Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@ktm950 Ja mam chyba 3 rok 59G220 i sobie bardzo chwalę. Używam sporadycznie i nie widzę po niej żadnych oznak zużycia. Mam też młoto-wiertarkę z serii Pro i tutaj używana swego czasu bardzo często do ściągania płytek i kucia pod rury - ma za sobą z 50 remontów a wymienieniony został tylko kabel ( nie wiem czemu 😉 ) i włącznik. Co ciekawe na stronie każde urządzenie ma dostępny dokładny schemat budowy, opisane część po części i najlepsze - wszystkie części są dostępne w ich sklepie w przystępnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry,

Taka niemiła niespodzianka mnie spotkala po weekendzie (najprawdopodobniej bylo na lakierze juz z 3 dni jak nie wiecej, ale strasnzie mala ilosc bo nie bylo czego scierać mikrofibra wiec pewnie co nieco splukal deszcz), wyglada to nieciekawie i mam dylemat czy jest to poprostu zaschniety i zluszczony wosk czy jednak dostał klar. Idzie to jakos sprawdzić? Dodam tylko ze samo zluszczenie jest tylko po obramowce, po srodku jest normalny lakier z woskiem. Wosk jaki mam nalozony to FK 1000p20200719_192627.jpg.30992e1646683aa81af2a383d91ee046.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, Kamsyyo napisał:

Na facebooku jest grupa i autodetailngu i tam jest bardzo dużo postów o polerkach itp. 3/4 przed nakładaniem wosku robi korekty. Tutaj tak wielu pytań o polerki nie ma więc się zastanawiam skąd taka rożnica. Czy może praca z maszyna jest trudno, czy coś innego. Taka moja ciekowość po prostu, a to że nie odpowie mi każdy to wiem

No bo zawsze efekt będzie lepszy jak przynajmniej cleaner zrobisz, a jak masz czas, miejsce, maszyny i ochotę możesz robić korekty dowolnie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Domel napisał:

No bo zawsze efekt będzie lepszy jak przynajmniej cleaner zrobisz, a jak masz czas, miejsce, maszyny i ochotę możesz robić korekty dowolnie 🙂

Poczekam z maszynami bo dopiero zacząłem. Trochę brak warunków, a trochę się też obawiam żeby nie pogorszyć sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damiano2007 - jestem na wyjeździe, więc nie mam dostępu do swojego Proxxona, jednak wydaje mi się, że (w polerce ze zdjęcia) albo brakuje tego talerza 50 mm, albo jest on niekompletny (brakuje tej płaszczyzny mocującej pady). Talerza 50 mm chyba osobno nie kupisz, a pozostałe średnice są dostępne w SCS, u Mariusza.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADBL IQD nada się do przetarcia (nie mówię o wyczyszczeniu - chodzi mi o usunięcie lżejszego kurzu i dodanie procenta czy dwóch do wyglądu) skórzanego wnętrza? Pacjent A6 C7.

Żeby nie było oskarżeń o "brak profesjonalizmu" - robię dla siebie, a nie dla klienta - uciekło mi z głowy, żeby zamówić coś do skóry :/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MMCzysci napisał:

ADBL IQD nada się do przetarcia (nie mówię o wyczyszczeniu - chodzi mi o usunięcie lżejszego kurzu i dodanie procenta czy dwóch do wyglądu) skórzanego wnętrza? Pacjent A6 C7.

Żeby nie było oskarżeń o "brak profesjonalizmu" - robię dla siebie, a nie dla klienta - uciekło mi z głowy, żeby zamówić coś do skóry 😕

 

 

Śmiało możesz użyć ADBL IQD jako takie QD do skór. Odświeża bdb i do tego bezpieczny jest 🙂 

8 godzin temu, pawelus668 napisał:

Czy wosk BH DSW sprawdzac na test palca czy docierac po jakims (ile?) czasie? Odrazu druga warstwa czy 24h?

Zrobić "test palca". Nie aplikować go za dużo, bo będzie się wypacać w słońcu. 

Druga warstwa nie potrzeba. To nie powłoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fryzjer szczotki takie jak do butów czy skóry są bardzo ok.

@pawelus668 dociera się bajka. Test palca przechodzi. Nakładaj możliwie cienko. Jak większość wosków 3-4-5-10 minut. Sprawdź na jednym elemencie i będziesz wiedział jakie tempo jest okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KiK jaki macie patent na rdzewiejące tarcze po myciu? Chodzi mi sytuację kiedy myję auto i przygotowuję pod dalsze prace, które trwają np dwa dni - przez ten czas auto cały czas stoi, tarcze trawi ruda i potem wystarczy przejechać kawałek by cały efekt czystych felg poszedł w piz...u.

Jak sobie z tym radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, krzygaj napisał:

KiK jaki macie patent na rdzewiejące tarcze po myciu? Chodzi mi sytuację kiedy myję auto i przygotowuję pod dalsze prace, które trwają np dwa dni - przez ten czas auto cały czas stoi, tarcze trawi ruda i potem wystarczy przejechać kawałek by cały efekt czystych felg poszedł w piz...u.

Jak sobie z tym radzicie?

Używam regularnie po każdym myciu kół i szczerze polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel @V1RU$ mam BM, ale to nie wiem czy do końca działa - ostatnio robiłem tak:

- piana + mycie felg

- szampon z BM + mycie felg

- na koniec jeszcze same tarcze wysmarowałem resztką szamponu z BM z wiadra

I mam wrażenie, że na rudej to wrażenia nie zrobiło 😛 - chyba, że coś nie tak z użyciem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.