Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@ghost

W dniu 17.03.2021 o 09:19, ghost napisał:

Jakie TANiE i dobre fibry polecacie do dotarcia powłok?

Tak żeby mogły pojść na straty gdy stwardnieją.

Mogą być zarówno od partnerów oraz smart/alle.

Dla mnie najlepsze do powłok są K2 Bona. Bez długiego włosia. 

A poza tym to fibre ponceramice zawsze wrzucam do wody z APC i poźniej pranie. Nigdy nie robi sie twarda.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damiano2007 miałeś kiedyś fibry po Aqua 9h? U mnie spryskiwanie ich mocnym APC i moczenie w roztworze nic nie daje. Zawsze w fibrze po powłoce "coś" zostanie.

@ghost w wielu sklepach detailingowych można spotkać bezkrawędziówki no name w cenie 7-9zł. Idealnie się do tego nadają. Pewnie można i taniej, ale ja robie max 2-3 powłoki na rok, więc nie robi mi różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KUBA46 napisał:

@damiano2007 miałeś kiedyś fibry po Aqua 9h? U mnie spryskiwanie ich mocnym APC i moczenie w roztworze nic nie daje. Zawsze w fibrze po powłoce "coś" zostanie.

@ghost

Dlatego później takie fibry sie sprawdzają przy prac pod maską, plastiki wew itd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, AudiBlask napisał:

Szczotka mosiężna nadaje się do wybijania brudu z podłogi czy tylko miedziana? 

A szczotka metalowa? Do dywaników np . W czym jest różnica że miedzianą akurat stosujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, FK 1000p lepiej kłaść na jałowy lakier czy bezpośrednio na cleaner (w moim przypadku DJ lime prime)? Podobno duzo zalezy od konkretnego wosku, wiec zdam sie tutaj na wasze doswiadczenie. I jeżeli lakier wyjałowić, to rozumiem przeleciec lakier ipą 1:1 (czy tam 50% kto jak woli)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Skav napisał:

Mam pytanie, FK 1000p lepiej kłaść na jałowy lakier czy bezpośrednio na cleaner (w moim przypadku DJ lime prime)?

W sezonie detailingowym możesz aplikować FK 1000 na cleaner - trwałość nie jest na pierwszym planie, a cleaner wyciągnie trochę lakier (chyba, że lakier masz w idealnym stanie). W sezonie jesienno-zimowym, gdzie trwałość jest na pierwszym miejscu, cleaner jest lepiej wymyć i FK 1000 aplikować na jałowy lakier. W tej chwili nie wymywałbym cleanera.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, alexander.p napisał:

Taboret Detailingowy 🙂

Tak wlasnie juz wygooglowalem i rozstrzal od stowki do tysiaka. Jakis polecany model a zeby przezyl wiecej jak jeden dzien jazdy. Na allegro za stowke jest duzo modeli ale cZytalem komentarze i za dobrze to niewygladalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wurth, naprawdę polecam pomimo nie małej ceny. Na warsztacie gdzie pracuję używam go już jakieś siedem lat, oprócz tego że się troszkę pobrudził nic mu nie dolega, a naprawdę nie ma lekko, zwłaszcza kółka, jeżdżą po podłodze betonowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim aucie mam dekory ze szczotkowanego aluminium. zastanawiam się czy jakoś to zabezpieczać? Wiadomo, na kokpit leci dresing, ewentualnie na lakierowane dekory jakiś wosk (np. Interior HD),ale zastanawia mnie czy wrzucacie coś na szczotkowane aluminum. Nawet w głowie miałem jakieś głupie pomysły z GS Rims Detailerem, ale może macie jakieś ciekawe rozwiązania do tego typu wykończenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mateczek napisał:

W swoim aucie mam dekory ze szczotkowanego aluminium. zastanawiam się czy jakoś to zabezpieczać? Wiadomo, na kokpit leci dresing, ewentualnie na lakierowane dekory jakiś wosk (np. Interior HD),ale zastanawia mnie czy wrzucacie coś na szczotkowane aluminum. Nawet w głowie miałem jakieś głupie pomysły z GS Rims Detailerem, ale może macie jakieś ciekawe rozwiązania do tego typu wykończenia?

ZYMOL DETAIL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś sprawdzone sposoby na wymycie wnęk drzwi? Dokladniej chodzi mi o zmycie z nich APC, slyszalem ze niektorzy sie nie boja i leca myjka cisnieniowa - ale znajac mojego farta mialbym przy okazji pranie tapicerki pod cisnieniem (chyba że bym sprobowal pistoletem do ogrodu). Postepowac jak z wnetrzem czyli zebrać fibra i pozniej przelecieć na mokro, czy może kupic jakis opryskiwacz i tym zmyc? Wnęki pewnie będa myte pierwszy raz, wiec podejrzewam ze syfu bedzie sporo. No i przy okazji jakie stężenie green stara byście polecili? 1:20 by starczylo na wiekszy syf, czy lepiej przygotować sobie odzielna butelke z np 1:10 (u producenta jest własnie podany zakres 1:10-20)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wystarczy 1:20, to jest skuteczny środek. Ja nie lubię wymywania myjką, nie nauczyłem się jeszcze nie chlapać do środka. Myję rękawicą + pędzelkiem i wymywam wężem pod niskim ciśnieniem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, planuje lekko odswiezyc lakier w volvo xc90 2009, czy zestaw ex04-06 plus zolty nat na DA nie jest za mocny? Potrzebuje czegos do finiszu czy taka kombinacja bedzie ok? 
Jak masz czarne UNI to może być za słaby ;-)
Nie wiadomo w jakim stanie masz lakier, jaki kolor. Jest dużo zmiennych i niewiadomych.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ari napisał:

Jak masz czarne UNI to może być za słaby ;-)
Nie wiadomo w jakim stanie masz lakier, jaki kolor. Jest dużo zmiennych i niewiadomych.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

Lakier granatowy, sporo drobnych rysek takich od szczotek, obstawiam ze przy aucie nigdy nie bylo nic robione poza standardowym myciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, powertokeny napisał:

Lakier granatowy, sporo drobnych rysek takich od szczotek, obstawiam ze przy aucie nigdy nie bylo nic robione poza standardowym myciem

Myśle ze może być ok aczkolwiek zawsze warto mieć kilka różnych gąbek. Porównaj sobie także z czerwonym NATem taki twardy finisz Ale czasem nie ma sensu mocniej ścinać. Wiadomo każdego inny efekt zadowoli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Putkowski07 napisał:

Myśle ze może być ok aczkolwiek zawsze warto mieć kilka różnych gąbek. Porównaj sobie także z czerwonym NATem taki twardy finisz Ale czasem nie ma sensu mocniej ścinać. Wiadomo każdego inny efekt zadowoli 

No tak, tu chodzi o to zeby go troche odswiezyc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, powertokeny napisał:

No tak, tu chodzi o to zeby go troche odswiezyc 🙂

Niestety jedyne najlepsze rozwiązanie to próbować bo każdy lakier inny to co mogę napisać ja czy ktoś inny to wiadomo teoria . Sprawdź kilka kombinacji i zobacz co zadowala 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.