodzi o lekko pokiereszowaną parę drzwi po drobnej obcierce, zdjęć nie mam. PDR też będzie konieczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rybik w Machinie napisał:

Jaki jest najlepszy i najpewniejszy środek do zewnętrznych plastików? Co by dobrze zabezpieczył i przyciemnił ładnie. Nie mam za bardzo czasu na testowanie, a chciałbym coś dobrego zaaplikować na dłużej. W sumie słyszałem tylko o Autoglym Bumper&Trim - chociaż dość drogi.

Solution Finish Black Trim Restorer lub TRIM od Gyeon - zdecydowanie na inne szkoda pieniędzy

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z chwili wolnego, ogarnąłem APC i parownicą komorę silnika. Ale nie kupiłem Tenzi motoplast do zabezpieczenia, lecz mam Carpro Perl, czy nim też i w jakich proporcjach mogę zabezpieczyć komorę, mówię o plastikach i rurkach?
Nie spłynie to od temp?
Dzieki

Czy lepiej jutro podjechać na dwóch kółkach po Tenzi motoplast?


Nie było pytania, poszedł Perl 1:3 i póki co super wygląda.
Skasował bym post, ale już w tapatalk się nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lalek12 Ciężko będzie dostać samą guale spieniającą - ewentualnie szukaj w zwykłych marketach/sklepach na środkach chemii domowej. Bardzo dużo producentów widziałem stosuje tą gualę.

Jako alternatywę od siebie mogę śmiało polecić spieniąjcy RRC (tani, a bardzo dobry i nie do zajechania nawet z mocnymi T&RC) - nr oferty: 9986284961

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzechu23 napisał:

Jako alternatywę od siebie mogę śmiało polecić spieniąjcy RRC (tani, a bardzo dobry i nie do zajechania nawet z mocnymi T&RC) - nr oferty: 9986284961

Nie potwierdzę. Mam/miałem kilka sztuk zakupionymi z ich produktami. Niestety ale np. Bug Remover od Elite Detailer go zabił - zacina się spust.

Także taki nie do zajechania nie jest 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.