Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Marcin1992 napisał:

@alexander.p jak dla mnie do lakiernictwa szybko się kończą tzn. tracą ziarno. Indasa lub Mirka 👍

Pytam w lokalnym sklepie właśnie o Mirka... nie,nie znam żadnego Mirka 🙂

ooo to APP do reflektorów arkusz na stronę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nałożony dressing detailing online na  plastiki wewnątrz . Prałem tapicerkę wiec czy okazji wyczyszcze plastiki . Użyłem apc Gs koch w stężeniu 1.10l umyte pędzelkiem oraz przetarte wilgotna fibra . Plastik zrobił się niebieski po czym po chwili odparował do standard koloru . 

Deszcz pada otwieram drzwi znów to samo niebieskie plamki wysycha znikają . 

Czy zrobiłem coś nie tak ? Myłem tak wcześniej było ok . Czy uszkodziłem plastiki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nałożony dressing detailing online na  plastiki wewnątrz . Prałem tapicerkę wiec czy okazji wyczyszcze plastiki . Użyłem apc Gs koch w stężeniu 1.10l umyte pędzelkiem oraz przetarte wilgotna fibra . Plastik zrobił się niebieski po czym po chwili odparował do standard koloru . 
Deszcz pada otwieram drzwi znów to samo niebieskie plamki wysycha znikają . 
Czy zrobiłem coś nie tak ? Myłem tak wcześniej było ok . Czy uszkodziłem plastiki ?
Wymyj dokładniej. Zostało APC na elemencie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marcin1992 napisał:

@alexander.p hahah Mirka przeca każdy zna 🤣 kovax ,3M też powinien cię zadowolić , bardzo dobre są

Jak Kowalskiego 🙂

poleć kogoś,  Najbardziej do refletorow potrzebuję patenty, Klocki, okrągłe Klocki. Do tej pory jadę z arkusza 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Marcin1992 napisał:

Klocki tradycyjne, korkowe, albo klocki SICO, różne ksztalty i coś pod siebie dopasujesz. Papier na jakim pracuje od lat to indasa zarówno na sucho jak i mokro 

Mirka nie znają, ale Indasa już bardziej:)20210826_132155.jpg.22c491b5f1ddffe56a54c06c20056301.jpg

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo ziomeczki

szybkie przygotowanie szyby pod wycieraczkę, posprzątnie waterspotów i oczyszcenie, nie cięcie

czy spoko SG glass polish pro na rotację i twarda gąbka 60mm? wiem że nic nie wybuchnie bardziej myślę czy gąbka nie wysuszy produktu, nie rozwali się pod glass polishem, będzie w stanie wypracować produkt. Z tym wypracowaniem to tak wiecie, ma zdjąć waterspoty, które idą też ręcznie, zdjąć dziadoską wycieraczkę z przedniej szyby zanim wpadnie kozacka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, analyzator napisał:

elo ziomeczki

szybkie przygotowanie szyby pod wycieraczkę, posprzątnie waterspotów i oczyszcenie, nie cięcie

czy spoko SG glass polish pro na rotację i twarda gąbka 60mm? wiem że nic nie wybuchnie bardziej myślę czy gąbka nie wysuszy produktu, nie rozwali się pod glass polishem, będzie w stanie wypracować produkt. Z tym wypracowaniem to tak wiecie, ma zdjąć waterspoty, które idą też ręcznie, zdjąć dziadoską wycieraczkę z przedniej szyby zanim wpadnie kozacka

Nie lepiej soft compoundZ  Na rotacji, dokładając wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alexander.p mam już SG. Chcę przygotować pod wycieraczkę i zdjąć spoty - takie wiesz, drobne, bliżej krawędzi szyby. Nie ma z tym dramatu. Generalnie chcę użyć bardziej jako cleanera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gardor napisał:

A może MR RAG 40x40cm edgeless 380GSM? Proponuje bo widzę że na motogo są na promocji. 

To i ja się podłącze pod fibry do rinselessa, bo ubs mi totalnie nie siedzi.

Znajdę coś w cenie do 12zł? Z obu stron z dłuższym włosem. Mr rag wygląda spoko cenowo, ale jest jednostronna.

Edit. Jednak te MR Rag nie mają podjazdu do no limit Waxpro. Skład jest gorszy w Mr Rag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, analyzator napisał:

elo ziomeczki

szybkie przygotowanie szyby pod wycieraczkę, posprzątnie waterspotów i oczyszcenie, nie cięcie

czy spoko SG glass polish pro na rotację i twarda gąbka 60mm? wiem że nic nie wybuchnie bardziej myślę czy gąbka nie wysuszy produktu, nie rozwali się pod glass polishem, będzie w stanie wypracować produkt. Z tym wypracowaniem to tak wiecie, ma zdjąć waterspoty, które idą też ręcznie, zdjąć dziadoską wycieraczkę z przedniej szyby zanim wpadnie kozacka

Na spokojnie dasz tak radę. Przygotuj sobie tylko butelkę z wodą i jeśli zauważysz, że SG przysycha to dajesz strzała wody na gąbkę i tak dalej. Z SG nie pracowałem nigdy ale z softowym GCZ i padem one-step  z ADBL szło elegancko, gąbka po całej operacji bez śladu zużycia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, analyzator napisał:

elo ziomeczki

szybkie przygotowanie szyby pod wycieraczkę, posprzątnie waterspotów i oczyszcenie, nie cięcie

czy spoko SG glass polish pro na rotację i twarda gąbka 60mm? wiem że nic nie wybuchnie bardziej myślę czy gąbka nie wysuszy produktu, nie rozwali się pod glass polishem, będzie w stanie wypracować produkt. Z tym wypracowaniem to tak wiecie, ma zdjąć waterspoty, które idą też ręcznie, zdjąć dziadoską wycieraczkę z przedniej szyby zanim wpadnie kozacka

SG Glass Polish maszynowo nie polecam. Ja do niego używam kostkę z filcem od carpro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, analyzator napisał:

@D@ViD schnie, pyli, o co kaman? używałem go ręcznie i chciałbym tylko przyspieszyć

Szybko wysycha i ciężko to poprawić przez dodanie wody - przez co zaczyna działać nierównomiernie. Sam się tak naciąłem - bardzo ciężko było go dotrzeć a potem musiałem ręcznie powprawiać nierównomierności - tutaj niebo lepszy compoundZ lub produkt prostaffa.

  • Dziękuję 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Apc na pędzelek następnie wilgotna fibra . Następnie sucha fibra następnie woda na inny pędzelek i znów inna fibra na sucho .  
Apc 1.15


Czyli chcąc pozbyć się źle wymytego APC zaaplikowałeś... więcej APC?

Weź po prostu mocno wilgotną fibrę i wyszoruj ten panel z tego apc. Jak ci się będzie lekko pienić, to znaczy, że trzeba to zrobić jeszcze raz nową fibrą. Potem do sucha.
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RoBee napisał:


 

 


Czyli chcąc pozbyć się źle wymytego APC zaaplikowałeś... więcej APC?

Weź po prostu mocno wilgotną fibrę i wyszoruj ten panel z tego apc. Jak ci się będzie lekko pienić, to znaczy, że trzeba to zrobić jeszcze raz nową fibrą. Potem do sucha.

 

Metodą ekstrakcji 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.